Už se těším na bouřlivou vsetínskou atmosféru, říká šťastný střelec Lukáš Piják

Adam Bagar, 02.03.2013
Dlouho to vypadalo tak, že se téměř tisícovka diváků na porubském zimním stadionu branky nedočká. Oba celky totiž zodpovědně bránily a do šancí se tudíž dostávaly jen velmi těžko. Až ve 36. minutě dostal mladý porubský útočník Lukáš Piják více prostoru před brankou, kde už dokázal puk zamést za brankovou čáru. Stal se rázem hrdinou sobotního utkání, které rozhodla právě jeho trefa. Na vsetínský Lapač může RT TORAX cestovat v mírné psychické výhodě. Čeká jej ovšem žlutozelené peklo. "Na bouřlivou atmosféru se těším," říká Piják a podobně mluví i ostatní hokejisté Poruby. Dokáží uspět i ve vsetínském hokejovém stánku? Odpověď zjistíme již v pondělních večerních hodinách.

Úvodní čtvrtfinálový duel porubští hokejisté zvládli, když zvítězili těsně 1:0. „Byl to velmi těžký zápas. Vsetín velmi dobře bruslil a hrálo se nahoru – dolů,“ hodnotí sobotní střetnutí, které bylo napínavé až do závěrečné sirény. „Jsem rád, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce,“ říká k utkání s minimem šancí. „Byl to první zápas a oba týmy tudíž vycházely ze zabezpečné obrany,“ říká teprve devatenáctiletý junior, který do Poruby zamířil ze slovenské Žiliny.

„Celá obrana zahrála v čele s Glajšákem (Michal Gleich, pozn. red.) výborné utkání,“ chválí obrannou hru porubského celku jediný střelec důležitého úvodního duelu čtvrtfinále. „Nabruslil jsem si před branku, Jirka Hašek mi to tam výborně hodil, dva vsetínští obránci na mě zapomněli a nechali mě tam samotného, čehož jsem využil a poslal puk za gólmana,“ popisuje svou trefu šťastný střelec.

Porubští hokejisté dokázali zcela eliminovat vsetínské útočníky, kteří si příliš gólových šancí vytvořit nedokázali. „Trenér nám říkal, že Vsetín má v kádru střelce Zúbka, který se dokáže prosadit v předbrankovém prostoru, takže nás upozorňoval ať si jej dobře pokryjeme a hlídáme,“ prozrazuje mladý forvard. „Soupeř však má hodně mladých a dravých kluků, takže jsou nebezpeční všichni,“ doplňuje.

Duel sledovala na porubské poměry velmi slušná návštěva. „Byla tady perfektní atmosféra. Snad každý hokejista má rád, když přijde hodně lidí, kteří povzbuzují, než když je klid. Těším se už na bouřlivou atmosféru do Vsetína,“ rozplývá se Piják. Další utkání se odehraje na Lapači již v pondělí. „Budeme opět vycházet ze zajištěné obrany a snad proměníme i nějaké šance. Věřím, že uhrajeme dobrý výsledek a vyhrajeme,“ říká na závěr svého povídání.