Čtyři minuty stačily na srovnání, v prodloužení si dorost vzal i druhý bod

06.12.2019, Gabriela Juříková

Po prvních zápasech na domácím ledě, kdy dorost rozehrál skupinu o udržení extraligy, se v tomto týdnu přesunul na západ republiky. První venkovní utkání druhé části ELIOD extraligy odehrál na Kladně s týmem PZ. Po dvou třetinách vedli domácí 2:0. Jenže hostující RT TORAX, v utkání střelecky výrazně lepší tým, ve třetí třetině během čtyř minut dvěma góly z přesilovek srovnal a v prodloužení získal i druhý bod. Na parádním vítězství se podíleli dvěma kanadskými body Kacper Macias, Jakub Ślusarczyk a Matěj Halata.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 21.kolo pá 6.12.18:00
PZ Kladno
2:3p(0:0, 2:0, 0:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Cihelka (Zukriegel, Šilhavý), 39. Redlich (Kulich) – 50. Kac. Macias (Halata, Ślusarczyk), 54. Koudelný (Kac. Macias, Halata), 64. Ślusarczyk (Krz. Macias). Rozhodčí: Müller – Goltsch, Žižka. Vyloučení: 9:8, navíc Krz. Macias 10 mit OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 16:38. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
PZ Kladno: Liemann – Melichna, Rubáček, Šmejkal, Deniger, Horn – Zukriegel (A), Pospíšil, Cihelka, Hanousek, Trojna, Redlich (C), Šilhavý, Kulich, Mikeska, Vosyka
HC RT TORAX Poruba: Slíž (40. Drabčík) – Černý, Kríž, Kac. Macias (C), Bechný, Borkovec, Gelnar – Hlaváč (A), Lambert, Koudelný, Ślusarczyk, Krz. Macias (A), Hradil, Halata, Chovanec, Stodůlka, Činčala

Celé utkání byl střelecky lepším týmem RT TORAX jenže střelecky se nemohl dvě třetiny prosadit. To PZ moc střelecky aktivní nebyl, přesto po dvou třetinách vedl 2:0. Ve dvacáté páté minutě otevřel skóre Milan Cihelka a minutu před druhou přestávkou navýšil kladenské vedení Sebastian Redlich při netradiční přesilovce čtyři na tři.

Ono se vůbec v tomto utkání hodně trestalo. 44 trestných minut hovoří za vše. Porubští ve třetím dějství dvě přesilovky ukončili dřív. Jednu po devíti vteřinách proměnil v kontaktní gól kapitán Kacper Macias, za čtyři minuty proměnili druhou početní převahu Jakub Koudelný a tentokrát si hříšník poseděl mimo hru jen 29 vteřin. Možná k obratu dopomohla změna v brankovišti, kdy Slíže zastoupil Drabčík, ale důležité bylo, že Porubané svou střeleckou převahu dokázali přetavit v góly a to v té nejlepší možné chvíli.

Po šedesáti minutách hry za stavu 2:2 se tedy prodlužovalo. Poruba byla stále střelecky aktivnějším týmem a to potvrdila i vítězným gólem Jakuba Ślusarczyka ve čtvrté minutě prodloužení.
Dorostenci Poruby dovedli zápas do vítězného konce a získali důležité body. V sobotu 7. prosince odehrají druhé tripové utkání a to v Třemošné od 15:15 hodin.