Čtyři góly byly v přestřelce málo, RT TORAX už potřetí v sezoně padl s Hodonínem

05.02.2014, Redakce

S jasným cílem potvrdit vítězství nad Technikou a Orlovou zajížděli porubští hokejisté na jih Moravy. S Hodonínem už dvakrát v sezoně nedokázali bodovat a ve 39. kole si připsali další porážku, když po většinu utkání tahali za onen pomyslný kratší konec provazu. Druhý tým tabulky sice otevřel skóre, ale v divoké druhé části Drtiči otočili výsledek na svou stranu. Parta okolo trenéra Tomáše Sršně se nevzdala a dvěma slepenými góly z hole Jana Chaloupky srovnala krok, jenže vzápětí opět inkasovala a pak už nenašla recept na pozorně hrajícího soupeře, který pečetil výhru trefou do opuštěné porubské klece. Pět kol před koncem ztrácí RT TORAX na vedoucí Prostějov už osm bodů, zato stále si drží luxusní desetibodový náskok na třetí Opavu.

2. liga - skupina Východ - 39.kolo st 5.2.18:00
SHK Hodonín
6:4(1:1, 4:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Kučera (Kříž), 23. Skočovský (Jurásek), 24. Jurásek (Skočovský), 31. Špok (Pokorný), 39. Velechovský (Jurásek, Skočovský), 60. Jurásek (Špok) – 15. Kilnar (Vaněk), 28. Vaněk (Vrána), 36. Chaloupka (Prokop), 37. Chaloupka (Pavlačka, Prokop). Rozhodčí: Humpolíček – Chocholouš, Kříž. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1056. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 6:4.
SHK Hodonín: Kotvan – Skočovský, Směřička, Pokorný, Koukal, Macharáček, Grman, Miklík, Kulich – Špok, Kříž, Kučera, Jurásek, Peš, Velechovský, T. Smetana, Škorík, Charvát, Vrba, R. Smetana, Mika.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (39. Gleich) – Puškár, Šindelář, Javín, prokop, Slavík, Vajda, Peslar, Wolf – Krayzel, Vaněk, Brnčal, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Zuber, Kilnar, Sedlář.

Drtičům se proti Porubě daří. Hodonínští hokejisté letos zdolali soupeře z Ostravy hned třikrát. Dvakrát zvítězili o gól, ve středečním klání přidali ještě jednu branku navíc. Jihomoravané se díky druhé výhře v řadě udrželi mezi nejlepšími čtyřmi týmy druholigové skupiny Východ.

„Vstup do poslední čtvrtiny nebyl z naší strany dobrý. Proto jsme tři body nutně potřebovali. Je to pro nás další cenné vítězství,“ pronesl po utkání s Porubou hodonínský kouč Svatopluk Kosík. Diváci viděli hned deset branek. Gólové hody se přitom nečekaly a ani úvodní část žádné přestřelce nenasvědčovala. Ani jeden z týmů si v první třetině mnoho vyložených příležitostí nevypracoval. Poruba promarnila tři přesilové hry v řadě, a Hodonín se díky oslabením nemohl dostat do hry.

„Začátek zápasu nebyl dobrý. Hráči, kteří chodí pravidelně na oslabení, byli značně vytížení. Nakonec se nám podařilo nápor soupeře ustát,“ oddechl si Kosík. Jeho tým přesto inkasoval jako první. V patnácté minutě poslal hosty do vedení Aleš Kilnar, který za brankáře Kotvana dorazil nepříliš tvrdý pokus Vaňka.

Drtiči se po obdržené brance rychle otřepali a ještě před odchodem do kabin srovnali. Zdeněk Kučera v přesilové hře šikovně tečoval střílenou přihrávku Kříže. Puk zamířil pod horní tyč porubské branky a hostující brankář Tihlář byl bez šance. „Do zápasu jsme vstoupili lépe a celou první třetinu byli lepší než soupeř. Bohužel jsme udělali v závěru chybu a nechali si dát vyrovnávací gól,“ řekl trenér Poruby Tomáš Sršeň.

Celek z Ostravy mohl inkasovat ještě jeden gól, ale střelec Zdeněk Jurásek jasnou šanci zazdil. Opora Drtičů se střelecky prosadila až ve 24. minutě, kdy skórovala v další početní výhodě. Ještě předtím se mezi střelce zapsal i hodonínský obránce David Skočovský a dnešní oslavenec, který právě po Juráskově přihrávce dokonal obrat. Blízko čtvrté branky byl následně Kříž. Zkušeného forvarda ale vychytal bravurním zákrokem Tihlář.

