Za nerozhodného stavu se série přesunuje do Havířova, kdo si vypracuje mečbol?

Adam Bagar, 15.03.2013
Severomoravské derby Havířova s Porubou letos přináší velmi vyrovnaná střetnutí, která pravidelně končí pouze jednobrankovým rozdílem. Poté, co AZet na svém ledě zvítězil 2:1, dokázal RT TORAX srovnat sérii po vítězství 3:2. Za nerozhodného stavu se celé dění přesouvá zpět do K&K Pneu arény, kde si již jeden z týmů vypracuje mečbol. Bude to favorizovaný Havířov nebo bojující Poruba? Odpověď se dozvíme až po odehrání duelu, který je na programu v sobotu 16. března od tradičních 17 hodin. Přijeďte si zpříjemnit sobotní podvečer návštěvou havířovského zimáku! V případě vaší neúčasti bude samozřejmě připraven i textový online přenos.

Základní informace

Prozatím velmi vyrovnaná je série Havířova s Porubou a po dvou úvodních zápasech je stav nerozhodný 1:1, když si oba celky udržely výhodu domácího prostředí, v němž si na konto připsaly těsná jednobranková vítězství. Nejprve AZet uhájil vedení 2:1 a ve čtvrteční odvetě reagoval stejnou mincí i RT TORAX. Před svými fanoušky zvítězil 3:2.

K vidění byla pohledná bitva, která se všem přítomným divákům musela líbit. Porubu dostal do vedení přesilovkovou trefou Jan Chaloupka, ale favorit dokázal ve druhé části výsledek obrátit na svou stranu. Stejný kousek se v rozmezí pouhých tří minut povedl i svěřencům trenéra Tomáše Sršně, který musel být s vyrovnáním stavu série logicky spokojen.

"Myslím si, že to bylo podobné utkání jako v Havířově, akorát tentokrát jsme dali o ten jeden gól více my. Určitě to bylo pro diváka zajímavé utkání a hrálo se v plném nasazení. Opět jsme měli hodně vyloučených. Pokud hrajeme pět na pět, tak jsme Havířovu zcela rovnocenným soupeřem, ale jakmile hrajeme oslabení, tak ztrácíme půdu pod nohama. Musíme se toho vyvarovat," hodnotil domácí mač porubský lodivod Tomáš Sršeň.

Zato na opačné straně střídaček samozřejmě muselo zavládnout zklamání. "Dostali jsme velmi brzy branku po naší laxnosti. Pak jsme byli lepším týmem a poté, co jsme otočili výsledek, jsme měli několik dalších dobrých příležitostí a několik samostatných nájezdů. Během tří minut jsme díky nedůslednosti a nedůrazu na brankovišti dvakrát inkasovali. Měli jsme to dobře rozehrané, ale laxností jsme soupeři darovali vítězství," řekl po druhém klání havířovský trenér Tomáš Potěšil.

Předchozí semifinálová utkání

SF1: HC AZ Havířov 2010 – HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
29. Kolařík (Pechanec, Kanko), 34. Prokop Petr (Rimmel, Říčka) – 39. Sedlář (Krayzel, Wolf).

SF2: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC AZ Havířov 2010 3 : 2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
1. Chaloupka (Vrána), 34. Krayzel (Vaněk, Sedlář), 37. Sedlář (Krayzel, Vaněk) – 22. Kanko (Kolařík, Najdek), 30. Najdek (Bursík, Sztefek).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC AZ Havířov 2010: Daneček L. – Prokop Petr, Zientek M., Krisl, Hegegy, Zientek L., Rimmel, Vydra – Daneček J., Najdek, Maruna, Říčka, Pavlas, Sztefek, Kanko, Stránský, Kolařík, Bursík, Pechanec, Klimša.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Axman, Slavík, Wolf, Hruzík, Prokop Patrik, Prokop L. – Krayzel, Buček, Hašek, Pavlačka, Vaněk, Kysučan, Sedlář, Piják, Chaloupka, Holuša, Vrána.

Druhé utkání semifinále play-off – sk. Východ

16.03. 17:00 HC ZUBR Přerov – HC Baník Karviná (série 1:1)

Webové stránky soupeře: www.hc-havirov.cz

Online přenos: HC AZ Havířov 2010 – HC RT TORAX Poruba 2011