B-mužstvo spláchlo rezervu Ďáblů! Hudec dal hattrick, Zuber v premiéře se čtyřmi body

04.11.2017, René Chyla

B-tým Poruby potvrdil v sobotu roli jasného favorita. Zatímco Ostravané po vítězství 10:3 nad lídrem stáhli náskok týmů z horních pater tabulky, béčko Nového Jičína se krčilo na samém chvostu s nula body, nejhorší obranou i útokem. Předzápasové prognózy se tak vyplnily na sto dvacet procent, Porubští zápasu zcela dominovali, a i když se domácí snažili alespoň ve třetí třetině, svěřenci Karla Suchánka je vyškolili v produktivitě. Vlastimil Zuber tak při své premiéře zapsal ke dvěma brankám ještě dvě asistence, Jakub Hudec se blýskl hattrickem, Petr Ščurek zase skóroval při dvojnásobném oslabení. Podtrženo, sečteno, Poruba v duelu B-mužstev zničila Nový Jičín na jeho ledě 14:2.

Krajská liga Moravskoslezského kraje - 9.kolo so 4.11.13:15
Ďáblové Nový Jičín "B"
HC RT TORAX Poruba "B"
2:14(0:5, 0:4, 2:5)
Branky a nahrávky: 45. Tvrdý (Pernický), 55. Tvrdý (Najvar, Hermann) – 10. Zuber, 11. Kuncek (Ščurek, Sysala), 13. Hudec (Dvořák), 14. Vidlák (Ščurek), 17. Dvořák (Zuber), 25. Zuber (Buček), 27. Rosypka (Široký), 29. Hudec (Dvořák), 40. Široký (Sysala), 47. Buček (Rosypka), 50. Buček (Rosypka), 54. Ščurek (Sysala, Peslarová), 59. Kurnik (Štěpán, Bernát), 60. Hudec (Zuber). Rozhodčí: Mareček – Štěpán, Bartoň. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 48. Střely na branku: 21:57 (2:21, 4:23, 15:13). Průběh utkání: 0:9, 1:9, 1:12, 2:12, 2:14.
Ďáblové Nový Jičín "B": Majoroš (od 50. Palička) – Kysučan, Hudec R., Pernický, Teichman – Škubala, Žídek, Hermann, Juříček, Kameníček, Tvrdý, Najvar, Kanovský
HC RT TORAX Poruba "B": Peslarová – Hranoš, Černín, Široký, Ščurek, Štěpán, Bijota, Dvořák, Prepsl – Buček, Vidlák, Rosypka – Korec, Sysala, Kuncek – Kurnik, Bernát, Gola R. – Veselý, Hudec, Zuber

Jakub Hudec (POR) (3+0)
Vlastimil Zuber (POR) (2+2)
Petr Ščurek (POR) (1+2)

Zuber v premiéře odstartoval kanonádu

Porubští hokejisté začali na ledě rezervy Nového Jičína dle očekávání nátlakem, který vydržel po celou první třetinu. Zatímco v první desetiminutovce domácí hráči ještě střelám a kombinacím Porubských odolávali, v té druhé už si Ostravané otevřeli střelnici. Vlastimil Zuber se zmocnil puku krátce po vhazování, následně si drze najel až před gólmana, kterého překonal střelou pod víko – 0:1. Nový Jičín mohl srovnat ihned z první střely na bránu v jedenácté minutě, Tomáš Hermann ale z ostrého úhlu skulinku u levého betonu Kláry Peslarové nenašel. Z protiútoku tak znovu slavil HC RT TORAX.

Hudcův premiérový gól a Dvořákova bomba

David Sysala vyhrál buly na levém kruhu, poté jej poslal na modrou Petru Ščurkovi, který bleskově našel na pravém kruhu Luďka Kuncka, který se ke vzdálenější tyči nemýlil – 0:2. Ve třinácté minutě už to bylo o tři branky, střela Michala Dvořáka sice úspěšná nebyla, v brankovišti ale stihl dorazit ještě do odkryté brány Jakub Hudec – 0:3. Další minuta, další gól. Martin Vidlák získal kotouč za brankou, tu si zkušeně objel a pohodlně zasunul černý kus pryže pod přesouvajícího se Robina Majoroše – 0:4. V sedmnácté minutě už schytali domácí bůra. Michal Dvořák se dostal k puku na pravém kruhu a nekompromisně zamířil do pravého růžku Majorošovy branky – 0:5.