„Ve druhé dvacetiminutovce začal Hodonín více bruslit. S pohybem domácích hráčů jsme měli hlavně v obraně velké problémy. Nedokázali jsme pořádně vyhodit kotouč, dostávali jsme se pod tlak. Naopak protivník hrál jednoduše a snažil se nás přečíslovat,“ uvedl Sršeň.

Poruba to ovšem nezabalila. Na 2:3 snižoval Rostislav Vaněk. Přestřelka pokračovala i v dalších minutách. Zimní stadion TEZA nejprve explodoval po gólové akci Martina Špoka, následně tlačili diváci puk do hostující branky při samostatném nájezdu Petra Peše. Domácí útočník ovšem nedotáhl dobrý záměr s bekhendovou kličkou do konce.

„Rozhodující pro vývoj hry byla druhá třetina. V prostřední části jsme hráli velmi dobrý hokej a vytvořili si spoustu vyložených šancí. Bohužel jsme řadu příležitostí neproměnili. Takové tutovky musí hráči jako Jurásek, Peš nebo Kříž, využívat,“ pronesl Kosík. „Pokud bychom náskok zvýšili, byl by zápas jiný. Porubu jsme takto postavili vlastními chybami na nohy,“ dodal. Hosty vrátil do hry Jan Chaloupka. Útočník ostravského týmu během necelé minuty dvakrát překonal obranu Hodonína i s Kotvanem a v sedmatřicáté minutě bylo z ničeho nic srovnáno.

Drtiči si ale před druhou přestávkou vzali vedení zpět. Jurásek operoval s kotoučem na holi za hostující brankou tak dlouho, až našel u pravé tyčky volného Filipa Velechovského, který z velkého úhlu nachytal ostravského brankáře takzvaně na švestkách. Místo nešťastného Tihláře se do hostující branky postavil Gleich.

Ostravský náhradník už žádnou branku nedostal, přesto hosté ještě jednou inkasovali. Hostující trenér Sršeň totiž za stavu 4:5 odvolal Gleicha z branky. Poruba v hektickém závěru nesrovnala. Naopak, napínavý duel definitivně rozhodl střelou do prázdné branky Zdeněk Jurásek.

„V závěrečné části jsme si náskok taktickou hrou pohlídali. Naše výhra je zasloužená,“ pronesl Kosík. Sršeň jeho slova nevyvracel. „Dokázali jsme se vrátit do zápasu. Ve třetí třetině jsme znovu měli více ze hry i šance na vyrovnání, ale Hodonín nakonec vyhrál zaslouženě,“ uznal bývalý reprezentant, kterého více než porážka mrzely minely v defenzivě.

„Takové chyby budou v play-off smrtící. Pokud se v obranné hře nezlepšíme, budeme mít problémy i s dalšími týmy,“ uvědomuje si Sršeň. Středeční duel zpestřil i kuriózní moment. V polovině utkání se Lukáši Vrbovi s Miroslavem Javínem v útočném pásmu domácích zašněrovaly tkaničky na bruslích do sebe.

Hlavní rozhodčí kvůli tomu přerušil hru a poslal nešťastníky na střídačku Drtičů. Až po chvíli se realizačnímu týmu Hodonína povedlo za bouřlivých ovací publika siamská dvojčata rozmotat od sebe. „Nic takového jsem nezažil. To se může stát pouze ve východní skupině druhé ligy,“ dodal s velkým úsměvem Sršeň.

Ostatní výsledky 39. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Slezan Opava – HC Orlová 2:0
HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 3:5
HC ZUBR Přerov – VSK Technika Brno 6:4
HC Nový Jičín – VHK Vsetín 2:4
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Lvi Břeclav 5:2

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín): Začátek zápasu nebyl z naší strany dobrý, ale podařilo se nám tlak soupeře ustát. Rozhodující pro vývoj hry byla druhá třetina. V ní jsme hráli velmi dobrý hokej a vytvořili si spoustu vyložených šancí. Bohužel jsme řadu z nich neproměnili, takové tutovky musí hráči jako Jurásek, Peš nebo Kříž, využívat. Pokud bychom náskok navýšili, byl by zápas jiný, ale takto jsme Porubu postavili vlastními chybami na nohy. V závěru jsme si už zasloužené vítězství taktickou hrou pohlídali.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Do zápasu jsme vstoupili lépe a celou první třetinu jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme v závěru udělali chybu, která vedla k vyrovnání. Ve druhé části začali domácí více bruslit a s jejich pohybem jsme měli hlavně v obraně velké problémy. Nedokázali jsme pořádně vyhodit kotouč a dostávali jsme se pod tlak. Soupeř hrál jednoduše a snažil se nás přečíslovat. Hodonín vyhrál zaslouženě. Takové chyby budou v play-off smrtící. Pokud se v obranné hře nezlepšíme, budeme mít problémy i s dalšími týmy.