„Kdyby se hrálo na střely na brankáře, pohybujeme se v horních patrech tabulky,“ prozradil asistent trenéra Petr Trojan

Gabriela Juříková, 30.11.2008
Poslední listopadovou sobotu odstartovali hokejisté Poruby šňůru domácích zápasů. Jako prvního soupeře přivítali na mateřském ledě Rebely z Havlíčkova Brodu. Jestliže si osmý tým v tabulce myslel, že to bude mít s Porubou jednoduché, spletl se. Hrál se tvrdý, svižný hokej, jak se říká nahoru dolů. Nikdo se nevyhýbal tvrdým střetům na mantinelech ani ve středu hrací plochy. Kdyby hráči měli brnění, létaly by jiskry všemi směry. První dvě tercie spoře zaplněný stadión gól neviděl. Dočkal se až v poslední tercii, kdy se z úspěchu radovali domácí, ale s blížícím se koncem zápasu Rebelové zvyšovali tlak a slavili vyrovnávací gól. V prodloužení se nic neměnilo a přistoupilo se tedy na nájezdy, v kterých byli šťastnější hosté. Porubští opět nezúročili své snažení, a i když byli střelecky lepším týmem, získali pouhý bod.

Hokejový fanda musel mít z utkání radost, poněvadž se bylo na co koukat, i když moc gólů nepadlo. Zato soubojů bylo požehnaně a hráči si nedarovali ani centimetr ledu zadarmo. Po zásluze oba týmy získaly bod a ten zbývající si v nájezdech vystříleli hosté. Jak viděl zápas ze střídačky emočně nabitý trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák? „Porazili jsme nejen Porubu, ale i pana Smetáka, který se do utkání nesmyslně montoval. Kluci si vyslechli pochvalu za získané dva body a tím bych to ukončil, protože bych se rozvášnil.“ Pan trenér by si asi přál zápasy bez rozhodčích, aby se nenarušovala či nepřerušovala hra, ať se děje co se děje.

Jako přes kopírák hráli domácí hokejisté tento zápas. Stejně jako v Mostě i doma soupeře překonali ve střelách na brankáře, ale plnou výhru tří bodů neslavili. „Na střely jsme soupeře přestříleli, to samé i v Mostě 37:17 a stejně jsme prohráli 2:5. Kdyby se na to hrálo, tak jsme nahoře v tabulce. Bohužel hraje se na branky a my dáme jednu dvě. Když dáme dvě, jsme schopni vyhrát.“ posteskl si asistent trenéra Petr Trojan. Pak zrekapituloval zápas. „První třetina opatrný hokej. Nikdo se nechtěl hnát dopředu. Měli jsme třináct střel na jejich bránu, resp. jejich gólman měl třináct zásahů (pozn. red. - ze zápisu o utkání 19 zásahů) a náš gólman měl dva. Druhá třetina z naší strany byla už méně povedená, chvílemi jsme se dostávali pod tlak. Ve třetí třetině jsme soupeře k ničemu vážnému nepustili. Dali jsme gól a pak si dáme “snad“ gól sami. Musím se pak podívat na video. Prostě “smůlovatý“ zápas. Ještě byla krásná šance v posledních pěti sekundách, kdy jsme tu branku mohli dát, bohužel nedali. A nájezdy, to je už o štěstí. Měli dva šikovné praváky,“ shrnul trenér v kostce. Domácí hráči měli v průběhu zápasu minutovou přesilovku pět na tři, ale nevyužili ji a poté ani pět na čtyři. „Můj pocit je, že přesilovky jsou pro nás za trest. Nejsou pro nás výhoda, ale nevýhoda.“ prozradil na závěr Petr Trojan.

Trenéři se zlobí, že jejich svěřenci nedokáží dát více jak jeden gól a to se potvrdilo i v tomto duelu, když jediným úspěšným střelce byl Robert Najdek. Jak viděl zápas z pozice hráče? „Byli dost houževnatí, nenechali si nic líbit. Na naší škodu jsme si dali hloupý gól. To je v této sezóně pro nás příznačné, že si tam něco šoupneme.“ řekl s úsměvem a pak dodal: „Nezbývá než makat, nabrat sílu, protože nás čeká ještě těžká půlka sezóny.“

Zbývá jen držet palce nebo pěsti, jak se komu líbí a mít pořád naději, že se hráčům VOKD Poruba podaří vyplout z nepříznivých vod play-out a zakotví v klidném přístavu středu tabulky. Jak už řekl kapitán Robert Najdek, je před námi ještě půlka sezóny.