Vyhrocená utkání k play-off patří, myslí si Petr Seidler. Po návratu dvakrát skóroval

Redakce, 12.03.2014
Pořezaná ruka připravila Petra Seidlera o tři zápasy napínavých vyřazovacích bojů, do zápasového tempa se ale vrátil tím nejlepším možným způsobem. Dlouho vyrovnaný důležitý třetí duel semifinálové série s Přerovem rozsekl v polovině zápasu dvěma přesnými zásahy do černého. Tím nasměroval RT TORAX nejen k druhé výhře, ale zároveň i postupu do finále. K tomu už stačí svěřencům trenéra Tomáše Sršně udělat poslední krok. "Věřím, že postoupíme, do Přerova si jedeme pro vítězství," říká s naprostou odhodlaností nejlepší porubský střelec druholigového play-off. Čtvrtý mač je na programu už ve čtvrtek 13. března od tradičních 18 hodin!

Porubští hokejisté si od úvodních minut uvědomovali důležitost třetího klání, proto měli poněkud opatrnější vstup do zápasu. "Zpočátku jsme chtěli hrát hlavně trpělivě zezadu, ať nedostaneme první gól," prozrazuje Petr Seidler, který se nakonec stal hrdinou úterní bitvy. Porubští byli v prostředním dějství aktivnější, což korunovali i góly. "Pak už jsme si dokázali nějaké šance vypracovat a především je využít," hlásí střelec dvou porubských gólů, které od sebe dělilo jen pět minut.

A daleko neměl ani k hattricku! "Nějaké šance jsem tam ještě měl, možná mi chybělo i trošku štěstí. Ale samozřejmě jsem rád i za dva góly, obzvláště po té třízápasové pauze," připomíná třiadvacetiletý útočník, jenž si nedávno pořezal ruku a trenéru Sršňovi chyběl v rozhodujícím duelu na ledě Hodonína i v úvodních dvou semifinálových zápasech s Přerovem. "Bylo docela těžké zase naskočit po té pauze, ale připravoval jsem se na to od rána, byl jsem se vyjezdit na kole a bylo to v pohodě," říká.

Třetí duel série se rozhodně nehrál v rukavičkách a když k tomu přičteme přísnější metr hlavních arbitrů, vznikne pořádná porce vyloučení. "To k play-off patří. Zápasy budou takové vyhrocené, musíme s tím počítat," uvědomuje si Seidler. Už ve čtvrtek může udělat RT TORAX poslední krok k postupu do finále. "Věřím, že postoupíme, jedeme si pro vítězství. Musíme hrát trpělivě zezadu a pak nám tam něco spadne," má jasno porubský kanonýr, jenž se těší i na atmosféru. "Žene nás to tam," přiznává na závěr.