Úvodní zápasy soutěže mladších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 05.10.2020
V průběhu září zahájili své soutěže mladší žáci narození v letech 2009 a 2008. Ročník 2009 v lize mladších žáků D stihl odehrát 4 zápasy a na své první body si musí ještě počkat. O rok starší hráči a hráčky v lize mladších žáků C odehráli 3 zápasy, a naopak si drží stoprocentní bodový zisk.

Hráči 6. třídy (ročník 2009) pod vedením hlavního trenéra Květoslava Foltýna přivítali v neděli 13. září na svém ledě soupeře z Třince. Roli favorita ukázal soupeř zejména v 1. třetině, kdy se postupně ujal vedení 5:0. I v počátku 2. třetiny byl úspěšnější a zvýšil náskok již na 7:0. Až v tento okamžik dokázali porubští hráči jedenkrát skórovat a bohužel vícekrát již soupeřova brankáře nepřekonali. Oceláři z Třince přidali ještě dvě branky a celkově tak vyhráli 9:1.

Další víkend odehráli hráči HC RT TORAX hned dva zápasy. V sobotu 19. září vycestovali do nedalekého Frýdku-Místku. Na úvodní utkání chtěli zapomenout a na soupeře se vrhli s velkou parádou. Úvodní gól sice vstřelili domácí Rysi, zbytek třetiny ale patřil již porubským hochům, když ji vyhráli 3:1. I v další části hry tempo hry určovali hosté a Poruba tak vedla 5:1. Poslední třetina se ale mladým hráčům Toraxu bohužel nepovedla. V krátkém sledu obdrželi několik gólů, které naopak domácí tým řádně nabudily. Postupně zápas domácí Frýdek-Místek otočil na konečných 7:6 ve svůj prospěch.

Neděle 20. září patřila domácímu utkání s výběrem Polska – Metropolia Silesia. Tento zápas byl poznamenán zejména velkým nepoměrem tělesného vzrůstu mezi hráči. Všichni hráči polského týmu byli totiž lidově řečeno o „dvě hlavy vyšší“ než hráči Poruby. Hráči Toraxu v této situaci logicky nemohli na soupeře stačit a prohráli vysoko 16:1.

Poslední zářijový zápas s MSK Orlová byl přeložen ze soboty 26. září na 1. října. V tomto utkání bohužel hráčům Květoslava Foltýna utekla první třetina, kterou domácí Orlová vyhrála vysoko 6:1. Tento stav již byl nad možností skóre utkání otočit či aspoň srovnat, nicméně hráči Toraxu zbytek utkání odehráli se soupeřem velice rovnocenný zápas. Druhá třetina skončila nerozhodně 1:1, poslední 3:2 pro domácí tým. Celkově tak MSK Orlová porazil Porubu 10:4.

Hráči 7. třídy (ročník 2008) pod vedením hlavního trenéra Petra Trojana sezónu otevřeli v sobotu 12. září v Olomouci, kde si změřili síly s domácími Kohouty. Do utkání vstoupili dvěma brankami, na které domácí tým odpověděl pouze jednogólovou korekcí. První třetinu tak Poruba vyhrála 2:1. Druhou třetinu sehrály týmy smírně 1:1. V poslední třetině góly také přibývaly postupně na obou stranách, nicméně v 57. minutě se Olomouc dotáhla na Porubu na dostřel jedné branky a bylo zaděláno na malé drama. Hráči Poruby si utkání pohlídali a v posledních minutách vstřelili soupeři ještě dvě branky. Poruba tak zvítězila 7:4.

Druhé utkání týmu proběhlo další sobotu v rámci 3. kola soutěže na domácí půdě proti Opavě. Utkání bylo v počátku vyrovnané, první třetina skončila nerozhodně 1:1. Od druhé třetiny již na ledě panovala přesvědčivě domácí Poruba. Obě zbývající části vyhrála shodně 5:1 a celkově tak zvítězila 11:3. Celkem čtyřmi góly se blýskl David Kubečka. Ačkoli byla Poruba v utkání mnohem trestanějším týmem (celkem 7:1), dokázala hned čtyřikrát skórovat ve svém oslabení.

Poslední zářijové utkání bylo odehráno v sobotu 26. září ve vzdáleném Šumperku. I v tomto utkání se porubští hráči ujali vedení 1:0. Diváci více gólů v první třetině neviděli. V druhé třetině domácí Draci utkání otočili postupně třemi góly a vedli 3:1. Svěřenci Petra Trojana tak byli do poslední části hry postaveni do situace zkusit utkání srovnat a otočit jej ve svůj prospěch. V 47. minutě snížili na 3:2. Už to s postupujícím časem utkání vypadalo na vítězství domácího týmu. V posledních čtyřech minutách hráči Toraxu ale dokázali téměř neskutečně obrátit vývoj utkání celkem třemi dalšími brankami a zvítězit zaslouženě 5:3.