Veni, vidi, hattrick aneb Famózní premiéra Lukáše Bednáře

Lukáš Bajgar, 22.10.2015
Od polských hranic k těm rakouským, tak by se dala jednoduše definovat vzdálenost mezi středečními druholigovými soky. Zatímco hráci domácích Žihadel mohli v poklidu šetřit síly a přemýšlet, jak odplatit porážku 3:6 z prvního měření sil, nasedli hráči porubského RT TORAX do autobusu již v brzkých poledních hodinách. Mezi nimi zaujalo místo také duo z Havířova, statný bek Radim Ostrčil a pozdější smutný hrdina s přesnou muškou na holi, Lukáš Bednář. "Jeli jsme do Budějovic pro tři body, takže vládne zklamání," neskrývá druhý jmenovaný smutek z nulového bodového zisku.

Zatímco vinou vleklého onemocnění Davida Sysaly pomalu usedá na jeho dres prach, rozhodl se porubský kustod číslo pětapadesát přidělit ve středečním dvanáctém kole nově příchozímu Lukáši Bednářovi ve víře, že mu přinese stejně tak štěstí a bodů, jako právě Sysalovi. A tento tah se povedl na výbornou, respektive téměř na výbornou. "Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, ale jeli jsme do Moravských Budějovic pro tři body," rekapituluje porážku 4:5 mladý forvard Bednář. "Utkání bylo vyrovnané a byly v něm úseky, kdy jsme byli i lepší než soupeř. Nakonec se to nepovedlo, takže v tomto ohledu vládne zklamání."

Havířovská nadějná ofenzivní síla, jak je patrno již z titulku článku, nastoupila vůbec poprvé za Porubu a hned nasázela hattrick. Skvělé? Připočtěme k tomu věk 19 let a 25 dní... Grandiózní! "Jednalo se o můj první start jak v dresu Poruby, tak zároveň ve 2. lize. Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu. Za hattrick jsem rád, ale body nakonec z toho nebyly, takže mám smíšené pocity," praví hráč, jenž v minulé sezóně nastoupil dokonce ke třem zápasům reprezentačního týmu do devatenácti let s bilancí jedné asistence. Dát hattrick nebylo snadné, protože vše byly góly, kterými jsme se vraceli do hry," připomíná nešťastný vstup do druhé tercie, v níž domácím stačilo necelých deset minut a na časomíře svítilo děsivých 3:0.

Jak se takový hattrick vlastně narodil? Na to odpovídá sám střelec: "První gól byla spíše náhoda, po pěkné souhře ve středním pásmu jsem poté puk jen z rohu nahodil na brankáře a se štěstím to tam padlo. Druhý gól vymyslel Oves (pozn. red. Milan Ovšák), který mě našel mezi obránci a z úniku jsem zakončil mezi nohy. A na třetí branku mi nahrál na modrou Ballny (pozn. red. David Ballner) a já jsem se trefil se štěstím k levé tyči." Rychlonohý Bednář upoutal nejednoho diváka zápasu. "Jako blesk!" ozvalo se z hlediště, když se dravec s pětapadesátkou rval v přesilovce do útočného pásma. Ale každá legrace něco stojí... "Myslím si, že v kabině něco určitě proběhne," poodkrývá pokličku tradičního kasírování kabinou. A co více, Lukáš Bednář se trefil vůbec poprvé v mužské kategorii, a to má za sebou již několik startů ve vyšší WSM lize. "Ale puk za první branku jsem si neschoval," trochu lituje, "v tu chvíli mě to vůbec nenapadlo."

Dá se vůbec srovnat třetí nejvyšší soutěž s tou druhou? "Soutěže jsou zcela rozdílné, v první lize hraje hodně zkušených hráčů, čímž nechci říct, že ve druhé nejsou, ale více se v ní bruslí a je silovější," hodnotí úroveň obou lig. Dobrou zprávou pro Porubské je, že se Lukáš může v dresu Poruby ukázat téměř kdykoliv: "Mám do Poruby vyřízené střídavé starty, jestli se tedy nevejdu do základní sestavy v Havířově, měl bych nastupovat za RT TORAX. Přínosem pro mě jakožto mladého hráče je, že budu stále v zápasovém tempu a budu hrát mezi muži." Nelze tedy nepopřát více takových utkání.

Lukáš Bednář dává svou druhou branku v utkání