Buček a Zuber ... aneb souhra z dávných let

Druhá třetina byla jako přes kopírák té první. Porubští na ledě vládli a Klára Peslarová mrzla ve své brance čím dál více, po čtyřiceti minutách si totiž připsala pouhých šest zákroků. HC RT TORAX pokračoval v brankové smršti při vlastní přesilovce, kdy Martin Buček nahrával na opačnou stranu Vlastimilu Zuberovi, který si chvíli ještě počkal a poté usměrnil kotouč do poloodkryté branky nad gólmanovu vyrážečku – 0:6. Za dvě minuty udeřili Ostravané posedmé. Vladimír Rosypka se protáhl až před brankoviště, odkud překvapil Robina Majoroše – 0:7. Hosté se prosadili i ve vlastním oslabení.

Gól na zlatém podnose pro Hudce

Michal Dvořák parádně od mantinelu uvolnil mezi kruhy Jakuba Hudce a ten nikým nehlídaný nachytal domácího brankáře střelou nad lapačku – 0:8. Radim Hudec následně ve 34. minutě zasáhl holí do obličeje svého jmenovce v porubských řadách a před Ostravany tak zívala 25 sekund dlouhá početní převaha pět na tři. Tu ale svěřenci Marka Pavlačky nevyužili, neblíže byl další brance Jan Korec, který trefil z mezikruží tyč. Na další zásah si museli diváci počkat do poslední minuty druhé třetiny, kdy dorazil v brankovišti Sysalovu vyraženou střelu Jaromír Široký – 0:9.

Tvrdého čestný zásah a Ščurkův úprk ve dvojnásobném oslabení

I Nový Jičín se ale dočkal gólu. Lukáš Pernický nahrával zprava mezi kruhy Martinu Tvrdému, jenž se trefil k levé tyči – 1:9. Desátý gól připadl aktuálně nejstaršímu hráči v porubském kádru. Martin Buček se opřel do kotouče na hranici kruhu a ten zaplul do horní části branky – 1:10. Za tři minuty byl rozdíl desetibrankový. Vladimír Rosypka si už mohl pomalu připsat gólový úspěch, v brankovišti ale ještě do puku dloubl Martin Buček – 1:11. Robin Majoroš už toho měl dost, a tak se mezi tři tyče postavila domácí dvojka. Porubským se pak povedla věc nevídaná. David Sysala našel v oslabení tří proti pěti rozjetého Petra Ščurka, který bekhendem překonal Davida Paličku pod lapačku – 1:12.

Probuzení svátečního střelce Kurnika a Hudcův hattrick

Nový Jičín na dvanáctý gól ostravského týmu odpověděl při klasické přesilovce. Martin Najvar nahrával Martinu Tvrdému, který už se nemýlil – 2:12. Ostravanům však takový rozdíl nestačil a do závěrečné sirény se prosadili ještě dvakrát. Poté co Dalibor Kameníček trefil z pravé strany tyč, vyslal Matěj Štěpán do úniku Antonína Kurnika, který ranou pod břevno nedal Davidu Paličkovi žádnou šanci – 2:13. A jeden hattrick se přeci jen ještě urodil. Třináct sekund před koncem se mezi kruhy odhodlal ke střele Jakub Hudec a střelou pod víko uzavřel bohatý gólový účet zápasu – 2:14.

Ostatní zápasy 9. kola

Orlovávs.Frýdek-Místek "B"4:3
Bohumínvs.Studénkaodloženo
Český Těšínvs.Rožnov pod Radhoštěm12:0
Horní Benešovvs.Krnov9:2

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba "B"): Do Nového Jičína jsme jeli určitě jako mírný favorit, domácí totiž neměli do tohoto zápasu jediný bod. Mírné obavy ale před utkáním asi byly, protože každé mužstvo se musí někdy na někom chytit a celou sezonu by s nulou asi projít nemělo. Doufal jsem tedy, že se Nový Jičín nechytí právě na nás, ale kluci k utkání přistoupili velmi zodpovědně, Nový Jičín do ničeho nepouštěli a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít k nějakému překvapení. V desáté minutě jsme dali první gól, poté hned druhý a dle toho se poté odvíjel už celý zápas a hru jsme kontrolovali. Ve třetí třetině jsme možná zbytečně faulovali, ale myslím si, že soupeř si za svou bojovnost alespoň ty dva góly zasloužil, protože bojoval až do konce. Musím ale pochválit samozřejmě ale i naše kluky, kteří hráli výborně a zápas si určitě užili. Podobných utkání by mohlo být více, protože i my trenéři si potřebujeme občas vydechnout a ne se pořád na střídačce jen nervovat.