TURNAJ V PŘEROVĚ: Porubští dorostenci si z MEO Arény odvezli pohár za třetí místo

Patrik Rošič, 09.08.2021
Od soboty 7. srpna do neděle 8. srpna se konal v Přerově dorostenecký turnaj. Této události se celkem účastnilo pět týmů, kde nechyběli ani hráči HC RT TORAX. První hrací den vyšel Porubě na jedničku, když do tabulky připsala celkem 10 bodů. Ten druhý už moc růžovější nebyl, a tak porubští dorostenci obsadili třetí příčku.

Základní informace

Turnaj byl pořádán hokejovým klubem Zubr Přerov a všechna utkání se odehrála v tamní MEO Aréně. Celkem se turnaje účastnilo pět hokejových klubů dorosteneckého věku, kdy nejstarší hráči mohli být z ročníku 2005. Celky hrály společně každý s každým jedno utkání, které se skládalo ze základní části, jež trvala 2 x 25 minut a po skončení této doby následovalo prodloužení 3 na 3 s pětiminutovou délkou.

Bodování

Každá část střetnutí byla bodována. Co se týká 25 minutových polovin, tak každá výhra v dané polovině znamenala, že týmu, který vyhrál, se připsaly tři body a mužstvo, které prohrálo si nepřipsalo ani jeden. Když skončil výsledek v dané periodě nerozhodně, tak si oba týmy přičetly po jednom bodu. Celek, jenž vyhrál prodloužení si připsal jeden bod. Když byl výsledek nerozhodný, tak přišly na řadu nájezdy. Maximální počet bodů z jednoho střetnutí tak čítal 7.