Béčko znovu vyloupilo Polárku, Buček dal hattrick a přikoval mladíky na čtvrté místo

07.02.2018, René Chyla

Senzace! Porubské B-mužstvo sice dorazilo do Frýdku-Místku kvůli sněhové kalamitě s mírným zpožděním, i přesto ale nenechalo na sobě nic znát a suverénně přejelo domácí výběr poměrem 6:2. Martin Buček ke svému hattricku na další dva góly ještě nahrál, v jeho formaci vynikala také dvojice David Ballner – Vladimír Rosypka, které doslova a do písmene řídila destrukci frýdecko-místeckých Rysů. Porubští odvážejí z nedalekého města tři body, kterými si definitivně potvrdili čtvrté místo a výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále v prvním a případně třetím utkání.

Krajská liga Moravskoslezského kraje - 20.kolo st 7.2.18:00
HC Frýdek-Místek "B"
HC RT TORAX Poruba "B"
2:6(1:2, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Slovák (Fiala), 45. Polášek (Pastor, Piskoř) – 13. Rosypka (Buček), 15. Ballner (Rosypka, Buček), 27. Buček (Ballner, Rosypka), 39. Buček (Rosypka), 42. Buček (Ballner, Poláček), 59. Chomič (Dvořák). Rozhodčí: Hykel – Káňa T., Wanke. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 31:46 (8:16, 15:15, 8:15). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.
HC Frýdek-Místek "B": Dobečka – Gottwald, Fojtík, Vančo-Minařík, Flegr, Gonos, Niedoba, Srniček – Mičulka, Hýsek, Janečka, Slovák, Fiala, Vacula, Heralt, Pastor, Polášek, Zberovský, Ondráček, Piskoř
HC RT TORAX Poruba "B": Vrba – Dvořák, Černín; Baca, Poláček; Hranoš, Široký; od 41. Hudec, od 41. Prepsl – Sysala, Korec, do 40. Gelnar – Ballner, Rosypka, Buček – Bernát, Gola R., Chomič

Martin Buček (POR) (3+2)
Vladimír Rosypka (POR) (1+3)
Adam Vrba (POR) (31 střel, 29 zákroků, 2 góly, 93.55% úspěšnost)

HC RT TORAX nakoply přesilovky a Rosypkův zásun

B-mužstvo odstartovalo dohrávku na ledě frýdecko-místecké Polárky v poněkud vlažnějším tempu, do kterého jej dostaly až dvě nabídnuté přesilovky. V té první pálil už do odkryté branky Martin Buček, v té následující museli zase domácí přežít dlouhý zámek Porubských, i přesto ale frýdecko-místecká obrana odolala. Vše bylo jinak ve 13. minutě, kdy se ve zmatku u domácí branky zorientoval Vladimír Rosypka, který obkroužil Dobečkovu klec a zasunul puk za čáru – 0:1.

Bleskové vyrovnání, Ballnerova dělovka a tyč Pastora

Za pár vteřin už ale bylo vyrovnáno a navíc prakticky z totožné situace, Adam Vrba si však zřejmě nešťastně srazil puk za svá záda betonem, posledním hráčem, který se kotouče dotkl, byl Petr Slovák – 1:1. To ale Ostravany nemuselo vůbec mrzet, za dvě minuty totiž z mezikruží vypálil po nahrávce Vladimír Rosypky David Ballner, který propálil bezmocného Jana Dobečku – 1:2. Ihned ale mohlo být opět vyrovnáno, Daniel Pastor však z levého kruhu orazítkoval pouze pravou tyč Vrbovy brány.

Agilní Pastor a Bučkova třetina

Frýdek-Místek začal druhou třetinu nátlakem. Už ve 23. minutě nepříjemně znovu zahrozil Daniel Pastor, z levého kruhu ale Vrbovu klec minul jen o centimetry. To hosté vyčkávali na své šance a o čtyři minuty později uštědřili domácím pořádnou lekci z produktivity. Martin Buček dostal mezi kruhy nabito od Davida Ballnera a porubský útočník se střelou mezi betony nemýlil – 1:3. Jakub Gelnar následně vyslal do úniku Davida Sysalu, domácí brankář ale jeho ránu zastavil ramenem.

Černínovo břevno a tyč Slováka

Za dvě minuty pak hráli hosté přesilovku, v níž napřáhl na modré čáře Vojtěch Černín, jenž trefil břevno. Ve 39. minutě už šli Ostravané do trháku. Vladimír Rosypka sice zblízka neuspěl, vyražená střela se však dostala na hůl číhajícího Martina Bučka, který měl před sebou už odkrytou branku – 1:4. Za pár vteřin spálili domácí další velkou příležitost, když se dostali do přečíslení, v němž Petr Slovák zkusil štěstí z levého kruhu, odkud ale trefil jen tyč Vrbovy klece.

Hattrick Bučka, Poláškovo víko a souhra Ballner – Buček

Kdo čekal, že přijde domácí tlak v poslední třetině, byl vyveden z omylu už ve 42. minutě, kdy David Ballner z obranného pásmu u mantinelu našel rozjíždějícího se Martina Bučka, který upláchl frýdecko-místecké obraně a střelou mezi betony dokonal čistý hattrick – 1:5. Poslední nádech Snášelova výběru přišel v přesilovce o tři minuty později, v níž Roman Polášek z první sice neuspěl, následná dorážka pod víko už ale svůj cíl našla – 2:5. Na druhé straně zase zářila dvojice Martin Buček – David Ballner, druhý jmenovaný ale před Janem Dobečkou puk nezvedl.

Poláčkova tyč a smolař Ondráček

Porubští měli otěže zápasu ve svých rukou, v přesilovce trefil od modré čáry Michal Poláček tyč domácí klece. V oslabení poté vystihl chybnou ostravskou rozehrávku Patrik Ondráček, Adama Vrbu ale opět zachránila tyč. Poslední slovo ale přeci měli jen Ostravané, Václav Chomič dostal ideální nahrávku mezi kruhy, odkud s pomocí tyče zametl puk za Dobečkova záda – 2:6.

Dohrávka 22. kola

Nový Jičín Bvs.Horní Benešov3:7

René Slanina (HC Frýdek-Místek "B"): Čekali jsme, že stejně jako předchozí zápasy s Porubou, tak i toto bude velmi bruslařské. Byli jsme od začátku u všeho o krok pozadu, nechali je bruslit, přistupovali jsme k nim pozdě a nechali jim hodně prostoru s kotoučem. Z toho poté samozřejmě pramenily šance a góly, Poruba měla v tomto zápase tlak větší, více šancí, a proto to dopadlo, jak to dopadlo. Musíme se se na to zaměřit a do playoff podobné chyby vyladit. Soupeři mohu pouze pogratulovat k výhře.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba "B"): Do Frýdku-Místku jsme jeli s tím, že chceme za každou cenu vyhrát a definitivně potvrdit čtvrté místo, ať začínáme playoff na domácím ledě. To se nám sice podařilo, ale s předvedenou hrou nemůžeme být za žádnou cenu spokojeni, s takovým výkonem bychom si ve čtvrtfinále ani neškrtli. Byla tam spousta chyb dozadu a jediné, co jsme v Polárce splnili, jsou tři body.