Ve výstroji běhali schody, pak srazili Drtiče. S týmy z čela se nám hraje lépe, ví Seidler

Adam Bagar, 10.10.2016
Porubští hokejisté bleskově zapomněli na nečekanou porážku v Brně a v sobotním šlágru kola srazili Hodonín z čela tabulky, když zvítězili 4:2 a jen o skóre zaostávají za vedoucím Vsetínem! "S mužstvy z přední části tabulky se nám hraje lépe," líčí porubský útočník Petr Seidler, který vstřelil důležitou čtvrtou branku svého týmu.

"Musíme se spíš soustředit na týmy ze spodních pater," doplňuje Seidler. Naráží tím třeba na ztracené body s Kopřivnicí, ale především překvapivou ztrátu na Technice, která má na kontě pouhé dva body právě za vítězství v nájezdech nad Porubou. "V kabině jsme si to ale vyříkali a dostali od trenéra pořádně seřváno. Všichni jsme museli ve výstroji běhat schody, takže jsme si to zapamatovali a podle toho taky přistoupili k zápasu s Hodonínem," prozrazuje.

Ve středu čekalo Porubu zápasové volno, a tak měla před šlágrem sobotního kola dost času na přípravu. "Myslím, že je dobré, když máme jednou za čas volno. Odpočineme si, natrénujeme nějaké věci a pak do toho zase naplno skočíme," říká pětadvacetiletý útočník po klání, v němž RT TORAX předvedl znovu několik zbytečných faulů. "Hlavně na začátku jsme byli hrozně moc vylučovaní. Musíme víc bruslit a vyvarovat se toho," zdůrazňuje Petr Seidler.

Poruba zvládla šlágr s Drtiči a je druhá, obrat nastartoval premiérový gól Adamíka »

Právě při jednom z domácích oslabení se dostali Drtiči do vedení. "Ale naštěstí jsme asi třicet sekund před koncem první třetiny vstřelili vyrovnávací branku, která nám hodně pomohla. Být to 0:1, tak se nám hraje trošku hůře," přiznává. Gól porubské borce nakopl a druhá třetina byla v jejich režii. "Myslím, že jsme to už měli pod kontrolou," pokyvuje Seidler. Přesto přišla hned v úvodu třetí dvacetiminutovky drobná komplikace, když hosté snížili na 2:3.

"Přišlo to zbytečně brzo a lehce jsme možná dostali strach, ale čtvrtý gól nás uklidnil." A o ten se postaral právě střelec se čtyřiadvacítkou na zádech. "Myslím, že jsem k němu přišel asi jako slepý k houslím. Jožo mi to dával před branku a já už mířil v podstatě do prázdné branky," říká Petr Seidler. "Byla to hodně důležitá trefa," uvědomuje si. Porubští i díky ní natáhli bodovou šňůru a udrželi se na čele, za prvním Vsetínem jsou jenom kvůli horšímu skóre.