V extralize juniorů přichází na řadu odvety s týmy z Čech, v Porubě se představí Kladno a Liberec

Adam Bagar, 14.01.2010
Již se všemi pěti západními celky změřili svěřenci kouče Leksovského své síly. Bilance je následující - pět proher a nepříliš pohledné skóre 13:34. Dokáží junioři rozšířit svůj čtyřbodový zisk v následujících zápasech, ve kterých je čeká Kladno a Liberec? Nejrychlejší odpověď na tuto otázku naleznete osobní návštěvou Zimního stadionu v Ostravě - Porubě. V pátek 15. ledna sehrají junioři od 17:00 hod. duel s Kladnem, o den později, 16. ledna, se pak na porubské půdě představí Bílí Tygři z Liberce. Začátek utkání je naplánován na tradičních 13:15 hod. Zápasy můžete sledovat také prostřednictvím tradičního online přenosu.

Poslední tři utkání týmu HC Geus Okna Kladno

HC Geus Okna Kladno – HC Slezan Opava 6 : 4 (2:1, 1:3, 3:0)
Branky a nahrávky:
1. Slaba (Stach, Kupec), 8. Kužel (Látal, Stach), 37. Slaba (Látal, Kužel), 45. Strnad (Čurda), 51. Stach, 58. Čurda (Pour, Strnad) – 3. Vlašánek (Verlič, Slanina), 34. Herman (Džemla), 35. Baďura (Seidler), 38. Slanina (Verlič).

HC Geus Okna Kladno – HC Olomouc 6 : 2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
12. Slaba (Látal), 19. Kužel (Kupec, Látal), 40. Strnad (Kužel, Čurda), 43. Petráček (Pour, Medřický), 44. Kupec (Slaba, Stach), 48. Stach (Kupec) – 8. Pánek (Lehečka, Mareček), 40. Dopita (Ustrnul).

HC Geus Okna Kladno – HC Havířov Panthers 4 : 2 (3:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
12. Melka (Čurda, Stach), 16. Doudera (Melka), 17. Stach (Kupec, Slaba), 35. Medřický (Kužel, Doudera) - 22. Videlka, 28. Křivohlávek (Haas).

Pozn.: K posledním dvěma utkáním Kladna nenastoupil nejproduktivnější hráč týmu Antonín Melka. Ten si totiž plní povinnosti u mužského A-týmu, ve kterém nastoupil již do dvou utkání a získal jeden „kanadský“ bod (0+1).

Poslední tři utkání týmu HC Bílí Tygři Liberec

HC Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 4 : 2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
39. Bartejs (Klíma, Mulač ), 51. Bittner (Lacek), 54. Chlouba (Klíma, Pulec), 59. Šimek (Mizerík, Filippi) - 5. Pánek (Lehečka, Máchala), 27. Rác (Matoušek).

HC Bílí Tygři Liberec – HC Slezan Opava 5 : 1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
11. Kedršt (Lacek, Morong), 30. Lacek (Chlouba, Mulač), 35. Jirků (Kedršt, Bittner), 40. Bulíř (Filippi), 53. Miškovský (Chlouba, Bartejs) - 10. Vítek (Seidler).

HC Bílí Tygři Liberec – HC Dukla Jihlava 3 : 4 pr. (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky:
14. Maďar (Oppelt), 48. Filippi (Vařecha), 52. Mulač (Chlouba) - 13. Prokš, 38. Zelený (Dvořák), 50. Prokš (Malec), 61. Vondráček (Rosendorf, Dočekal).

Poslední tři utkání týmu HC VOKD Poruba

HC České Budějovice – HC VOKD Poruba 7 : 3 (2:0, 2:2, 3:1)
Branky a nahrávky:
4. Kříž (Heřman), 10. Klement (Přibyl), 24. Boška (Vráblík, Heřman), 39. Heřman, 47. Vaniš (Heřman), 49. Heřman (Vráblík), 50. Ježek (Předota) - 26. Burzala (Hanus), 38. Vaněk (Blažej, Vidlák), 57. Barčák Jakub (Burzala, Mládenka).

HC VOKD Poruba – KLH Chomutov 3 : 4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky:
5. Burzala (Voznica), 25. Mach (Vaněk, Mládenka), 45. Vidlák (Blažej, Barčák Jan) - 19. Zeman (Matějka), 34. Mála (Karlík, Matějka), 44. Mála (Škrdle), 57. Žižka (Milotínský).

HC VOKD Poruba – HC Slovan Ústečtí Lvi 3 : 8 (0:2, 1:2, 2:4)
Branky a nahrávky:
30. Blažej (Burzala, Vidlák), 41. Mach (Vaněk, Motyka), 47. Blažej (Poláček, Voznica) - 14. Holomek (Kentoš), 16. Baránek (Janíček, Humpolíček), 33. Bříza (Hříbal, Kentoš), 35. Baránek (Hříbal, Pořický), 43. Vávra (Bříza), 50. Kentoš, 52. Bříza (Vávra), 58. Holomek (Humpolíček, Drnec).

Pozn.: Do porubské branky by se měl po tříměsíční odmlce vrátit Michal Gleich, jenž hájil branku Prostějova a později i Havířova. K následujícím utkáním by měl nastoupit také zotavený Robert Capcara.

obránce Tomáš Mládenka

Sestavy všech soupeřů v posledním utkání

HC Geus Okna Kladno: Lejsek (od 41. Pucholt) – Doudera, Kužel, Látal, Petráček, Pour, Steigauf, Šmíd – Butor, Drda, Čurda, Kupec, Máša, Medřický, Redlich, Slaba, Stach, Strnad.

HC Bílí Tygři Liberec: Pyrochta – Vozka, Šimek, Lacek, Bartejs, Říha, Příkazský, Pulec, Sobotka – Mizerík, Filippi, Maďar – Bittner, Kedršt, Morong – Klíma, Jirků, Oppelt – Chlouba, Mulač, Miškovský.

HC VOKD Poruba: Hanuska - Hanus, Spusta, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala - Motyka, Mach, Vaněk - Blažej, Barčák Jakub, Vidlák - Zuber, Peslar, Procházka.

Tabulky + statistiky po 38. kole (33 zápasů)

Tabulka extraligy juniorů po základní části – skupina Východ

Tabulka extraligy juniorů – 2. část – skupina východ B

Tabulka extraligy juniorů – 3. část – skupina B

Statistiky hráčů VOKD Poruby po 38. kole

Rozhodčí jsou rovněž součást hry...

Utkání Poruby s Kladnem bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Rudolf Klapetek z Velkých Hoštic na Opavsku. Na čarách se představí duo Marek Tuizal a Marian Řezáč - oba z Ostravy. V sobotním mači s Bílými Tygry bude v roli hlavního sudího pan Tomáš Kusý z Havířova, kterému bude vypomáhat zkušená extraligová dvojice Marek Hlavatý a Rudolf Tošenovjan – oba z Ostravy.

RUDOLF KLAPETEK

TOMÁŠ KUSÝ