V Porubě roste další gólmanská jistota, Jan Láryš uhranul nejen soupeře na VTM

Petr Trojan, G.J., 26.04.2022
Po Jakubu Štěpánkovi, Kláře Peslarové či Marku Slížovi je v Porubě vychovávána další brankářská persona. Jan Láryš je nejlepší ze všech brankářů U14, kteří se letos představili v bráně.

Statistiky turnaje VTM v kategorii U14, které se dostaly rovněž k trenéru Petru Trojanovi, hovoří jasně: Jan Láryš je nejlepším strážcem svatyně, který v sezoně nastoupil mezi tři tyče!

Spokojený trenér Petr Trojan hodnotí talentovaného brankáře: „Jan Láryš je ve svém ročníku nepostradatelnou personou. A to nejen přístupem ke sportu, k výkonu na ledě, ale také studijními výsledky a hlavně chováním. Třetím rokem je pilířem obranné činnosti celostátního projektu ´Výchova talentované mládeže´, samozřejmě ve výběru Moravskoslezského kraje.

Svůj hokejový nadstandard nepředváděl jen na klubové úrovni, ale i té krajské. Vrcholem sezony 2021/2022 byly i srazy nejlepších hokejistů kategorie U14 z východu, středu a západu republiky a především pak finálový turnaj, který se udál o víkendu 23. – 24. dubna.

V procentuální úspěšnosti, což je nejdůležitější kritérium hodnocení brankářů, dosáhl Jan Láryš na číslo 95,65% a stal se tak nejlepším brankářem v kategorii 8. tříd celé republiky. Žebro (přezdívka – pozn. red.), gratulace!“

Ke gratulaci se přidává vedení klubu, trenéři, hráči a i redaktoři.