Žákovské okénko: Lednová utkání finálových skupin kategorií starších žáků

Romana Opatová, 12.02.2022
Oba týmy kategorie starších žáků dokončily základní část svých soutěží počátkem prosince, postoupily do finálových nadstaveb, které měly bezprostředně následovat. Její úvodní kola byla ale z důvodu karanténních opatření odložena, a tak žáci osmé i deváté třídy rozehráli mistrovská utkání opět až počátkem ledna.

Žáci 9. třídy v rámci nadstavby soutěže starších žáků v kategorii A přivítali svého prvního soupeře Warriors Brno v neděli 9. ledna v rámci 3. kola. V první třetině byli hráči HC RT TORAX aktivnější i střelecky úspěšnější, po prvních 20 minutách vedli nad svým soupeřem 4:2. Ve druhé části utkání branka nepadla a změny skóre se tak diváci dočkali až v 3. třetině. Tuto část vyhráli pro změnu rozdílem dvou branek hosté 3:1 a utkání tzv. šlo do prodloužení. To naštěstí dlouho netrvalo, hned v jeho úvodní minutě prostřelil brněnského brankáře Viktor Wardas a porubský tým zvítězil po prodloužení 6:5.

4. kolo nadstavby patřilo třetímu městskému derby sezóny, tentokráte na ledě Vítkovic. V tomto utkání svěřenci Květoslava Foltýna neúspěšně hledali recept na svého soupeře a po třetinách 5:1, 9:1 a 4:1 soupeři podlehli 18:3. Hned následující den v neděli 16. ledna přivítal porubský tým na svém ledě třinecké Oceláře. První třetina dopadla těsně 1:0 pro třinecký tým. Druhá třetina byla na počet branek bohatší, Třinec ji vyhrál 3:2 a navýšil tak průběžné vedení o 2 branky. V poslední části hostující tým Porubu přehrál 5:1 a celkově tak utkání skončilo 9:3 pro třinecký tým.

Na poslední lednové utkání vycestovali hráči 9. třídy na led Olomouce. V utkání převažovala u obou mužstev defensivní hra a moc branek nepadlo. První třetinu vyhráli domácí 2:0, naproti tomu druhou i třetí část vyhráli porubští 2:1 a po 60 minutách byl výsledek nerozhodně 4:4. Tak jako v prvním utkání tohoto roku, i zde proběhlo prodloužení hodně rychle, v tomto případě byl ale úspěšnější soupeř a zvítězil tak celkově 5:4.

Hráči 8. třídy pod vedením Petra Trojana zvládli v průběhu ledna odehrát 3 utkání. V sobotu 8. ledna vycestovali na led soupeře do Přerova. Domácí Zubři otevřeli skóre hned v 1. minutě utkání. Tým Poruby stihl obratem vyrovnat, nicméně po 20 minutách vedl přerovský tým 4:2. V další části hry padla pouze jedna branka ze strany Přerova a Zubři tak vedli 5:2. Utkání si přerovský tým v poslední části hry ohlídal a celkově zvítězil 8:3.

I osmá třída si odehrála v lednu městské derby s Vítkovicemi, konkrétně v sobotu 15.1. na porubském ledě. Porubský tým se v utkání ujal vedení ve 2. minutě, ale po zbytek hry na svého soupeře ztrácel. Po třetinách 4:1, 2:1 a 5:0 zvítězila Ridera celkově 11:2.

5. kolo soutěže s týmem Šumperka bylo odloženo a 6. kolo v sobotu 29. ledna odehrála osmá třída opět na domácím ledě proti Frýdku-Místku. Ačkoliv skóre otevřel v 1. minutě soupeř, další branky v této části hry již střílela Poruba a vytvořila si do zbylých dvou třetin slibný náskok 4:1. V druhé části utkání frýdecký tým hráče HC RT TORAX přehrával – vstřelil 6 branek, zatímco porubský tým vstřelil jednu branku, průběžný výsledek tak byl 7:5 pro Frýdek-Místek. Poslední část dopadla stejně jako ta předchozí – 6krát skóroval Frýdek-Místek a jednou Poruba. Celkově tak Rysi Frýdek-Místek zvítězili 13:6.