Začali jsme se více tlačit před branku, prozradil vítězný recept obránce Ondrej Piskura

Vladimír Vronka, 21.11.2011
Poruba zajížděla na led Frýdku - Místku se sedmibodovým mankem na svého soupeře, takže potřebovala získat tři body, aby se Frýdku - Místku přiblížila. Hosté se velmi rychle ujali vedení, ale svůj náskok nedokázali navýšit a tak přišel trest v podobě dvou branek v porubské síti. RT TORAX však nesložil zbraně a ve třetí třetině nejprve vyrovnal a tři a půl minuty před koncem třetí třetiny strhl vedení na porubskou stranu obránce Ondrej Piskura. "Naštěstí mi to tam spadlo a máme tři body," neskrýval vytáhlý bek své nadšení. V dalším duelu čeká Porubu nejtěžší možný soupeř, posádka kormidelníka Pavla Hinnera se totiž představí proti vedoucímu Havířovu.

„Byl to těžký zápas, za stavu 0:1 jsme měli přidat nějaké branky, ale místo toho jsme dostali góly na 1:1 a o chvíli později na 2:1. Byli jsme pod tlakem, museli jsme něco udělat s naší hrou. Začali jsme se více tlačit před bránu a dokázali jsme výsledek otočit. Byl to pro nás velmi důležitý zápas,“ byl si urostlý obránce vědom důležitosti utkání.

Obránce Ondrej Piskura

Ondrej Piskura vstřelil v letosní sezóne již tři ligové branky. Všechny tři lze zařadit do kategorie šťastných. Proti Přerovu skončilo jeho nahozením ze středního pásma za zády gólmana, proti Uherskému Hradišti nahodil puk od modré čáry před bránu a puk prošel přes chumel hráčů, zastavila jej až sít. Ve Frýdku - Místku si jeho ránu tentokrát srazil do brány gólman. „Můj gól byl z těch šťastnějších, ale hlavní je, že to tam padlo. Snažím se více střílet a to z každé pozice, konečně puk skončil v bráně. Jako obránce musím všechno dávat před bránu, aby to mohli útočníci tečovat nebo dorazit,“ popsal úlohu obránce v útočném pásmu.

Poruba mohla ve druhé třetině několikrát své vedení navýšit, to by však museli porubští útočníci proměnit své samostatné nájezdy na frýdeckého strážce svatyně. Místo toho přišel dvoubrankový trest domácích. RT TORAX nakonec nemusel svých neproměněných šancí litovat, neboť v poslední části dvěma góly strhl vedení na svou stranu. „Nevyužité šance nás samozřejmě mrzí, protože v této fázi se mohl lámat chleba, ale góly nám padly, díkybohu, na konci zápasu, takže máme tři body,“ oddechl si tvrdý porubský bek.