Žákovské duo okénko: Jeden víkend v Třinci, druhý v Katowicích a doma v Kooperativa Areně

Gabriela Juříková, 18.10.2017
Netradičně a výjimečně jsme připravili žákovské okénko až po dvou týdnech. První říjnový víkend si totiž všechny třídy zajely do Třince, když v sobotu 7. října si ve Werk Aréně zahráli svěřenci trenéra Mrázka, v neděli 8. října pak hráči trenéra Moravce. Po školních povinnostech a pilných trénincích přes týden byla před šestou a osmou třídou perná sobota a neděle 14. – 15. října. Cestování do Katovic a následující den zápasy doma s Černými Vlky. To nejmladší žáci a sedmáci si v Kooperativa Areně odehráli utkání v sobotu 14. října, a pokud někteří hráči nehráli ve vyšších ročnících, měli slunnou neděli volno. Jak všechna utkání dopadla, se dočtete na následujících řádcích.

Víkend 7. – 8. října

V sobotu 7. října navštívili Werk Arénu Mrázkovy týmy. Šesťáci po první třetině vedli gólem Matyáše Veselého, jenže v dalších třetinách už Porubští nedokázali třinecké gólmany překonat ani při trestné střílení ve druhé třetině. Od šesté minuty druhého dějství si domácí Oceláři v útočném pásmu otevřeli střelnici. Druhou třetinu vyhráli 6:0, třetí 3:0, aby stanovili konečný výsledek na 9:1.

To osmá třída měla po základní hrací době lepší náladu. Stejně jako mladší žáci, první třetinu vyhrála díky brance Maxima Vehovského. Druhé dějství patřilo Ocelářům, kteří misky vah převážili na svou stranu dvěma góly. Záhy po rozehrání třetí třetiny se povedlo vyrovnat Tadeáši Kalužíkovi, a když Oceláři vedli podruhé, minutu a čtyřicet jedna vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnal na konečných 3:3 Michal Pospíšil.

Následující den pak do Třince zavítaly třídy trenéra Moravce. V nedělním dopoledni vzdorovali hernímu i gólovému tlaku páťáci. I když byl po první třetině stav 8:0, nebylo nic ztraceno. V hokeji je možné vše a navíc ve čtyřiceti dalších minutách. Což druhá perioda potvrdila. Hosté se dvakrát díky Dominiku Dragonovi radovali z gólu. Oceláři ale nenechali nic náhodě, do porubské brány přidali tři puky a ve třetím dějství si výhru pojistili ještě dvakrát. Porubané tak odjížděli z Werk Arény s nášupem 13:2, s neproměněným trestným střílením a navíc se zraněným hráčem, který bude mimo hru minimálně do Vánoc.

Sedmáci by asi rádi vymazali první dvě dvacetiminutovky, jako se mažou známky v krasobruslení nebo při skocích na lyžích a nejraději by brali výsledek třetího dějství, které skončilo nerozhodně 2:2. Jenže tak to v hokeji nechodí a museli si ponechat i výsledky prvních dvou třetin, kde inkasovali celkem devětkrát. Autoři porubských gólů byli Adam Šrubař a Ondřej Krčmarský.

Víkend 14. – 15. října

Pro sudé ročníky to byl doslova zápasový víkend. V sobotu navštívily Polsko a v neděli změřily síly na domácím ledě s Černými Vlky. Hráči páté a sedmé třídy si odehráli svá utkání v sobotu v Kooperativa Areně s Orlovou.

Nejmladší žáci si prošli doslova ohněm. Po první třetině prohrávali jen 0:2, což nebylo až tak tragické, ale prostřední periodu zvládli lépe hosté. Moravcovi kluci sice orlovské vedení snížili už v první minutě gólem Lukáše Neuwirta, ale hosté si postupně vypracovali pětigólový náskok a do druhé přestávky šli s vedením 6:1. To v třetí dvacetiminutovce dál navyšovali. Při stavu 10:1 přidal druhý porubský gól Tobiáš Kubatík a na jedenáctou orlovskou branku odpověděl Petr Telnar. Víc puků se porubským klukům ročníku 2007 s třemi mladšími hráči už do soupeřovy brány bohužel nepodařilo dostat. Orlová si z Poruby odvezla výhru 15:3 i díky tomu, že hrála s hráči o rok staršími, tedy narozenými roku 2006. Výsledek je tudíž poněkud zavádějící.

Pak na led nastoupili sedmáci. Výsledek odpovídá spíš fotbalovému mači než rychlému hokejovému utkání. Vyrovnaný souboj nakonec vyhráli domácí starší žáci. Jediný gól dal v 56. minutě porubský Daniel Janeček.

V Katovicích se v sobotu 14. října docela střílelo. Dohromady padlo dvacet gólů, ale Porubě připadlo jen jedno vítězství. ŠESTKA domácímu týmu vzdorovala, nakonec odjela s porážkou 5:7. To OSMIČKA udržela brankáři čisté konto a do soupeřovy brány poslala osm puků.

V neděli hostily stejné týmy hráče Černých Vlků. Šesťáci vyhráli 4:2 a osmička 8:2 s tím, že neměla ani jednoho vyloučeného hráče. Dvě branky vstřelili Maxim Vehovský a Tobiáš Brabec, po gólu se do střelecké listiny zapsali Ilja Kovalčík, Michal Činčala, Ondřej Becher a Matyáš Haladěj.