Souboj pravdy – jedině tři body z Kadaně udrží naděje na play-off

Lukáš Bajgar, 07.02.2006
Sareza Ostrava zajíždí ve středu 8.2.2006 na led od Chomutova co by Jan Železný oštěpem dohodil vzdálené Kadaně. Domácí tým v pondělní dohrávce sebral z hnízda prostějovských Jestřábů jedno vejce po remíze 1:1 a další by jistě brali i proti Ostravanům, neboť by se mohli vyšvihnout až na 9. příčku. A to je také kámen úrazu Sarezy, případná ztráta všech bodů může znamenat nejen neúčast ve vyřazovacích bojích, ale i pokles až na 11. místo prvoligové tabulky, bude-li naplno bodovat i Beroun. Proto všichni příznivci porubského klubu jeďte na sever Čech povzbuzovat, nebo nemáte-li dostatek času, sledujte a držte pěsti při online přenosu od 18:00 na našem webu.

Základní info

Sareza Ostrava se s SK Kadaní střetne ve středečním 47. kole naposledy v letošní sezóně. Poslední vítězství zažila Ostrava před sedmi kole na ledě Olomouce po neskutečném finiši a domácí tým udolala 3:2, to Kadaň zvítězila v minulém řádném kole 2:1 na ledě favorizované Mladé Boleslavi gólem Patrika Valčáka, jenž na sever Čech putoval po hráčském trejdu za Michala Oliveriuse. A jak se oběma borcům v nových působištích vede? Patrik Valčák v sedmi utkání nastřádal tři body za branku a dvě asistence, to Michal Oliverius nastoupil již v devíti zápasech a po dvou gólech a třech přihrávkách má na kontě 5 kanadských bodů.

Domácí tým nemá v týmu výrazného tahouna a kanadské bodování vede Martin Postl s 19 body, v Sareze stále kraluje kapitán Pavel Šebesta s 26 body. Zatímco se kádr Severočechů víceméně ustálil, zažívá ten ostravský pořádné lufty – po Radovanu Glasovi se navrátil i Libor Gelačák a oba po boku Dalibora Sochorka svůj vděk projevují brankami a asistencemi. Do obrany krom Jiřího Jelínka přibyl nadějný talent Dalibor Kubala, který svůj první mužský start oslavil gólem, a do útoku jeho spoluhráči z juniorky Michal Novák či Petr Foltýn.

Letošní vzájemné duely

26.9. 2005
HC Sareza Ostrava - SK Kadaň 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávka: 60. Mleko (Šebesta, Sochorek).

7.11. 2005
SK Kadaň - HC Sareza Ostrava 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 49.Tvrdek (Kajer), 52.Kajer (Oliverius, Tvrdek), 56.Staněk (Oliverius, Kajer) - 16.Polák (Vnenk).

19.12. 2005
HC Sareza Ostrava - SK Kadaň 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Šebesta (Baranyk, Chatrnúch), 35. Baranyk (Sochorek, Šebesta), 60. Polášek (Sochorek) - 59. Zika.

Sestavy soupeřů v minulém zápase

SK Kadaň: Hübl - Klaus, Hlubuček, Lašek, Plaček, Kloz, Hlavatý, Loučka, Žák, Derfler, Postl, Zika, Valčák, Polanský, Stehlík, Hubínek, Švejda, Tauš.

Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Kubala, Mocek, Augusta, Vnenk, Ovšák, Buček, Jelínek - Glas, Sochorek, Gelačák - Polášek, Boháč, Oliverius - Foltýn, Holuša, Bokroš - Valušiak, Novák, Badžo.

Statistiky soupeřů

SAREZA OSTRAVA SK KADAŇ
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
9. místo (60. bodů) 10. místo (58. bodů)
SKÓRE
BILANCE
16 - 3 - 5 - 1 - 22 15 - 2 - 7 - 2 - 20
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
6:1 (Brno) / 1:5 a 0:4 (Havířov), 3:7 (Boleslav), 0:4 (Olomouc) 5:1 (Havířov) / 0:7 (Prostějov)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Pavel Šebesta 26 (12+14) Martin Postl 19 (3+16)
STŘELEC
Pavel Šebesta 12 Lukáš Zika 9
NAHRÁVAČ
Dalibor Sochorek 16 Martin Postl 16
NEJLEPŠÍ V +/-
Jiří Jelínek +7 Jakub Lašek +7
NEJTRESTANĚJŠÍ
Milan Ovšák 100 Robert Plaček 64
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Jakub Čech 92,55% Jaroslav Hübl 94,05%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Jakub Čech 2,68 Jaroslav Hübl 2,09

SAREZA OSTRAVA SK KADAŇ

Z historie kadaňského hokeje

První tým vznikl v Kadani v roce 1947, jenž nesl název Tatran Kadaň a hrál v 1. A třídě západočeské župy. O jedenáct let později se hrála v Kadani Okresní soutěž. V roce 1971 se Slovan sjednotil s týmem DNT Tušimice, vyšlo z toho mužstvo TJ DNT Kadaň, které nastoupilo do krajské soutěže a vybojovalo postup do divize. V té hrála Kadaň spoustu let, po reorganizaci soutěží musela Kadaň hrát krajský přebor. Do druhé ligy se hráči Kadaně dostali v roce 1990 díky zrušení týmu z Litoměřic, ale soutěž udržet nedokázali. Druhý pokus již byl úspěšnější. A po třech sezónách ve II. lize následoval v roce 1998 postup do I. ligy, přes Přerov. Od té doby svádí své souboje klub SK Kadaň v první lize.