Ďáblové srazili Porubu podruhé v řadě, oslabení domácí se zmohli pouze na snížení

06.01.2018, René Chyla

Čtyři výhry v řadě a dost. HC RT TORAX nenavázal na předchozí vítěznou šňůru a doma padl s Novým Jičínem 1:3. Oslabený kádr domácích sice rychle zareagoval na druhý gól Ďáblů, nicméně to bylo víceméně vše, na co porubská mašina tentokrát zmohla. Vítězství hostů pak při power-play pečetil Ivo Kocián.

2. liga – skupina Východ - 34.kolo so 6.1.17:00
Ďáblové Nový Jičín
1:3(0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 52. Zachar (Ollender) – 40. Adamík (Běhal, Gebauer), 51. Krupa (Zedník), 60. Kocián (Chvostek, Gebauer). Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 754. Střely na branku: 21:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Dresler, Slavík, Kaluža, Popela, Puškár – Haas, Zachar, Ollender – Káňa J., Zdeněk, Luka – Jaroš, Káňa T. (od 28. Ballner), Fojtík (od 40. Gelnar)
Ďáblové Nový Jičín: Slovák – Adamík, Már, Běhal, Hruška, Tomeček, Janiczek – Palacký, Krupa, Pecha, Málek, Chvostek, Gebauer, Kocián, Zedník, Sonnek J., Slovák, Uhlár

Marek Kaluža (POR) (0+0)
Michal Chvostek (NJČ) (0+1)
Samuel Ollender (POR) (0+1)

Ollenderova akce, nepřesnost Luky a parádní zákrok Mára

Úvod utkání v novém roce na porubském ledě příliš krásy nepřinesl. Oba celky dostaly možnost přesilovky, nicméně ani Poruba, ani Nový Jičín v ní soupeře příliš neohrozily. Do větší šance se dostal až v 11. minutě Samuel Ollender, který nabral rychlost, natlačil se za posledního beka a poté už stál tváří v tvář Jiřímu Slovákovi, kterého si chtěl položit a poté zakončovat do odkryté branky, nicméně porubský útočník trefil pouze boční síť novojičínské brány. Za necelou minutu byli znovu Porubští blízko premiérovému domácímu gólu roku 2018, Vladimír Luka ale v přečíslení pálil nad. V 19. minutě se pak v podobné pozici jako Samuel Ollender ocitl David Zachar, který málem využil hybridního icingu, Jan Már ale na poslední chvíli předvedl parádní obranný zákrok.

Fantastický Kůdela, Lukova tyč, kuriózní moment v signalizované výhodě a pomsta Adamíka

I ve druhé třetině se málem marně čekalo na gól. Ve 23. minutě nejprve v přesilovce několikrát dorážel Adam Uhlár, Hynek Kůdela si ale poradil. Porubský gólman vynikl i v polovině základní hrací doby, kdy se stačil fantasticky přesunout proti střele Michala Chvostka, který už střílel do prázdné klece. Za minutu však porubští fanoušci zpozorněli, Vladimír Luka totiž trefil z levého kruhu vzdálenější tyč. Domácí následně hráli přesilovku, v signalizované výhodě se ale mále urodil kuriózní moment, když Hynek Kůdela opustil svou klec a puk se po odrazech šoural přes celé kluziště do odkryté porubské branky, jeden z domácích ale nakonec nebezpečnou situaci uhasil. V závěru třetiny dostali Ďáblové 71 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku, kterou také Nový Jičín využil. Vojtěch Adamík napřáhl na modré čáře a puk zapadl přesně ke vzdálenější tyči – 0:1.

Krupova jistota, Zacharova naděje a Kociánova pojistka

Ďáblové mohli přidat další branku ve 47. minutě, Jiří Běhal dostal nabito na levý kruh, odkud ale jen těsně minul vzdálenější tyč. Za tři minuty už pelášil sám na Slovákovu bránu Jakub Gelnar, na poslední chvíli ale zatáhl za záchrannou brzdu jeden z hostů, a celou akci tak zastavil dříve, než začala. Nový Jičín byl za svou trpělivost odměněn v čase 50:27, kdy hostující tým využil přesilovku. Pavel Zedník nahrával zleva Miroslavu Krupovi, jenž se k pravé tyči už nemýlil – 0:2. Za minutu a půl ale HC RT TORAX konečně udeřil. Střela Samuela Ollendera se z brankoviště neujala, kotouč se ale následně odrazil k Davidu Zacharovi, který už měl před prázdnou jednoduchý úkol – 1:2. Hlavní trenér domácích nakonec v závěru odvolal gólmana a zkusil štěstí v šesti. Ďáblové však unikli a Michal Chvostek nahrával před prázdnou bránu Ivu Kociánovi – 1:3.

Ostatní zápasy 34. kola

Šumperkvs.Val.Meziříčí6:3
Hodonínvs.Opava5:2

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Utkání se mi nehodnotí vůbec lehce, protože jsme měli v zápase i trochu smůly. Největší problémy ale panovaly před samotným utkáním, kdy jsme měli problém dát sestavu dohromady, jelikož máme snad deset hráčů na marodce, a tak museli zasáhnout i hráči, kteří jsou bez tréninku a s teplotami. Nakonec jsme sestavu nějak slepili, ale o to je to smutnější, protože jsme předtím odehráli venku tři výborné zápasy a tentokrát takové torzo. Na kluky se nemůžu vůbec zlobit, protože se ze sebe snažili vyždímat, co šlo, ale ta šťáva tomu chyběla, to bylo rozhodně vidět. Nový Jičín hrál chytře a využil většinu našich chyb.

Petr Macháček (Ďáblové Nový Jičín): Za vítězství a tři body z Poruby jsme rádi a velmi si jich ceníme, protože něco takového se často nestává. Samozřejmě proti Porubě nemůžeme hrát otevřený hokej, a tak jsme se snažili hrát ze zabezpečené obrany, což se nám dařilo a kotouče jsme dostávali z pásma ven poměrně rychle. Chtěli jsme se vyvarovat toho, aby Poruba roztočila svůj útočný válec v naší třetině a jak říkám, tato taktika se nám dařila dodržovat. Důležitý byl první gól, kdy jsme šli do vedení a to jsme si poté už pohlídali.