Velikonoční turnaj O Pohár HRÁČSKÉKARTY.cz ovládla slovenská Bystrička, domácí brali třetí místo

Iveta Láryšová, Mirka Jurašková, Gabriela Juříková, 07.04.2015
Na Bílou sobotu 4. dubna 2015 si nejmladší naděje HC RT TORAX Poruba na ZS SAREZA v Porubě pozvali vrstevníky z jiných týmů, aby změřily své síly na domácím mezinárodním turnaji O Pohár HRÁČSKÉKARTY.CZ. Turnaj byl uspořádán ve spolupráci s HC RT TORAX PORUBA, rodičů malých hokejistů a v neposlední řadě hlavně díky sponzorům HRÁČSKÉKARTY.CZ, CHERRY TOUR a BUKAČ HOCKEY. Domácí tým si vedl vcelku náramně, když v základní skupině na poslední chvíli vydřel druhé místo a v utkání o třetí místo vyhrál proti Třebíči. Vítězem se stal celek ze Slovenska HC Bystrička a nejlepším hráčem domácího týmu byl vyhlášen Dominik Dragon. Podrobnější informace přinášíme díky reportu paní Láryšové.

Turnaje se zúčastnilo celkem osm mužstev, které byly rozděleny do dvou základních skupin. Už v základní skupině A malí hokejisté RT TORAX ukázali svou bojovnost a velkou touhu po vítězství. V rozhodujícím třetím zápase o konečné umístění ve skupině, při nerozhodném výsledku 4:4 bylo pár sekund před koncem utkání za faul na porubského hráče nařízeno trestné střílení. Za infarktového stavu všech domácích rodičů faulovaný Vojtěch Pleskač tuto šanci využil a vstřelil vítězný gól, čímž zajistil svému týmu 2. místo ve skupině A a tím i boj o bronzovou medaili.

V utkání o konečné 3. místo v turnaji pak s malými hokejisty z SK HS Třebíč ze skupiny B s přehledem domácí borci zvítězili 5:2.

Turnaj byl zpestřen o tři dovednostní soutěže: rychlost, střelba na bránu a slalom s pukem. Vítězové jednotlivých soutěží obdrželi poukaz na víkendový pobyt pořádaný hokejovou školou Bukač Hockey. Ani zde se porubští kluci neztratili. Lukáš Neuwirt zvítězil v dovednostní disciplíně STŘELBA NA BRÁNU, Tobiáš Kubatík byl třetí v disciplíně RYCHLOST a Vojtěch Pleskač skončil třetí v disciplíně SLALOM S PUKEM.

Na závěrečný ceremoniál pozvali pořadatelé bývalého odchovance porubského hokeje, bronzového medailistu ze ZOH v Turíně a v současné době hráče extraligových Vítkovic Rostislava Olesze, který klukům předával ceny a ochotně se pak se všemi i vyfotil. Nejlepším hráčem domácího týmu byl vyhlášen Dominik Dragon.

VÝSLEDKY UTKÁNÍ VE SKUPINĚ „A“:

HC RT TORAX Poruba – HC Jestřábi Prostějov 6:5
HC Bystrička – HCM Warrior Brno 6:1

HC RT TORAX Poruba – HC Bystrička 4:5
HC Jestřábi Prostějov - HCM Warrior Brno 9:3

HC RT TORAX Poruba – HCM Warrior Brno 5:4
HC Jestřábi Prostějov – HC Bystrička 2:4

KONEČNÉ POŘADÍ VE SKUPINĚ „A“:

1. HC Bystrička
2. HC RT TORAX Poruba
3. HC Jestřábi Prostějov
4. HCM Warrior Brno

VÝSLEDKY UTKÁNÍ VE SKUPINĚ „B“:

HC Vítkovice Steel – HC Orli Orlová 3:6
HC Orlíci Uničov – SK HS Třebíč 0:4

HC Vítkovice Steel – HC Orlíci Uničov 7:9
HC Orli Orlová – SK HS Třebíč 7:4

HC Vítkovice Steel – SK HS Třebíč 8:6
HC Orli Orlová – HC Orlíci Uničov 3:1

KONEČNÉ POŘADÍ VE SKUPINĚ „B“:

1. HC Orli Orlová
2. SK HS Třebíč
3. HC Orlíci Uničov
4. HC Vítkovice Steel

O konečné pořadí v turnaji se pak jednotlivé týmy setkali dle svých umístění v základních skupinách.
Utkání o 7. – 8. místo: HCM Warrior Brno – HC Vítkovice Steel 13:5
Utkání o 5. – 6. místo: HC Jestřábi Prostějov – HC Orlíci Uničov 6:4
Utkání o 3. – 4. místo: HC RT TORAX Poruba – SK HS Třebíč 5:2
Utkání o 1. – 2. místo: HC Bystrička – HC Orli Orlová 5:2

Konečné pořadí turnaje O POHÁR HRÁČSKÉKARTY.CZ

1. HC Bystrička
2. HC Orli Orlová
3. HC RT TORAX Poruba
4. SK HS Třebíč
5. HC Jestřábi Prostějov
6. HC Orlíci Uničov
7. HCM Warrior Brno
8. HC Vítkovice Steel

Soupiska mužstva HC RT TORAX Poruba: Petr Bernard, Jan Láryš, Vojtěch Pleskač, Dominik Dragon, Tobiáš Kubatík, Jan Kapitánik, Lukáš Neuwirt, Marek Lazecký, Filip Krajc, Jakub Hill, Patrik Šima, Matěj Planka, Kateřina Pěnčíková, Václav Závišek, Radek Šipula, David Kubečka.

Závěrem bych chtěla poděkovat za zdárný průběh turnaje panu Janu Žídkovi, jako hlavnímu organizátorovi, dále trenérům přípravky a sponzorům. Také musím smeknout a poděkovat všem rodičům, kteří se na přípravě i průběhu turnaje podíleli a všem ostatním za skvělou atmosféru, která na turnaji po celou dobu panovala.

A protože sezona 2014/2015 právě končí, tak bychom chtěli poděkovat, jak my rodiče, tak i naše děti, trenérům přípravky Mojmírovi Kotasovi, Janu Žídkovi, Květoslavovi Foltýnovi a Markovi Šinalovi, že právě pod jejich vedení můžou naše děti dělat první hokejové krůčky a učit se hrát hokej. Za to, že jsou pro naše děti nejen trenéry, ale i kamarády a vzory, že tréninky jsou vždy zajímavé a bývají proloženy jak hrami na ledě, tak i hrami v tělocvičně a plaváním. Díky patří i za to, že pro naše děti uspořádali dva víkendové kempy, soustředění v Chorvatsku, jezdili s námi na přípravné zápasy, turnaje a nyní na domácí půdě uspořádali mezinárodní turnaj. Velké díky je i za to, že se zúčastnili společných akcí rodičů a dětí a tím dopomohli vytvořit v přípravce výborný kolektiv.

Nejdůležitější totiž je, že děti chodí na tréninky rády a my rodiče jen doufáme, že to našim malým hokejistům vydrží i ve vyšších ročnících a hokej je bude bavit i do budoucna.

Za rodiče hráčů přípravky děkuje Iveta Láryšová

Fotogalerie z turnaje (c) Mirka Jurašková