Za bojovnost a skvělou hru si zasloužili bod! Jenže ani závěrečná power–play k vyrovnání nevedla
HC RT TORAX Poruba 2011
HCM Warriors Brno
Branky a nahrávky: 47. Střondala (Havránek) – 18. Kunst (Dufek), 36. Blaško (Chalupa, Miloš). Rozhodčí: Krenželok T. – Cap, Chamrád. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 33:18. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mrázek – Balcárek, Kotouček, Dobeš, Kroček, Zicháček, Glumbík – Plachý, Bochnak, Žídek – Havránek, Střondala, Klíma – Vojtášek, Mrva, Voznička Martin – Dlouhý, Timura
HCM Warriors Brno: Holík – Máca, Daněk, Miloš, Jurnečka, Kuchař, Rafaj – Mudrych, Kunst, Blaško, Macháň, Jedlička, Růžička, Karpíšek, Chalupa, Dufek, Malý
Ve druhém utkání pod novým trenérským vedením si počínali mladší dorostenci velice dobře. Hráli jednoduše a přímočaře na bránu, ale gólovému úspěchu pokaždé zabránil gólman Holík. Vychytal Klímu, Střondalu i Dobeše a poradil si i se střelbou v oslabení. Hosté si také vypracovali několik šancí a v předbrankovém prostoru byli hodně nebezpeční. Branky se diváci dočkali v osmnácté minutě, kdy se právě před Mrázkovou bránou ocitl sám Ondřej Kunst. Získal odražený puk, udělal dva kroky do strany a poslal kotouč těsně k pravé tyči.
V samém závěru jeli Brňané dva na jednoho. Pro Porubu naštěstí Chalupa pas od Dufka nestihl u levé tyče tečovat. Ve dvacáté vteřině druhé třetiny si zahráli přesilovku i hosté, ale domácí hodně podržel gólman Mrázek. Už si dal dobrý pozor na hru rameny Kunsta. Zato Holík moc práce v prostřední části neměl. Warrior zavřel střední pásmo a domácí se jen stěží přes obranný val dostávali. A když už ano, tak vyslali na bránu málo nebezpečné střely.
V polovině utkání ubránil RT TORAX druhé oslabení, ale v 36. minutě nedokázal zastavit brněnský protiútok a podruhé inkasoval. Po levém křídle ujel Ján Blaško a z hranice kruhů poslal puk mezi rameno a tyč Mrázkovy brány. Po druhé přestávce se domácí vrhli do třetiny a dobré dvě minuty drželi hosty v pásmu. Puky však létaly jen okolo Holíkovy brány nebo do jeho výstroje.
Pak se Brno provinilo faulem v útočné třetině. Timura ani na poprvé Střondala nedokázali dopravit puk do brány. Nakonec v dalším pokusu snížil Vojtěch Střondala. Kotouč propadl Holíkovi z výstroje a doklouzal za brankovou čáru. V posledních šesti minutách se hosté dvakrát vyfaulovali a nabídli Porubě šanci na vyrovnání. Z nespočtu střel žádná neskončila za Holíkem. Tlak z přesilovek si ponechali domácí i při plném počtu hráčů, a i když byli mohutně povzbuzováni a tlačeni z tribun a sáhli po hře bez gólmana, vyrovnat se nepodařilo. Warrior odjel s plným počtem bodů.
Video z utkání
Ohlasy
Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Kluci podali ve třetí třetině dobrý výkon, konečně chodili do těla, dostávali se do předbrankového prostoru. Bohužel ten tlak do brány je pořád malý. Musíme hodně pracovat s obránci, protože nedokáží prostřelit kotouč před bránu a jsou málo v pohybu na modré čáře. Jinak musím kluky za bojovnost pochválit, jenže pochvala je jedna věc a prohrané body druhá.
Oldřich Kališ (HC Warrior Brno): Čekali jsme, že to bude těžký zápas. Postavení Poruby v tabulce je jaké je, ale stejně hraje houževnatý a fyzicky náročný hokej. Bojovali, bojují a věděli jsme, že to bude těžké tady vyhrát. Kluci se k tomu postavili perfektně. Odbojovali jsme to my i Poruba, ale my byli o ten pomyslný krůček lepší.