Vítězný domácí tým na Jarním turnaji HC RT TORAX Poruba ročníku 2010

Romana Opatová, 26.03.2023
K závěru hokejové sezóny uspořádal HC RT TORAX ve spolupráci s rodiči starších žáků r. 2010 v sobotu 25. března jednodenní domácí turnaj. Bílý tým domácích po vítězstvích ve všech utkáních skončil na 1. místě!

Do turnaje nastoupilo celkem 6 mužstev, HC RT TORAX nominoval 2 samostatná mužstva, tzv. červený a bílý tým. Pro úvodní část byly týmy rozdělené do dvou skupin, ve kterých se utkaly v režimu každý s každým. Utkání byla hrána na 2 x 20 min se samostatně hodnocenými poločasy. Následovala část o konečné umístění.

Červený tým doplněný o rok mladšími hráči dosáhl v utkáních skupiny na remízu s přerovskými Zubry. Tým skončil na 3. místě a čekalo ho utkání o konečné 5. a 6. místo.

Bílý tým ve své skupině nezaváhal, zvítězil ve všech poločasech obou utkání a postoupil do finále.

V souboji o 5. místo se červený porubský tým potkal s týmem HC Slezan Opava. Poruba začala aktivněji, ujala se vedení, nicméně Opava do konce první části otočila vedení na svou stranu. V druhé části byl opavský tým aktivnější a navyšoval své vedení. Ke konci zápasu Poruba výsledek korigovala dvěma brankami, Opava zvítězila 7:4.

O 3. místo se utkaly týmy AZ Havířov a HK Gladiators Trnava. Utkání bylo pravděpodobně nejdramatičtějším zápasem celého turnaje. K dosažení 3. místa chyběla Havířovu právě jen 1 sekunda. Trnava v tomto čase dokázala srovnat na 3:3 a o bronzové pozici rozhodovaly samostatné nájezdy. Standardní 1. sada nájezdů nerozhodla a vítězný nájezd viděli diváci až v 4. kole tzv. jednokolových nájezdů. Přesnější mušku měli hráči Trnavy a obsadili tak celkově 3. místo.

Ve finále vyzval ke změření sil bílý tým Poruby přerovské Zubry. V 1. části utkání padly tři branky v rozmezí dvou minut. Nejprve se ujali vedení svěřenci Jiřího Trembáče a Mirka Kusého. Přerov obratem stav srovnal, ale v rozmezí několika sekund se opět Poruba dostala do vedení. V druhé části Poruba své vedení postupně navyšovala, současně nedovolila svému soupeři žádnou větší šanci ke skórování. Celkově bílý tým zvítězil 5:1 a zaslouženě v turnaji zvítězil.

V rámci turnaje byly vyhlášeny i individuální ocenění. Jako nejlepšího hráče červeného týmu zvolili trenéři Adama Makowského, nejlepším hráčem bílého týmu byl zvolen Alex Poljak. Nejproduktivnějším hráčem celého turnaje se stal David Lacina a o nejlepšího brankáře turnaje se podělila dvojice domácích brankářů Max Matyska a Adam Macháč.