Častá vyloučení a zaspaný začátek - rozhodující faktory těsné porážky juniorů v Brně

28.11.2010, Adam Bagar

Také ve druhém utkání pod novým trenérem Janem Vavrečkou předvedli junioři velmi slibný výkon. Zaspali však úvod zápasu, kdy se Kometa dostala do dvoubrankového vedení. Hosté byli od druhé tercie velmi aktivní, ale vše si komplikovali až příliš častými vyloučeními. Na třetí trefu domácích dokázal odpovědět Vlastimil Zuber. Závěrečná tercie byla ve znamení velkého porubského náporu. Ovšem na více než Domincovo snížení se už Poruba nezmohla, a tak Úvoz i s velkou dávkou štěstí ubránil těsné vítězství 3:2.

1. liga juniorů - 24.kolo ne 28.11.14:45
HCM Warriors Brno
3:2(2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Hemala (Bažant), 14. Růžička (Novák, Březa), 29. Březa (Novák) – 30. Zuber, 53. Dominec (Jelen, Mládenka). Rozhodčí: Paulík – Samuel, Zídek. Vyloučení: 5:13, navíc Najt (ÚVO) a Chaloupka (POR) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
HCM Warriors Brno: Guštafík – Lysoň, Krytinář, Hemala, Sedláček S., Novoměstský, Najt, Farsa, Březa, Sedláček T., Novák, Skácel, Bažant, Růžička, Beránek, Zavadil, Křen, Bednář, Hakl, Lesonický.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska – Mládenka, Dusík, Lužný, Ferenc, Jasiok – Kofroň, Barčák, Motyka – Blažej, Chaloupka, Vidlák – Kameníček, Jelen, Zuber – Bystroň, Kurovský, Dominec.

Potvrdit vítězství a zlepšený výkon z pátečního utkání s Přerovem přijeli junioři na horký brněnský led. Neuplynula ani minuta hry a ruce domácích hráčů vylétly nad hlavu. Po vyhraném buly napřáhl na modré čáře Robert Hemala a kotouč skončil až přesně pod horní tyčí. Hanuska měl zakrytý výhled, a tak brance zabránit nemohl.

Kometa byla v dalších momentech mírně aktivnějším týmem. Hakl ještě své velké možnosti nevyužil, ale v přesilové hře přišel druhý brněnský úder. Tomáš Růžička si najel zpoza branky až k pravé tyči a dokázal propasírovat touš mezi tyčí a tělem hostujícího kasaře, který nemohl mít čisté svědomí.

Poruba přidala na obrátkách a k vidění byl hokej nahorů dolů. Snížit mohl Blažej, ale v ideální střelecké pozici těsně přestřelil Guštafíkovu svatyni. Po první části šla do kabin spokojenější Kometa, když na světelné tabuli svítilo skóre 2:0.

Ve druhé třetině kupila Poruba faul za faulem, což sudí Paulík nekompromisně trestal. Jenže RT TORAX výborně bránil a i ve více než dvouminutové přesilovce pět na tři soupeře prakticky k ničemu nepustil. Naopak brněnské obraně ujížděl po straně Zuber, ale trefil jen připraveného Guštafíka.

Porubu jakoby ubráněná oslabení nabudila a Guštafík si tak nemohl na nedostatek práce stěžovat. Ovšem zuby si na něm postupně vylámali Vidlák, Chaloupka i Mládenka. Trestalo se naopak na druhé straně. Po Novákově střele měl již lehkou úlohu dorazit kotouč do zcela odkryté klece Michal Březa.

Odpověď hostí přišla bleskurychle. Zuber vybojoval v předbrankovém prostoru puk a poslal jej ideálně pod horní tyč, na což Guštafík nemohl reagovat. V dalších momentech přicházely opět přesilovky Komety. Na více než střely od modré čáry se ovšem domácí borci nezmohli. Naopak snížit mohl v oslabení Chaloupka, ale to by nesměl trefit jen břevno.

V úvodu třetí tercie mohl rozhodnout Hakl, jehož pokus mířil do břevna, od nějž se odrazil od Hanuskových zad těsně mimo pravou tyč. Na druhé straně dorážel po Jasiokově střele kotouč do poloprázdné branky Chaloupka, ale ani tentokrát neuspěl. Poté se strhla před Guštafíkem boxerská vložka, po které šli Najt s Chaloupkou předčasně do sprch.

Tlak Poruby postupně sílil. Zaslouženého snížení se hostující lavička dočkala po pěkné kombinaci, na jejímž konci našel Jelen ještě lépe postaveného Jakuba Domince a ten pohodlně dopravil touš do branky. Kometa se rázem začala bát o výsledek.

Překvapivě blízko srovnání byl v oslabení po svém vyhození Barčák. Guštafíkovi sice padáček propadl, ale bohužel pro Porubu jen těsně mimo prostor tří tyčí. V úplném závěru předváděla Poruba skutečně drtivý nápor. V něm několikrát kotouč nebezpečně poskakoval před brankovou čárou, ale vyrovnat se stále nedařilo.

Také po Zuberově střele a následných dorážkách hasil Guštafík situaci až na brankové čáře, k vyrovnání nevedla ani závěrečná hra bez brankáře, a tak Úvoz uhájil svůj těsný náskok a zvítězil 3:2.

Výsledky ostatních utkání 24. kola východní části Ligy juniorů:

HC Frýdek - Místek - HC Uherské Hradiště 14 : 5
HC Plus Oil Orlová - SK HS Třebíč 2 : 6
SHK Hodonín - LHK Jestřábi Prostějov 1 : 8
VHK Vsetín - HK MD Šumperk 9 : 1

Vítězslav Hájek (HC Kometa Úvoz Brno): V úvodní třetině jsme se dostali do dvoubrankového náskoku. Soupeř měl také šance, ale dokázali jsme je dobře pokrýt. Od druhé části nás Poruba zlepšeným výkonem přinutila k maximálnímu nasazení. Ve třetí třetině jsme již byli pod velkým tlakem soupeře. Díky dobrému výkonu našeho gólmana a také dávce štěstí jsme zápas dotáhli k nesmírně důležitým dvěma bodům. Poruba se hodně zlepšila, předvedla tady velmi dobrý výkon.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že o naší porážce rozhodla první třetina, kdy jsme nehráli tak, jako zbylých čtyřicet minut. Každopádně kluci v Brně předvedli dobrý výkon. Byli jsme aktivnějším týmem a drželi se častěji v útočném pásmu soupeře. Měli jsme plno šancí, které jsme nedokázali proměnit. V závěru nám chybělo možná i trošku štěstí k tomu, abychom srovnali.