Chyba v obraně zapříčinila ztrátu jednoho bodu. Poruba si i tak smazala nulu na svém kontě

01.10.2016, Kateřina Juříková

Mladší dorostenci se donedávna potýkali s jedním velkým problémem, a to nulou v bodování. Sedm proher v řadě již byly velkým strašákem a snad i motorem, který Porubské nabudil k lepším výkonům. Na led Ostravanů zavítalo Brno, které se s letošní sezónou také pere, jak jen může. Warrior si zatím svých pět bodů vybojoval jednou čistou výhrou, výhrou v prodloužení a prohrou v prodloužení. Utkání tedy bylo napínavé od počátku až do úplného osmivteřinového konce. Góly začaly padat až od druhé třetiny a nebylo jich mnoho. Navíc, když domácí vedli, dokázali hosté stav dorovnat. Dorovnání přišlo také vteřinu před koncem, kdy hlavní sudí uznal branku i po zaznění sirény ukončující utkání. Chyba v domácí obraně byla potrestána řádně, ale Tomáš Husák, který ji způsobil, ji dokázal napravit gólem po osmi vteřinách po započetí prodloužení. Poruba si tak ukořistila první body.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 8.kolo so 1.10.13:30
HCM Warriors Brno
3:2p(0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Morávek (Pitucha), 31. Gajdoš (Stodůlka, Häring), 61. Husák (Anlauf) – 29. Sedlák (Snášel), 60. Krška (Kudrna, Floriš). Rozhodčí: Smilek – Adamec, Novák. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Becher, Fabianczyk, Husák, Machů, Gajdoš, Pitucha, Stebel, Kotásek, Morávek, Anlauf, Stodůlka, Häring, Bořuta, Boniatti
HCM Warriors Brno: Skoupý – Čiliak, Chlubna, Floriš, Branžovský, Bazala, Klimeš, Mrkvica, Bartoš, Müller, Koryčánek, Sedlák, Marčík, Krška, Holotík, Kučera, Bernovský, Geidl, Kudrna, Snášel

Začátek utkání byl dramatický. Sotva se začalo hrát, museli být na ledovou plochu zavoláni zdravotníci. U střídačky Warrioru se jeden z hráčů hostí po nárazu s porubským hráčem zhroutil a zůstal ležet na ledu. Zranění nebylo vážné, ačkoli na první pohled to tak vypadalo. Šlo pouze o naražení ramene, které warriorský hráč rozhýbal a zdravotník jej poslal zpět na střídačku.

Po krátké pauze hra pokračovala a nijak to s domácími nezamávalo. Ani hosty tato situace nijak neovlivnila. Hrálo se střídavě před Mokrým a před Skoupým, kteří museli předvést, jak umí své týmy podržet. Žádná ze střel si nenašla místo kudy by prošla do klece, a tak skončila první třetina nezměněným stavem.

Jelikož se ke konci poslali domácí do čtyř, na což následně zapomněli a i nadále hráli v pěti, začala Poruba druhou třetinu v oslabení 3 na 5. Toto oslabení Poruba ustála a po třech odehraných minutách druhé třetiny se dočkala prvního gólu. Michal Morávek střelou z otočky oklamal brněnského gólmana, a ten mu sám lehce otevřel svou kasu. Opět se hrálo střídavě na obou stranách a šlo vidět, že si Poruba v tomto domácím utkání více věří.

Ovšem nedokázala držet vedení dlouho. Patrik Sedlák stav dorovnal po úporném obléhání porubské klece. Dorovnaný stav se domácím podařilo o pár minut opět navýšit. František Gajdoš dostal přihrávku od Stodůlky a bez váhání pálil z mezikruží. Puk proletěl Skoupému nad ramenem.

Domácím se v půli druhé části naskytla velká příležitost k navýšení, když měli dvě přesilové hry 4 na 5 za sebou. Ačkoliv se Poruba v obou přesilovkách snažila, své šance proměnit nedokázala. A tak jako v první třetině, tak i druhou zakončoval TORAX v oslabení.

Mokrý měl v poslední třetině pořádný záběr, ovšem dokázal se s tím poprat. Ani Skoupý neměl o vyhrocené situace nouzi. Ve 44. minutě se do jeho klece urputně dobývali porubští hráči. Skoupý přesto dokázal vždy zasáhnout, ať už domácí pálili zprava, zleva a dokonce dokázal uchránit klec, když opustil brankový prostor. V tu chvíli stačilo natáhnout lapačku. Na brněnského brankáře se ovšem všichni hráči včetně jeho vlastních sesypali, takže sudí museli hru přerušit.

Warrior se trápil, dokonce se jednomu hráči na ledě stalo, že mu z brusle vypadl nůž a nemohl tak dále pokračovat ve hře. Štěstí pro něj bylo to, že byl blízko své střídačky, ke které jej doprovodil čárový sudí.

Stav byl stále neměnný a domácí se museli hodně snažit, aby jej uhlídali. Prozatím se to dařilo, za což mohou být domácí rádi jen díky svému gólmanovi. Mokrý se totiž musel dost otáčet i v oslabení, jelikož se Brno usadilo v útočném pásmu a častovalo jej střelami. Některé z nich byly vypáleny z nouze a odrazili je porubští hráči svými holeněmi, ale i tak musel být domácí brankář ve střehu.

Mokrý dvě minuty před koncem své mužstvo zachránil neuvěřitelnou akci. Jeden z brněnských hráčů na něj vypálil prudkou střelu a již to vypadalo, že padl vyrovnávací gól. Brno se již začalo radovat, ovšem Mokrý ukrýval kotouč pod paží, a jakmile se zvedl, kotouč z něj vypadl. Hosté si vzali oddechový čas, ale gólmana odvolat nemohli, jelikož se vhazovalo v jejich pásmu. Poruba se také notnou chvíli držela v útoku, ale pár vteřin před koncem ztratila pásmo a hosté odvolali brankáře. Domácí se sice pokusili zbavit se puku, ale vyhodili na zakázané, a protože se nesmí střídat, vzali si nyní oddech právě domácí. Zazněla siréna, když v tom hosté dostali kotouč do brány. Hlavní sudí branku uznal a byla přiznána Patriku Krškovy, kterému se podařilo v poslední vteřině vypálit. Prodloužení bylo velice krátké. Ukončil jej během osmi vteřin krásným gólem Tomáš Husák, který prostřelil Skoupého betony.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Dva body jsou pro nás dobré, ale myslím si, že jsme mohli uhrát tři. Samozřejmě, závěrečné emoce a dohady, zda to bylo se sirénou, nebo to nebylo,.. to už se asi nikdo nedozví, protože na takových zápasech není videorozhodčí, takže to asi nikdo zkoumat nebude. Ten poslední gól, který jsme dostali, nechci házet na rozhodčí, s tím už stejně nic neuděláme. Nicméně byla škoda, že jsme o ten jeden bod přišli, protože po oddechovém času jsem jim kladl na srdce kdo kde bude stát a kdo to kam zahraje, dva hráči mi to absolutně nesplnili. Mimo to ale kluci v tomhle utkání ukázali bojovnost. Tak, jak dřív hráli teprve když začali prohrávat, tak hráli dnes od začátku utkání.

Zdeněk Balabán (HCM Warrior Brno): Samozřejmě gratuluju domácím k vítězství, ale myslím si, že první třetinu jsme byli i podle střel na branku lepší. Druhou třetinu nás domácí potrestali, měli jsme tam spoustu neproměněných šancí a podobně, ale takový je někdy hokej. Myslím si, že dnes lepší prohráli.