Starší dorost pomýšlí po jasných výhrách na medaili, rozehrán byl už i turnaj čtvrťáků

Gabriela Juříková, 22.08.2014
Starší dorost navázal na poslední výhru předchozího dne a zápas s polskou osmnáctkou rozhodl ve svůj prospěch již v první půli utkání. Stejně tak i mač s Karvinou, v němž si svěřenci trenéra Rambouska otevřeli střelnici. V obou zápasech si porubští gólmani moc nezachytali a inkasovali jen po jednom góle. Nejproduktivnějšími hráči byli Lukáš Horváth (4+3) a Michal Dang (4+2). Do turnaje vstoupili také čtvrťáci, kteří nejprve pod vedením trenéra Luďka Krayzela rozstříleli Nový Jičín 15:6 ve večerním utkání nestačili na rakouský tým Klagenfurt a prohráli 4:7. Ondřej Jeřábek a Patrik Piperek vsítili po čtyřech brankách a vidět byla i Adéla Wojnarová.

SDO: HC RT TORAX Poruba – Polsko "18" 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Branky Poruby: 5. Šustala (Horváth), 8. Vilček, 21. Široký (Boháč), 24. Horváth, 34. Bialoň (Nardelli), 51. Nardelli, 53. Vilček (Vospálek, Holub).

Sestava Poruby: Bayer – Široký, Pažický, Prokeš, Herejk, Boháč, Skokan, Jendruš, Prepsl – Csabala, Nardelli, Bialoň, Holub, Horváth, Vilček, Konečný, Vospálek, Dyba, Žídek, Šustala, Irgl.

Sestava Polska: Kapusta – Czech, Balcerek, Luswiczak, Kacki, Rafalik, Kostyla, Bizacki, Jaromin, Zak, Zawalski, Bernacki, Jarocz, Pasek, Gajdzik, Bachta, Flasz, Wojtarowicz, Dudek.

SDO: SK Karviná – HC RT TORAX Poruba 1:14 (0:3, 0:6, 1:5)

Branky Poruby: 2. Horváth (Vospálek), 6. Dang, 14. Herejk (Boháč, Csabala), 26. Prokeš (Dang, Herejk), 28. Horváth (Vospálek), 29. Csabala, 29. Horváth (Csabala), 35. Vospálek (Horváth, Csabala), 40. Irgl (Dang), 41. Dang (Irgl), 50. Dang (Horváth), 55. Irgl, 58. Dang (Herejk), 60. Jendruš (Holub).

Sestava Karviné: Ovčaří (29. Žingor) – Trmený, Hladil, Kaleta, Nolč, Heczko, Kurowský, Matějík, Škorpík, Wojtyla, Baron, Vlček, Hynek, Lenomár, Borowiak, Schmied.

Sestava Poruby: Škoda (40. Dobečka) – Široký, Pažický, Prokeš, Herejk, Boháč, Skokan, Jendruš, Prepsl – Csabala, Honsa, Dyba, Holub, Horváth, Dang, Konečný, Vospálek, Malát, Žídek, Irgl.

4. třída: HC Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 6:15

Branky Poruby: 12. Jeřábek (Herman), 14. Veselý (Juříček), 14. Herman, 16. Kopecký, 16. Kopecký, 19. Wojnarová, 19. Wojnarová, 19. Jeřábek, 21. Piperek (Murin), 27. Jeřábek, 31. Jeřábek (Wojnarová), 36. Piperek, 40. Krčmarský, 41. Krčmarský, 42. Wojnarová (Jeřábek), 44. Krčmarský.

4. třída: KAC Klagenfurt – HC RT TORAX Poruba 7:4

Branky Poruby: 7. Piperek, 9. Piperek, 31. Veselý, 42. Herman (Jeřábek).

Sestava Poruby: Juříček (Sluka) – Gajda, Jeřábek, Krčmarský, Herman, Veselý, Wojnarová, Murin, Piperek, Fojtík.

Další program Poruby na turnaji:

Sobota 23. Srpna:

08:45 HC RT TORAX Poruba – SK Karviná (4. třída, hala I)
10:45 HC Oceláři Třinec – HC RT TORAX Poruba (4. třída, hala I)
12:30 HC RT TORAX Poruba – Maďarsko "18" (starší dorost, hala II)
15:15 Polsko – HC RT TORAX Poruba (4. třída, hala II)