B-tým mladšího dorostu poprvé v nadstavbě padl, na ledě Bobrů nestačilo k výhře ani pět gólů

14.01.2018, René Chyla

Ligový mladší dorost po čtyřech výhrách v řadě narazil. V neděli dopoledne nestačil na Valašské Meziříčí, které přestřílelo Ostravany poměrem 7:5. Zatímco hostům stačilo k pěti brankám devětadvacet střel, domácí počastovali Petra Calábka sedmdesátkou pokusů. Porubské béčko smetl hattrickem valašskomeziříčský útočník Lukáš Stodůlka. Střeleckou kanonádu pak nastartovala hráčka Tereza Sovjáková, která ovšem byla spolu s kolegyní Eliškou Veselou na konci utkání ze zápisu vyškrtnuta a ve střelecké listině nahrazena jiným hráčem, ačkoliv obě do utkání zasáhly. Že by neplatné registrace? ...

Regionální liga mladšího dorostu - N6 ne 14.1.10:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC RT TORAX Poruba "B"
7:5(1:1, 3:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 7. Sovjáková (Siner R.), 29. Kubín (Siner R.), 30. Stodůlka (Siner E.), 33. Cypris (Vávra), 42. Vávra (Siner E.), 54. Stodůlka (Kubín), 56. Stodůlka (Cypris) – 8. Kubalák (Pohl), 31. Chovanec (Bukovjan), 35. Prokeš (Elze), 44. Tošenovjan (Pohl), 60. Bukovjan (Gelnar). Rozhodčí: Bambuch, Krátký. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 70:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 7:4, 7:5.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krňa – Tobola, Janoštík L., Janoštík M., Sovjáková, Siner E., Kubín, Veselá, Skopal, Polášek, Siner R., Kolár, Stodůlka, Cypris, Hudec, Boháč, Vávra
HC RT TORAX Poruba "B": Calábek – Elbl, Gelnar; Prepsl, Sztefek; Stehlík, Tošenovjan – Boguaj, Chovanec, Bukovjan – Elze, Hlavatý, Prokeš – Luzar, Kubalák, Pohl – Zeman

René Siner (VAM) (0+2)
Richard Vávra (VAM) (1+1)
Lukáš Stodůlka (VAM) (3+0)

Sovjáková přišla k brance jako slepý k houslím, Kubalák ihned vyrovnal

B-tým mladšího dorostu nevstoupil do dopoledního utkání s Bobry úplně nejlépe, domácí borci si vypracovali v prvních minutách několik šancí, jejich tlak ale přibrzdily následná oslabení. Už ve druhé minutě mohl po nahrávce Robina Boháče zpoza branky otevřít skóre Jaromír Cypris, který ale trestuhodně přestřelil. V páté minutě mělo Valašské Meziříčí další velkou příležitost, dorážky Jana Skopala s Lukášem Janoštíkem si ale Petr Calábek bezpečně pohlídal. To se ale rozhodně nedá říci o další akci domácího celku, kdy střela Reného Sinera propadla hostujícímu gólmanovi mezi betony, kotouč se však zastavil těsně před brankovou čárou a nejbližší porubský bek jej sice chtěl odpálit do bezpečí, nicméně netrefil jej úplně ideálně, a tak se k němu dostala Tereza Sovjáková, která nabídkou nepohrdla – 1:0. Brzy ale bylo vyrovnáno, Přemysl Pohl obkroužil branku a předložil kotouč Zbyšku Kubalákovi, jenž udělal krok do lepší pozice a poté bekhendem srovnal – 1:1. V oslabení o chvíli později ujel Erik Siner, Petr Calábek ale proti jeho střele zasáhl levým betonem. Dalších sedm minut se hrálo s minimem šancí, až na konci přesilovky se hned po buly ujal kotouče Marek Prokeš, jenž ale nadvakrát neuspěl.

