B-tým mladšího dorostu vyučoval v Brumově-Bylnici produktivitu, vyhrál 5:2 a znovu vede nadstavbu

20.01.2018, René Chyla

Třízápasový venkovní trip ukončil ligový mladší dorost vítězně. Po nezdarech ve Valašském Meziříčí a Českém Těšíně odcestoval do dalekého městečka Brumova-Bylnice, které na domácím ledě v prvním kole nadstavby přehrál vysoko 10:3. Tentokrát se však podobný brankostroj nekonal a o výhře rozhodli Trojanovi svěřenci až v poslední třetině, kdy nejprve ubránili několik oslabení a poté uštědřili domácím lekci z produktivity. Béčko mladšího dorostu tak veze tři body za vítězství 5:2, čímž se opět vyšvihlo do čela nadstavbové skupiny.

Regionální liga mladšího dorostu - N7 so 20.1.12:00
HC Brumov - Bylnice
HC RT TORAX Poruba "B"
2:5(1:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 10. Sopek (Petrů), 54. Sopek (Hodas, Janíček) – 17. Stehlík (Pospíšil), 37. Becher (Hlavatý), 46. Hlavatý (Elze, Prepsl), 49. Elze (Hlavatý), 57. Hlaváč. Rozhodčí: Smilek – Kovařčík, Zvoníček. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
HC Brumov - Bylnice: Tkadlec – Fojtík, Pacík, Mudráková, Kadlčík, Ročák – Gajdošík, Lodňanová, Petrů, Janíček, Sopek, Slovák, Hodas
HC RT TORAX Poruba "B": Calábek (od 35. Münch) – Macias Ka., Hlaváč, Elbl, Prepsl, Sztefek, Pospíšil – Bukovjan, Kubalák, Prokeš, Elze, Hlavatý, Becher, Zeman, Tošenovjan, Stehlík

Velen Hlavatý (POR) (1+2)
Vojtěch Sopek (BRU) (2+0)
Daneil Elze (POR) (1+1)

Sopek otevřel skóre, srovnal Stehlík

Brumov-Bylnice schytal v prvním kole nadstavby na porubském ledě desítku, a doma tak tento nezdar hodlal pořádně odčinit. A po opatrném začátku se domácím přeci jen povedlo dostat do vedení. Vojtěch Petrů totiž našel přesně Vojtěcha Sopka, který zamířil přesně za Calábkova záda – 1:0. Hokejisté Brumova-Bylnice mohli přidat další zásah v první přesilovce zápasu, nicméně Porubští dvě minuty ve čtyřech přežili bez úhony a mohli pomýšlet na vyrovnání. To přišlo v 17. minutě, kdy Michal Pospíšil vyzval ke skórování Matyáše Stehlíka, jenž rozjásal ostravskou střídačku – 1:1. Více se toho v první třetině nestalo, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Calábka vystřídal Münch, Becher dokonal obrat

V prostřední části byli znovu jako první vyloučeni hosté a před domácím výběrem opět zívala větší šance po návratu do jednobrankového vedení, avšak i tentokrát Trojanovi svěřenci odolali. Porubští dostali výhodu hráče v poli až zhruba v polovině základní hrací doby, nicméně ani oni nedokázali na bezchybného Davida Tkadlece najít potřebný recept. Porubský výběr sáhl dokonce v průběhu zápasu k výměně brankářů, a ve 35. minutě tak Petra Calábka nahradil Marian Münch. Zhruba necelou půlminutu po návratu střelce úvodní branky zápasu z trestné lavice však už Ostravané slavili. Velen Hlavatý nahrával přesně Ondřeji Becherovi, který poslal Porubu do vedení – 1:2. A jelikož domácí borci šance na vyrovnání zahodili, do poslední třetiny šli s jednobrankovým vedením porubští hokejisté.

Rozhodly neproměněné přesilovky, Poruba vyučovala produktivitu

Porubští hokejisté si pořádně zavařili v rozmezí 43. a 44. minuty, kdy musel nejprve za katr Matěj Zeman a necelou minutu po něm také Ondřej Becher. Hosté však více než minutovou přesilovku pět na tři opět ubránili a domácím uštědřili lekci z produktivity, když se půl minuty po návratu Ondřeje Bechera z trestné lavice prosadil přesně mířenou ranou Velen Hlavatý – 1:3. Jenže hosté šli ihned po vstřelené brance znovu do čtyř a drama bylo na světě. Ovšem i tentokrát si domácí hokejisté vylámali zuby na precizní obraně v čele s Marianem Münchem a opět po návratu provinilce na led skórovali. Stejně jako u třetí porubské branky se na navýšení vedení podílela výrazně dvojice Velen Hlavatý – Daniel Elze, jenž svou trefou k tyči poslal Ostravany do trháku – 1:4. Brumov však zbraně ještě nesložil a v 54. minutě vykřesal alespoň jiskru naděje, když přidal svůj druhý gól v utkání Vojtěch Sopek, jenž zužitkoval pas od Denisa Hodase – 2:4. Veškeré naděje domácího celku však pohřbil definitivně v 57. minutě Filip Hlaváč, který prostřelil Davida Tkadlece popáté a bylo rozhodnuto – 2:5.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba "B"): Výsledek 5:2 vypadá sice dobře a jednoduše, ale jednoduše se vůbec nerodil. První dvě třetiny připomínaly na ledě, spíše než hokej samotný, bitvu na malém prostoru. Šance byly na obou stranách, ale žádná z nich nebyla vyloženě gólová, a proto byly tři branky, které během čtyřiceti minut padly, spíše dílem náhody. Třetí třetina pro nás nezačala vůbec dobře, přežili jsme několikanásobné oslabení, dokonce i více než minutu ve třech a tam se utkání lámalo, protože pak jsme začali dávat branky a tím celé utkání rozhodli. Klukům patří velký dík za velkou bojovnost a ve třetí třetině se konečně prosadili i netradiční střelci.