Trenér Sršeň dovedl mladší dorostence na turnaji v Prostějově k bronzovým medailím

Tomáš Vojtášek, 13.04.2016
Ve dnech 8. - 10. dubna 2016 se mladší dorostenci RT TORAX Poruba zúčastnili „Mezinárodního turnaje hráčů do 16 let“, který zaštítil patronací náměstek primátorky Statutárního města Prostějov Mgr. Jiří Pospíšil. Pod vedením trenéra Tomáše Sršně obsadili porubští dorostenci 3. místo, když z pěti zápasů tři vyhráli a v boji o bronzové medaile zdolali Uherské Hradiště. Vítězem se stal slovenský tým Spišská Nová Ves po výsledku 1:0 s týmem Sharks Brno. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Kryštof Mrázek.

Osm účastníků turnaje bylo rozděleno do dvou skupin. Ve skupině „A“ spolu hráli Sharks Brno, Jestřábi Prostějov, Žďár nad Sázavou a Uherské Hradiště a ve skupině „B“ to byly týmy RT TORAX Poruba, Zubr Přerov, Benátky nad Jizerou a jediný zahraniční účastník Spišská Nová Ves. Po základním kole se na prvních příčkách skupin umístili Sharks Brno a Spišská Nová Ves, kteří se nakonec střetli v souboji o 1. místo.

Sestava RT TORAX Poruby: Mrázek, Pobuta – Becher, Husák, Gajdoš, Krátký, Kroček, Nagy, Šolc – Anlauf, Benka-Rybár, W. Bochnak, Boniatti, Buršík, Havránek, Puchala, Střondala, Vojtášek, Zicháček, J. Žídek.

Zápasy Poruby v základní skupině:

HC RT TORAX Poruba – Zubr Přerov 5:2

střelci Poruby: 2x J. Žídek, 2x Havránek, Anlauf