Další těsná porážka juniorů, Kladno o své výhře rozhodlo dvě minuty před koncem

15.01.2010, Adam Bagar

Junioři VOKD Poruby začali odvetná utkání s týmy z Čech duelem s Kladnem. Středočeši sice byli papírovým favoritem, ale Poruba sehrála další ze svých velmi dobrých zápasů. Ovšem ani bojovnost, maximální nasazení či množství šancí k výhře nevedly. V prvních dvou částech měla více ze hry Poruba, hosté hrozili až po druhé přestávce, přesto vše směřovalo ke prodloužení. K tomu nakonec, bohužel pro domácí, nedošlo. Pouhé dvě minuty před koncem totiž Středočeši rozhodli o své výhře 4:5. V utkání se nejvíce dařilo druhé pětce ve složení Radim Blažej (2+1) - Jakub Voznica (1+1) - Martin Vidlák (0+3). V brance Porubských se představil po dlouhé době Michal Gleich, který se prezentoval velmi dobrým výkonem. V sobotním brzkém odpoledni čeká svěřence kouče Leksovského celek Liberce.

- 39.kolo pá 15.1.17:00
Rytíři Kladno
4:5(1:1, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Blažej (Vidlák, Voznica), 24. Blažej (Vidlák, Mládenka), 40. Mach (Spusta), 57. Voznica (Blažej, Vidlák) - 17. Butor (Redlich, Slaba), 21. Látal, 39. Medřický (Butor, Gutwald), 54. Redlich (Čurda), 58. Slaba (Kužel). Rozhodčí: Klapetek - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 35:34 (10:5, 13:12, 12:17). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Špok, Spusta, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala - Vaněk, Mach, Capcara - Blažej, Voznica, Vidlák - Procházka, Barčák Jan - Motyka.
Rytíři Kladno: Ilašenko - Steigauf, Gutwald, Pour, Kužel, Petráček, Látal, Doudera - Máša, Medřický, Megela, Redlich, Butor, Strnad, Kupec, Uleščenko, Stach, Čurda, Slaba.

Poruba vstoupila do utkání velmi aktivně, zatímco hosté působili zakřiknutým dojmem. Blažej trefil tyč Ilašenkovy klece, své dvě po sobě jdoucí šance nepřetavil ve vedoucí gól ani Procházka, a tak první radost domácí lavičky přišla až v čase 5:07. Po obléhání kladenské svatyně a několika šikovných přihrávkách druhé pětky našel Vidlák Radima Blažeje, pro nějž nebyl problém zavěsit do zcela odkryté branky. Domácí měli nadále o něco více ze hry, ale vyložené šance si vytvořit nedokázali, a tak Okenáři v čase 16:31 po ojedinělé příležitosti náležitě trestali. V situaci dva na jednoho vykoupala Gleicha dvojice Vojtěch Butor a Tomáš Redlich, když po několika výměnách kotouče nakonec zakončoval do zcela prázdné klece první jmenovaný. Úvodní třetina, ve které měl více práce hostující kasař Ilašenko, skončila nerozhodným stavem 1:1.

Domácí se možná ještě viděli v šatně, když v čase 20:54 podruhé v zápase inkasovali. Povedená, zakrytá a především přesně umístěná střela Jana Látala zapadla přesně do růžku Gleichovy klece. Vedení hostům příliš dlouho nevydrželo. V momentě, kdy se vracel z trestné lavice obránce Pour, v čase 23:15, dokázala Poruba vyrovnat. Po rozebrání kladenské obrany našel opět Vidlák lépe postaveného Radima Blažeje, jenž se při své střelecké formě nemohl mýlit. Ve 32. minutě zaujala přítomné diváky situace dva na jednoho v podání Vidláka a Voznici. Domácí hráč s jedenáctkou na dresu mohl již zakončovat do prázdné branky, ale místo střely volil možnost nahrávky, čímž celou akci zhatil. Ani poté, co Procházka vyslal do samostatného úniku mladšího z bratrů Barčáků, se Poruba do vedení nedostala, a tak přišel opět trest. V čase 38:45 využili Středočeši menšího závaru před Gleichem, který stačil několik pokusů úspěšně zastavit, ale nakonec byl přece jen překonán Patrikem Medřickým. Uplynulo pouhých sedmnáct vteřin a bylo opět srovnáno. Prakticky okamžitě po buly se do samostatného úniku dostal Marek Mach. Ten udělal před Ilašenkem blafák a zakončoval pod bezmocným, ležícím hostujícím strážcem kasy. Skóre tak bylo nerozhodné i po čtyřiceti minutách.

Rozhodnout musela až závěrečná část. Do té vstoupili lépe Kladenští a Gleich se od prvních minut třetí tercie měl skutečně co ohánět. Všechny střely z úvodního náporu však stačil pochytat. Nestačil až na trefu z přesilové hry. V čase 53:13 vznikl opět před domácím brankovištěm velký závar, ve kterém dokázal nalézt puk Tomáš Redlich a poslat jej tak nad ležícího Gleicha. VOKD toužilo po srovnání, které nakonec přece jen přišlo v čase 56:29. V přesilové hře našel Blažej ideálně Jakuba Voznicu, na kterého číhala opět prázdná svatyně, ve které se po několika setinách objevil kus černé pryže. Domácí lavička vybuchla nadšením, za předvedený výkon si totiž minimálně bod z tohoto utkání zasloužila. Vše již směřovalo k prodloužení, jenže v čase 57:58 přišla pro domácí další studená sprcha ve formě ušmudlané trefy hostí. Při závaru v Gleichově brankovišti se nejlépe zorientoval Jan Slaba, který tak vstřelil vítěznou branku. V závěru ještě sice Poruba zkoušela hru bez brankáře, ale na vyrovnání již nedosáhla. Svěřenci koučů Leksovského a Mrázka tak sehráli další smolné utkání, když tentokrát podlehli Kladnu 4:5.