Výhru 8:0 bych nepřeceňoval, v Hodoníně nás čeká těžký zápas, ví kouzelník Tihlář

Adam Bagar, 01.03.2015
První zápas sice porubští hokejisté jasně ovládli, přesto byste v jejich slovech, tvářích či hlavách hledali velice těžko jakoukoliv euforii, kterou se snaží po hladké výhře 8:0 značně krotit. Nejen z loňských vyřazovacích bojů moc dobře vědí, co je na v odvetě na jihu Moravy čeká. Prostě pořádné peklo, v němž je těžké urvat kýžené vítězství. To si moc dobře uvědomuje také jeden z hrdinů úvodního klání brankář Radek Tihlář, který se zaskvěl vychytanou nulou. "Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Hodonín doma svou kůži neprodá lacino," líčí Tihlář před nedělním soubojem na Zimním stadionu Václava Nedomanského.

Z hladkého vítězství 8:0 měl radost, ale zároveň zůstal pevně nohama na zemi. "Nepřeceňoval bych to, vždyť už v půlce utkání bylo rozhodnuto a pak už se oba mančafty šetřily na další zápasy. Je to pouze jeden bod v sérii a není podstatné, jestli to skončilo 8:0, či 6:4,", ví Radek Tihlář, jenž musel vytáhnout řadu těžkých zákroků. Ostatně jeho výkon chválil také Adam Červenka. "Adam je hodný, ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Má nula nic neznamená, počítají se týmové výhry," uvědomuje si porubský gólman.

Dvě třetiny byl takřka bez práce, ale v závěrečné části už musel předvést své brankářské umění. A to několikrát, obranné řady mu totiž k čistému kontu tolik nepomáhaly. "Vyplynulo to ze stavu. Je těžké kluky držet na uzdě celý zápas, ještě za takového výsledku. Byla tam nějaká okénka a jsem rád, že jich soupeř nevyužil," přiznává Tihlář, jenž jinak chválil své spoluhráče. "Sedlo nám to. Hráli jsme přesně to, co po nás chtěli trenéři. Vše jsme plnili a navrch využívali šance. Když vedete třeba 5:0, tak už se vám hraje jinak," líčí.

Ovšem celá porubská kabina si je vědoma, že ještě nemá nic jisté, Drtiči totiž ve svém stánku hrají výborně a navíc je žene skvělá divácká kulisa. "Čeká nás těžký zápas. Hodonín doma svou kůži rozhodně neprodá lacino, nechce končit ve čtvrtfinále. Máme respekt ke každému soupeři," prozrazuje třiatřicetiletý brankář, jehož tvář zdobí výrazný porost. "Ani nevím, jestli se v kabině říkalo, že se nebudeme holit, což se mě netýká. Já se určitě nebudu holit až do 31. července," uzavírá s tajemným úsměvem Radek Tihlář.