Trenérskou ekipu HC RT TORAX doplní olympijský vítěz David Moravec

Gabriela Juříková, 13.04.2017
Někdo si řekne: „Sezóna skončila a všichni, co pracují v hokejovém klubu, mají volno. Ti se mají!“ Ale chyba lávky. Právě tohle je období, kdy má vedení hokejového klubu nejvíce práce. A u mládeže obzvlášť! Nejenže řeší finance pro tu nadcházející sezónu, ale hlavně řeší trenérská obsazení. Výkonný výbor občanského sdružení HC RT TORAX Poruba na svém pondělním sezení rozhodl, do kterých soutěží se věkové kategorie přihlásí a současně odsouhlasil trenérské posty v jednotlivých týmech. Do porubských realizačních týmů se přiřadí i olympijský vítěz, dvojnásobný mistr světa a manažer ženské reprezentace DAVID MORAVEC.

A jaké že soutěže čekají na porubskou mládež? Žákovské kategorie samozřejmě změnit nelze, ale k ELIOD extralize mladšího dorostu, kterou parta trenéra Leksovského zachránila spanilou jízdou ve skupině o udržení, bude postaveno i mužstvo pro Ligu mladšího dorostu. Kategorie výše, starší dorost, se opět pokusí z Ligy staršího dorostu přejít do elitní soutěže a junioři budou hrát krajský přebor. Oficiálně budou hrát pod hlavičkou Muži „B“. Kdo bude jednotlivé týmy trénovat a koučovat?

Realizační týmy mládežnických kategorií

hlavní trenér asistent trenéra
Muži "B" Karel Suchánek Marek Pavlačka
Starší dorost Karel Suchánek Marek Pavlačka
Mladší dorost "A" Pavel Leksovský Roman Mrázek, Miroslav Bahník
Mladší dorost "B" Miroslav Bahník Petr Trojan
8.třída Roman Mrázek Pavel Leksovský, Branislav Kromka
7.třída David Moravec Petr Trojan, Branislav Kromka
6.třída Roman Mrázek Pavel Leksovský, Branislav Kromka
5.třída David Moravec Petr Trojan, Branislav Kromka
4.třída Petr Rambousek Květoslav Foltýn
3.třída Petr Rambousek Květoslav Foltýn
Přípravka Petr Rambousek Petr Prokop, Jiří Trembáč, Jakub Peslar, David Zachar, Jan Puškár

Vizitka Davida Moravce

Novým trenérem s hvězdným jménem se stane bezesporu David Moravec, který rozšíří seznam mládežnických lodivodů působících v Porubě. Opavský rodák získal nejcennější kov, který ve sportu získat lze – olympijské zlato. Zlato z turnaje století v Naganu roku 1998. Dvakrát se stal také mistrem světa (v letech 1999 a 2001) a s Vítkovicemi slavil jak dvě stříbra z české extraligy (v sezónách 1996/1997 a 2001/2002), tak dvě bronzová umístění (1997/1998 a 2000/2001).

David Moravec si připsal také jeden start v kanadsko-americké NHL a to v sezoně 1999/20000 v dresu Buffalo Sabres. Kromě Vítkovic působil v extralize i v Plzni a Třinci. Konec kariéry je spjat s prvoligovým Havířovem či Šumperkem a na Slovensku pak v extraligovém Liptovském Mikuláši a také v Nitře. Hráčské brusle definitivně pověsil na hřebík po sezóně 2012/2013 v Plus Oil Karviné ve dvojí roli hráče a sportovního manažera klubu.

Poté začal působit jako manažer ženské hokejové reprezentace a trenér v HC Vítkovice. Založil Hokejovou Akademii a pořádá mezinárodní hokejové turnaje Sport5.