Ve třetí třetině jsme si řekli, že to tak nemůže být a šli jsme do toho prostě naplno, říká Adam Červenka

Adam Bagar, 18.11.2007
Sareza Ostrava porazila Berounské Medvědy sice až v prodloužení 3:2, ale i přesto mohl být ostravský trenér Jan Vavrečka se dvěma body vzhledem k průběhu utkání spokojen. To naopak hostující trenér Vladimír Bednář s bodem spokojen být nemohl, protože Berounští sahali po třech. Po dvou třetinách totiž vedli nad svým soupeřem 2:0. K vítězství Sarezy pomohl významnou měrou Adam Červenka, který dal jak vyrovnávací, tak i vítězný gól ostravského týmu.

Trenér Sarezy Ostrava Jan Vavrečka musel být po zápase vzhledem k špatnému vývoji utkání, kdy Ostravští prohrávali po dvou třetinách už 0:2, spokojen. Nakonec domácí Vavrečkovi svěřenci zvítězili 3:2 v prodloužení, ale především poslední třetina stála domácí mnoho sil. "Já bych chtěl klukům zase poděkovat, protože takovými zápasy se dá hodně naučit. Já si myslím, že dva body jsou pěkné. Sice jsem sliboval, že budou tři, ale jsou dva, takže já jsem spokojený, každopádně s výkonem mužstva."

Před třetí třetinou provedl Jan Vavrečka několik změn v seskupení útočných řad a jak se zdá, tak se to nakonec vyplatilo. "Chtěli jsme trošku ty „starší“ borce podpořit mladými, aby nám to rozbruslili a já si myslím, že se to povedlo." I přesto, že domácí vstřelili dva své góly v přesilové hře, nepatřila početní výhoda v zápase proti Medvědům k jejich nejsilnější stránce. Především v první a druhé třetině domácí zahazovali jednu početní výhodu za druhou, a i to možná domácí hráče sráželo. "My jsme se čtyřicet minut trápili. Já si myslím, že rozhodující bylo to, že jsme neproměnili přesilovky, které nám byly nabídnuty v první třetině. Šli jsme psychicky i fyzicky trošku dolů."

Trenér Berounských Medvědů Vladimír Bednář by před zápasem určitě bod bral, ale jelikož Beroun v Ostravě po čtyřiceti minutách vedl o dvě branky, nakonec příliš spokojen být nemohl. "Bohužel ve třetí třetině si jako už po několikáté zápas zkazíme vlastními chybami, vlastními vyloučeními. To je úděl faktu, že jsme asi dole, že psychika funguje méně. A také že není v mančaftu dostatečná síla, aby i za takového stavu utkání udrželi." Jako rozhodující moment hostující kouč viděl Červenkovu branku v oslabení, kdy si hostující hráči nepochopitelně nechali ujet dva domácí proti jedinému obránci. "Rozhodující asi bylo, že v přesilovce, kterou jsme hráli, jsme dostali gól. To by se nám nemělo stát. Ubráníme oslabení 4 na 3, 5 na 3 a hrajeme přesilovku, ve které nám ujedou dva na jednoho a dají nám to tam. To byl asi zlom, kdy se domácí dostali nahoru."

Berounským příliš nevyšel vstup do utkání, kdy úvodních osm minut se hrálo pouze v jejich obranném pásmu, ale domácí jejich obranný val nedokázali překonat. První berounská střela na branku přišla až v deváté minutě! Zato ve druhé třetině byli hostující hráči jasně lepším celkem, ale nutno říci, že jim k tomu velkou měrou pomohli domácí hráči, kteří jakoby nevěděli, co na precizní hostující obranu hrát. "Začátek nebyl z naší strany moc dobrý, ale pak jsme se dostali do tempa. Já si myslím, že půlku první a druhou třetinu jsme byli daleko lepším mužstvem. Nakonec jsme to i brankově vyjádřili."

Střelec dvou branek Adam Červenka se snažil hledat důvody, proč hráli domácí hráči v úvodních dvou třetinách tak špatně. "Zápas nebyl z naší strany ideální. Dvě třetiny jsme byli hodně utrápení. Řekl bych, že jsme spíše chtěli nějakým způsobem bojovat, hodně kombinovat, prostě vůbec to nebylo ono." Ovšem v poslední části domácí srovnali stav a v prodloužení si navíc připsali další bod. Velkou měrou se na tom podílel právě Adam Červenka, který v zápase vstřelil dvě branky. "Zápas byl dvě třetiny upracovaný a potom bojovností otočený do vítězného konce. Ve třetí třetině jsme si řekli, že to tak nemůže být a šli jsme do toho prostě naplno a vyrovnali jsme. Škoda, že nám to tam dříve nespadlo, protože bychom určitě získali tři body, nakonec zaplaťpánbůh za dva." Třetí branka v zápase přinesla již zmíněný bod navíc. "Třetí gól byla vysloveně dorážka, a ten druhý v oslabení," řekl nesměle.

Rovněž i Marek Sikora nebyl se zápasem příliš spokojen. "Určitě s průběhem hry nejsme spokojeni. První dvě třetiny to bylo všelijaké. Nedařila se nám rozehrávka, prostě museli jsme to probojovat. Ve třetí třetině se nám to prolomilo, přidalo se trošku štěstíčka na hole a jsme rádi, že nám to vyšlo." V sobotu odehrál Sikora pravděpodobně svůj poslední zápas v dresu ostravské Sarezy, protože mu v pondělí 19. listopadu končí hostování. S výkonem v ostravské Sareze nebyl příliš spokojen, zato s atmosférou v týmu ano. "S výkony nemůžu být spokojený, jelikož jsem nebodoval. Čekal jsem od sebe více. Dostal jsem tady šanci. Šlo to, jak to šlo. Kluci jsou výborní, parta super, v šatně vše klapalo."

S tím, že zde v Ostravě nebodoval však Marek Sikora nemá příliš pravdu, protože mu v zápase s Berounem byla připsána druhá asistence, což vzal s úsměvem. "To byla až třetí asistence, myslím. Měl jsem plno šancí, dostal jsem příležitost si tady zahrát, ale nevyšlo to, jak bych čekal." Ovšem nyní je Sikorovo další hokejové působení velmi nejisté. "Já sám nevím, co teď bude. Myslím, že v pondělí devatenáctého mi končí hostování a nevím, co bude dál," říká zklamaně.