B-tým mladšího dorostu vystřihl proti Orlům senzační obrat a slaví prvenství v nadstavbě

18.03.2018, René Chyla

B-mužstvo mladšího dorostu vstoupilo do utkání proti rozjetému Znojmu levou nohou. V první třetině si ani neškrtlo a po dvaceti minutách prohrávalo nečekaně už 0:3. Mladíci však ukázali velkou vnitřní sílu a znovu zaveleli ve druhé části k obratu, který dokonali třemi trefami v poslední třetině a nakonec slavili vítězství 5:3. Béčko dorostu si tak touto výhrou s předstihem zajistilo vítězství v nadstavbové skupině, nic na tom nezmění ani ostatní výsledky.

Regionální liga mladšího dorostu - N17 ne 18.3.10:00
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Leram Orli Znojmo
5:3(0:3, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 29. Moškoř (Chovanec, Macias Kr.), 35. Krčmarský, 42. Spurný (Bukovjan), 45. Macias Kr., 51. Krčmarský (Boguaj) – 14. Špaček, 14. Cakl (Míča), 19. Šeliga (Špaček). Rozhodčí: Janda R. – Hladík, Chamrád. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 34:36 (12:15, 12:14, 10:7). Průběh utkání: 0:3, 5:3.
HC RT TORAX Poruba "B": Calábek – Sztefek, Stehlík, Prepsl, Tošenovjan, Elbl, Macurák, Grendziok – Kubalák, Boguaj, Bukovjan, Prokeš, Elze, Spurný, Chovanec, Moškoř, Barčák, Pohl, Hlavatý, Macias Kr., Krčmarský
HC Leram Orli Znojmo: Kulhánek – Kalenda, Bittner, Cakl, Pozděna, Tekale, Koudela, Böhm, Hudeček, Neckář, Špaček, Turek, Králík, Šeliga, Míča, Krčková, Ujjobbagy

Kryštof Krčmarský (POR) (2+0)
Filip Josef Bittner (ZNO) (0+0)
Adam Spurný (POR) (1+0)

Tutovky spálil znojemský Šeliga i porubský Barčák, Špaček už ale trestal

Utkání, ve kterém mohl B-tým mladšího dorostu rozhodnout o svém vítězství v nadstavbové skupině, začalo ve velkém tempu, větší šance byly k vidění ale až ve druhé polovině první dvacetiminutovky. V deváté minutě se v dobré pozici objevil před brankovištěm Martin Šeliga, znojemský útočník ale těsně minul Calábkovu branku. O tři minuty později pak v signalizované výhodě přenechal mezi kruhy Krzysztof Macias kotouč Jonáši Barčákovi, porubský kanonýr ale bekhendem trefil jen připraveného hostujícího gólmana. Čtrnáctá minuta byl pro domácí doslova pohromou. Krátce po ubráněném oslabení totiž Lukáš Kalenda vybojoval puk ve středním pásmu, poslal jej najíždějícímu Adamu Špačkovi, jenž naznačil a do protipohybu Petra Calábka se trefil přesně nad lapačku – 0:1.

Přehled a klid Šeligy a pohotový Cakl

O pár vteřin později pak Martin Šeliga našel z ostrého úhlu před brankovištěm osamoceného Filipa Bittnera, který ale pálil už jen do skvěle přesunutého Petra Calábka. Porubská obrana hořela a v čase 13:59 domácí prohrávali už o dva góly. Ondřej Cakl se uvolnil u pravého mantinelu, najel si drze až do brankoviště a propálil zmateného porubského gólmana – 0:2. Na začátku devatenácté minuty byli už domácí na ručník. Ve zmatku před Petrem Calábkem se nejlépe zorientoval Martin Šeliga, který si porubského gólmana potáhl a poté už navyšoval vedení Znojma do prázdné branky – 0:3.

Výstavní trefa Moškoře, Boguajův průnik, Krčmarského trest a znojemská křeč v přesilovkách

HC RT TORAX se dočkal ve 29. minutě, na modré čáře napřáhl Jan Moškoř, který s pomocí tyče vymetl pravý růžek Kulhánkovy brány – 1:3. Za dvě minuty se přes celé kluziště protáhl Václav Boguaj, jemu ale k větší radosti chyběla už jen přesnější střelba. Zanedlouho pak střelu Filipa Macuráka od modré tečoval před brankovištěm nebezpečně Přemysl Pohl, Štefan Kulhánek však se štěstím puk vytěsnil mimo tři tyče. Znojmo následně mohlo v přesilovce znovu odskočit, paradoxně se ale samo dostalo do potíží a Porubští se dotáhli na kontakt. Adam Spurný vydřel puk pro Kryštofa Krčmarského, který si nabruslil na levý kruh a střelou mezi betony rozjásal domácí střídačku – 2:3. Orli poté měli ideální možnost na tento nezdar zapomenout, když v krátkém sledu hráli dvě přesilovky pět na tři. V ní e dvakrát do výborné pozice dostal Martin Šeliga, proti jeho projektilům se ale vždy Petr Calábek fantasticky přesunul.

Obrat dirigoval Spurný s Maciasem, Krčmarský potrestal neproměněné nájezdy Orlů

Porubští nepolevili a už ve 42. minutě bylo vyrovnáno. Domácí se dostali do přečíslení, v němž Vojtěch Bukovjan nahrával na pravou stranu Adamu Spurnému, který k protější tyči nezaváhal – 3:3. Za tři minuty už byl velkolepý obrat dokonán. Krzysztof Macias si ze středního pásma najel až mezi kruhy, odkud propálil Štefana Kulhánkak levé tyči pod lapačku – 4:3. Za pár desítek ale mohlo být vše úplně jinak, Richard Králík ani Filip Bittner ale v samostatném úniku vypálil mimo. V 51. minutě bylo téměř hotovo. Kryštof Krčmarský zkusil štěstí z ostrého úhlu a znojemský gólman si puk nešťastně srazil betonem do branky – 5:3. Domácí si ještě zkomplikovali závěr, Jan Moškoř fauloval, a tak se před Orly zívala přesilovka umocněná o odvolání gólmana. Znojmo ale ze závěrečného tlaku nic nevytěžilo, a Porubští tak mohli slavit vítězství v zápase i celé nadstavbové skupině.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba "B"): Nechali jsme zahrát všechny hráče, nicméně po nevydařené první třetině, kdy jsme prohrávali 0:3, tak jsme byli nuceni udělat menší korekce v sestavě, se kterou jsme nakonec míchali i v posledních minutách. I to nám nakonec pomohlo k výhře, kluky bych rád za druhou a třetí třetinu pochválil. I když to nebylo úplně bez chybičky, jelikož měl soupeř dva nebo tři samostatné nájezdy, kde nás podržel gólman, tak děkuji hráčům za odvedený výkon.

Rudolf Cakl (HC Orli Znojmo): Do zápasu jsme vstoupili až nečekaně dobře, padlo nám tam snad vše, na co jsme sáhli. To nás do další fáze zápasu trochu ukolébalo, nicméně Poruba od druhé třetiny zařadila na vyšší rychlostní stupeň, což nám dělalo velké problémy. Klíčové bylo, že jsme za stavu 2:3 nevyužili dvě přesilovky pět na tři, navíc za stavu 4:3 jsme jeli dvakrát sami na bránu a nedali jsme. I přesto však bylo utkání otevřené až do samotného závěru, ale domácí si už závěr zkušeně pohlídali.