Víkend přinesl opět množství posbíraných bodů z řad současných i bývalých porubských hráčů

Adam Bagar, 25.01.2009
Především druhá hokejová liga je plná jmen bývalých i současných porubských hokejistů, a to především v Prostějově, Valašském Meziříčí a Orlové. Není divu, že i tentokrát se hokejisté těchto týmů, kteří mají svou hokejovou kariéru spjatu s porubským hokejem, dokázali prosadit. Gólově pomohli svým týmům Petr Janečka, Michal Holuša, Roman Hlouch, Michal Novák, Dalibor Sochorek, Petr Grygar, Václav Chomič, Jakub Ašer, Lukáš Duba, Petr Rozum, z prvoligistů také Tomáš Urban a z extraligistů Vladimír Svačina. Věřme, že se všem těmto hráčům, a nejen jim, bude nadále dařit.

HC Lasselsberger Plzeň – HC Vítkovice Steel 3 : 1

Za hosty si připsal jedinou trefu útočník Vladimír Svačina (1+0). O druhou asistenci se postaral Tomáš Voráček (0+1).

HC Benátky nad Jizerou – VČES Hradec Králové 4 : 3

K těsné výhře Benátek nad Jizerou přispěl dvěma body také vytáhlý útočník Tomáš Urban (1+1).

Havířovská hokejová společnost – HC Olomouc 4 : 2

Martin Piecha (0+3) a Marek Sikora (0+1) pomohli svými body k důležitému vítězství Havířova.

HC Spartak Pelhřimov – HK Jestřábi Prostějov 5 : 7

V utkání, ve kterém padlo celkem dvanáct branek dopomohli k vítězství hostujících Jestřábů také útočníci Petr Janečka (1+1), Michal Holuša (1+0), Roman Hlouch (2+1) a Michal Novák (1+2). Z obránců pak bodoval Lukáš Buček (0+2).

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Zubr Přerov 5 : 6

Bobři nadále pokračují v sérii špatných výsledků, což se projevilo také v tabulce, kde již zaujímají třetí příčku. Na pěti brankách Valachů měli podíl rovněž Dalibor Sochorek (1+1) a Radovan Glas (0+1).

HC Orlová – HC TJ Šternberk 6 : 0

K přesvědčivé výhře Orlové přispěli také juniorský útočník Václav Chomič (1+1) a útočníci Petr Grygar (1+0) s Jakubem Duškem (0+1) a Danielem Kraftem (0+2).

VHK Vsetín – HHK Velké Meziříčí 5 : 0

Valaši si rovněž na domácí půdě hravě poradili se svým soupeřem, na čemž měl zásluhu také Jakub Ašer (1+1).

TJ Gedos Nový Jičín – HC Salith Šumperk 0 : 3

Čisté konto udržel také lídr východní skupiny druhé hokejové ligy. Podíl na jeho výhře měli také útočníci Lukáš Duba (1+1) a Petr Rozum (1+0).