Snad jsem to prolomil a mé výkony půjdou jen nahoru, věří dvougólový střelec Piecha

Snad jsem to prolomil a mé výkony půjdou jen nahoru, věří dvougólový střelec Piecha

Adam Bagar, 22.11.2016
Porubští hokejisté sice zvítězili pětkrát v řadě, ale poslední čtyři triumfy byly z kategorie těch pořádně vydřených. Po Hodonínu, Novém Jičínu a Kopřivnici dokázali svěřenci trenéra Sršně přetlačit také nedalekou Opavu, když jim výhru 5:4 po samostatných nájezdech vystřelil svým druhým gólem v utkání Martin Piecha. "Ale přijeli jsme si pro tři body, takže další ztráta," mrzí zkušeného útočníka.

Podobně jako proti Kopřivnici se Poruba v úvodu trápila a výsledkem byl rychlý opavský gól. "V týdnu jsme dost trénovali, ale na to se samozřejmě nemůžeme vymlouvat. Do zápasu jsme vstoupili špatně," přiznává Martin Piecha. Postupně však RT TORAX převzal aktivitu, ještě do přestávky převážil pomyslné misky vah na svou stranu a když ve 29. minutě zvyšoval útočník s desítkou na zádech už na rozdíl dvou branek, zdálo se, že tři body mu nikdo nevezme.

Jenže hostům se nedařila hra v nerovnoměrném počtu hráčů na ledě a Opavané využili hned tři početní výhody. "Mají zkušený tým. Hrají spolu dlouho a šlo vidět, že si to dávají," pokyvuje. Zato Poruba měla opět k dispozici dlouhou přesilovou hru pět na tři, ale využít ji nedokázala. "To kdybych věděl, v čem je problém...musíme to prostě dál pilovat. V play-off budou takové situace rozhodovat, ale máme na to ještě hodně času," hlásí pětatřicetiletý útočník.

Opavským se povedlo ve třetím dějství manko smazat. Poté sice Rostislav Vaněk nasměroval RT TORAX k tříbodové výhře, ale za pár sekund svítilo na tabuli opět nerozhodné skóre. "Tohle by se nám vůbec nemělo stávat. Ale bohužel se stalo, o tom je hokej," líčí Piecha. Právě on se nakonec stal porubským hrdinou, když rozsekl samostatné nájezdy. "Viděl jsem Dušana, že je zalezlý v bráně, tak jsem zkusil vystřelit mezi nohy. A vyšlo to," popisuje.

Byla to teprve jeho šestá trefa v sezoně. "Poslední dobou se mi vůbec v ničem nedařilo. Věřím, že se to těmi dvěma góly prolomilo a teď už mé výkony půjdou jenom nahoru." Ovšem podle představ se nedaří celému porubskému týmu, který poslední čtyři vítězství doslova vydřel. O to cennější to však výhry jsou. "Všichni vědí, že chceme postoupit do WSM Ligy, takže se na nás připravují, brání v pěti a těžko se tak k něčemu dostáváme," uzavírá.