Častá vyloučení ve druhé třetině stála juniory vedení, nakonec slavili výhru v nájezdech

14.12.2013, Gabriela Juříková

Ve čtvrtém kole nadstavbové části přivítali junioři na porubském ledě Hodonín, který doposud vyhrál jen jediné utkání. Domácí byli v útočení aktivnější, ale gólu se dočkali až ve dvanácté minutě, kdy využili přesilovku díky Tomáši Královi. V druhé části zápasu Porubští dostávali do oslabení častěji než je zdrávo a Hodonín dokázal nabízené šance proměnit. Do třetí třetiny šel proto už s dvoubrankovým vedením. Domácí dokázali přepnout na největší rychlostní stupeň a kapitán Maček v 56. minutě svou trefou zavelel k obratu. O půl minuty později přišel Hodonín o plný počet bodů, když v samostatné akci vyrovnal Pavel Pobuta. V samostatných nájezdech byl úspěšnější RT TORAX, který si díky Brnčalovi připsal bod navíc.

Liga juniorů - 22.kolo so 14.12.10:00
SHK Hodonín
4:3sn(1:0, 0:3, 2:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Král (Brnčal), 56. Maček (Pasker), 57. Pobuta, rozhodující sam. nájezd Brnčal – 25. Tomi (Florek), 26. Šála (Vanek), 28. Šála (Kučera). Rozhodčí: Hradil – Barteček, Vengřín R. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek – Pobuta, Gola, Baca, Puškár, Schwarz, Brnčal, Mišenko, Rataj, Kotas, Maček, Ryška, Holaň, Král, Havránek, Pasker.
SHK Hodonín: Luner – Kukliš, Frolek, Prčík, Duchoslav, Tomi, Rauš, Vanek, Kučera, Janota, Sedlák, Šála, Černohous, Čavoj, Flora, Výmola.

Poruba i Hodonín vyznávají útočný hokej a podle toho vypadala první třetina. Kdo získal, puk okamžitě vyrážel na branku soupeře a tak si gólmani na nedostatek práce stěžovat nemohli. Přestože Hodonínští Flora a Šála si vypracovali velké šance a Kukliš to zkusil od modré čáry, Šrámek držel nerozhodný stav. Stejně si počínal jeho protějšek, když dostával do marnosti Krále s Holaněm a nepustil ani dorážky. A i obránce Puškár si na Lunera od modré čáry nepřišel.

Osudné pro Hodonín bylo druhé oslabení, které domácí těsně před vypršením Kuklišova trestu proměnili. Tomáš Král hned z první proměnil Brnčalovu přesnou nahrávku. Hodonínský Frolek sestřelil Mišenka kolenem a domácí hráli další přesilovku. Maček trefil jen boční síť. Hosté šli za vyrovnáním a přistoupili ještě k většímu nasazení, čímž musela být domácí obrana v pohotovosti. Černohous s Čavojem se elegantně prosmýkli do útočné třetiny, ale koncovka nebyla ideální.

Další útočný nájezd zpacifikoval Puškár, když se postavil do střely a kotouč se odrazil do středního pásma. Z protiútoku Král vybídl k teči Holaně, ale nevyšlo to dle představ. Hosté na začátku druhé třetiny dostali díky Kotasovi přesilovku, ale když se Poruba ve čtyřech rozjela na Lunera Vanek zatáhl za brzdu a poměr sil se vyrovnal. Půl minuty si Hodonín zahrál přesilovku čtyř proti třem, když Baca podrážel. Puškár schytal střelu do nártu a dostal kotouč do středního pásma.

A přestože byli hosté již v plném počtu, museli se bránit porubskému nájezdu. Jenže u hrazení si počínal nedovoleně Maček a domácí byli opět ve třech. Král, Ryška a Pobuta nezabránili kapitánu Jakubovi Tomimu poslat kotouč po odrazu do odkryté brány. Hodonínu vyšla i klasická přesilovka. Vanek vybídl Davida Šálu a hosté v šestadvacáté minutě vedli 2:1. A když už byli ve střelecké pohodě proč nedát třetí gól, když to soupeř umožnil.

A David Šála si připsal druhý zásah. Poruba se probrala z nečinnosti a zatlačila soupeře do třetiny, a i když vyslala na Lunera nebezpečné puky, branky se nedočkala. Navíc se musela bránit dalšímu oslabení. Hosté měli několik příležitostí vedení navýšit, ale Šrámek byl v zákrocích jistý. RT TORAX se do ukončení druhé části snažil, ale v koncovce nebyl úspěšný Maček, Rataj a ani Havránek, jehož nahození dalo Lunerovi velkou práci chytit, navíc vleže.

Poruba šla za gólem od první minuty třetí třetiny, jenže křečovitost a moc chtění jí svazovalo a neměla potřebný klid v úspěšném zakončení. Hlavu do dlaní si dával Maček i Holaň. Hodonín zhušťoval předbrankový prostor, přes který se domácí těžko prosazovali. V přesilovce skoro nevystřelili a při dalším útočném počínání si místo střelby nahrávali. Jako by se hráči báli vzít zodpovědnost na sebe.

Brnčal to zkusil od modré, ale mířil těsně vedle pravé tyče. V přesilovce Rataj nedostal kotouč pod horní tyč a Král nestačil nastavit hokejku do Mačkovy střely. Luner byl nakonec překonán lstí kapitána Davida Mačka, který chtěl objet branku, ale vrátil se zpět a kolem levé tyče zasunul kotouč do brány. Po půl minutě bylo vyrovnáno. Nakonec se našel někdo, kdo vzal zodpovědnost na sebe. Obránce Pavel Pobuta viděl před sebou volný prostor, objel obranu, a když chtěl přihrávat přes brankoviště, gólman si kotouč srazil za záda.

Před Lunerem bylo ještě několikrát rušno a Šrámek čelil pár hodonínským střelám, ale utkání nakonec dospělo k samostatným nájezdům. Začínali domácí a Denis Brnčal byl střelou mezi betony úspěšný. Rauš už takové štěstí neměl, a když proměnil svůj pokus Rataj, musel Čavoj Šrámka překonat. Což se nestalo a Poruba získala bod navíc a třítýdenní pauzu přečká v čele tabulky s jedenácti body. Další utkání sehrají 10. ledna na ledě Hradce Králové a doma se představí až 19. ledna proti Přerovu.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Naše nedisciplinovanost a lehkovážnost z úvodu druhé třetiny nás stála tři body. Nakonec první třetina byla skvělá, třetí výborná a bylo by špatné, kdybychom neměli z tohoto utkání ani jeden bod. Kluci v závěru zabrali, podařilo se jim vyrovnat a nájezdy provedli bravurně. Chci jim poděkovat za získané dva body a přístup, který v tomto kalendářním roce měli. Teď se musíme jen dobře připravit na další boje po novém roce.

Jan Prčík (SHK Hodonín): První třetinu jsme prohrávali 0:1, i když Poruba měla další šance, které nezužitkovala. Po druhé třetině jsme vedli 3:1, jenže Porubští měli ještě jeden rychlostní stupeň, zmáčkli nás a dokázali vyrovnat. A upřímně, za třetí třetinu a potažmo za první si zasloužili ten bod navíc, který v nájezdech získali. Ambice na extraligu nemáme. Náš cíl byl nesestoupit a tato nadstavba je pro nás něco navíc, ale nechceme hrát žádné druhé housle a soupeře hodláme potrápit.