Kubínova dorážka a uklízeč Stodůlka

Ostravané rozehráli druhou dvacetiminutovku aktivněji, nicméně byli to právě domácí, kteří uštědřili Porubě lekci z produktivity. Po šanci Pavla Chovance hosté špatně vystřídali, kdy mohli jít Bobři dva na nikoho, k vyhozenému puku se ale nedostali včas, a tak si mohli Porubští oddechnout. Valašské Meziříčí se dostalo do vedení v přesilovce, kdy střelu Reného Sinera sice Petr Calábek zlikvidoval, na následnou dorážku Adama Kubína už ale zareagovat nemohl – 2:1. Za minutu se prosadili domácí potřetí, když se Lukáš Stodůlka zmocnil před gólmanem nepokrytého puku, který následně poslal nad Calábkovo rameno – 3:1. HC RT TORAX se ale nevzdal a ihned se dotáhl na kontakt.

Chovanec s Prokešem vrátili naději

V přečíslení dva na jednoho vzal vše na svou hruď Pavel Chovanec, který zamířil parádně pod víko – 3:2. Petr Calábek držel svůj tým stále nad vodou a zastavil také nepříjemnou dorážku Tomáše Toboly. Bobři dostali k dispozici více něž minutovou přesilovku pět na tři a také ji rychle využili. Střelu Jana Skopala dokázal před gólmanem tečovat bruslí Jaromír Cypris, který poslal puk k pravé tyči – 4:2. Petr Calábek poté vychytal únik Jaromíra Cyprise, na což hosté opět zareagovali snižující brankou. Do dobré šance se dostal Marek Prokeš, jenž byl ale domácím obráncem natlačen nejen do brankoviště, ale poté i s brankářem do branky – 4:3.

Přetahovaná pokračovala i ve třetí třetině

Domácí borci však vyrovnání nedopustili, už ve 42. minutě se prosadili popáté, když se v přesilovce z levého kruhu pod Calábkovu vyrážečku trefil Richard Vávra – 5:3. Do dvou minut ale opět odpověděli Porubští. Hostům stačilo k využití přesilovky pouhých šest vteřin, Vojtěch Tošenovjan nabil na vrcholu kruhu a přízemní střelou k protější tyči zaskočil Tomáše Krňu – 5:4. Blízko vyrovnávacímu gólu byl ve 49. minutě Václav Boguaj, jeho ránu si ale domácí brankář pohlídal.

Stodůlka pohřbil Porubu hattrickem

Co se nepovedlo jemu, povedlo se na druhé straně Lukáši Stodůlkovi, který využil zmatku v brankovišti, poté si udělal jeden krok mimo skrumáž hráčů a zakončil už do odkryté brány – 6:4. Za pár vteřin mohlo být rozhodnuto, únik Tomáše Toboly ale další gól nepřinesl. Patřičný klid na domácí hokejky vnesl až v 56. minutě Lukáš Stodůlka, jenž se ujal kotouče před brankovištěm a trefil odkrytou branku – 7:4. Poslední slovo ale měli Ostravané, jelikož na modré čáře zkusil štěstí Ondřej Gelnar, do jehož rány dokázal ještě vložit hůl Vojtěch Bukovjan, který usměrnil puk k levé tyči – 7:5.

Miroslav Kubo (HC Bobři Valašské Meziříčí): Utkání bylo vyrovnané na obě strany. Jak my, tak také Poruba se ale dopustila mnoha chyb, o čemž svědčí také konečný poměr branek. Divákům se podobný hokej musel určitě líbit, pro nás trenéry to ale úplně ideální zase není. Zápas rozhodly dvě přesilovky pět na tři, které byly klíčové a které jsme zaplaťpánbůh využili. Pokud bude takových utkání více, tak je to jen dobře.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba "B"): Po včerejších vybojovaných třech bodech, které jsme doslova vydřeli, hra v tomto utkání nestála za nic. Soupeř nás přehrával, velmi nás také přestřílel. Rozhodovaly situace před brankou, protože z tohoto prostoru jsem dostali snad pět gólů. Soupeř navíc sehrál výborně také přesilovky, polovinu z nich dokázal využít. My jsme jim ale tuto možnost dali svou neukázněností a ve třetí třetině, kdy jsme se domluvili, že bychom chtěli utkání nějak zvrátit, jsme ale tahali neustále za kratší konec, čehož Valašské Meziříčí využilo a díky tomu jsme zápas prohráli. Soupeři mohu jen pogratulovat k vítězství.