Utkání Legend vítězně pro domácí výběr Poruby, městské derby sledovalo téměř 3000 diváků

Lukáš Bajgar, 26.02.2023
DOUBLE DERBY k příležitosti 90. výročí založení porubského hokeje začalo utkání Legend, v němž domácí HK Poruba vyzvala HC Vítkovice Stará garda. Dramatický zápas, kde si nenechali soupeři metr na ledě, zvládli lépe Porubští – zvítězili 4:3.

Sobotní poledne při příležitosti oslav 90 let hokeje v Porubě začalo městským derby hostitelské Poruby, která vyzvala Vítkovice. Úvodní buly symbolicky vhodil generální manažer Poruby Pavel Hinner a odchovanec Poruby Rostislav Olesz, poté už přišla bitva, na kterou zavítalo přes 2800 diváků! O zajímavé a pohledné akce bylo vystaráno od prvních minut zápasu. Vždyť od 2. minuty zásluhou Aleše Badala vedli hosté jednobrankovým rozdílem, který dvě minuty poté navýšil Pavel Sikora.

Úsměvy na rtech postupně mizely, diváci sledovali tuhou, byť stále exhibiční, bitvu dvou rivalů. Nikdo nechtěl prohrát. Poruba chtěla před vlastním publikem oslavit vítězství, Vítkovičtí se ale rychle dostali na koně a nezdálo se, že historicky úspěšnější celek hodlal svou kůži prodat lacino. V první části ovšem korigoval skóre po přezkoumání videorozhodčím Petr Rambousek a nastartoval tak velký obrat.

Druhou tercii ovládli jasně domácí, vyhráli ji 3:0, mezi střelce se postupně zapsal Martin Buček, Robert Najdek a autor vítězné trefy Jan Káňa. Vítkovice již jen korigovaly zásluhou Pavla Šebesty, i přes závěrečný tlak a power play se jim nepodařilo vyrovnat. HK Poruba tak porazila HC Vítkovice Starou gardu 4:3.

HK Poruba – HC Vítkovice Stará garda 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Rambousek (Tichý, Zrník), 16. Buček (Slavík), 16. Najdek (Polák), 21. Káňa (Kanko) – 2. Badal (Sikora), 5. Sikora (Überall), 35. Šebesta (Folta). Rozhodčí: Janda, Kafka – Polášek, Botur. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 2813. Střely na branku: 44:44. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3.

HK Poruba: Válek, Gleich – Dresler, Kalandra, Puškár, Slavík, Zrník, Polák – Buček, Kanko, Káňa, Seidler, Schulz, Rambousek, Tichý, Najdek, Hašek, Pavlačka. Realizační tým – trenéři: Malík, Tichý, vedoucí: Prusek, lékař: MUDr. Demel a kustod: Valčák D.

HC Vítkovice Stará garda: Vrba, Bundil – Kysela, Konštacký, Vavrečka, Javín, Überall, Sikora – Palička, Kubík, Sochorek, Šebesta, Badal, Folta, Fabián, Sikora, Irgl, Moravec. Realizační tým – trenéři: Kotala, Prorok, Dětský, vedoucí: Polášek, lékař: MUDr. Prokop a kustod: Kasper.