Smělé plány Ostrava Tower: Porubský hokej se dočká nové arény!

RT TORAX, 31.12.2021
Společnost RT TORAX plánuje postavit nejen nejvyšší budovu České republiky, ale společensky oživit i její bezprostřední okolí. V blízkosti Karoliny tak vyroste i nová multifunkční hala.

Finalizaci projektu nejvyšší budovy v Ostravě mají na starosti po architektonické stránce CHYBIK + KRISTOF ARCHITECTS. Ostrava Tower má mít dle současných plánů na výšku 235 metrů, kde se mimo jiné počítá se Sky barem, rezidenčním bydlením, restaurací, hotelem, ale i kancelářskými prostory.

Grafická studie níže představuje ambiciózní plán vizuálu výškové budovy.

Bezprostřední okolí haly, v tzv. kapce mezi ulicí 28. října a OC Nová Karolina, zaplní nejen park a relaxační zóna, ale dle nových plánů a studií také multifunkční hokejová hala, prozatím beze jména.

„Jsem velice rád, že mohu představit plány nejen pro hokejový klub RT TORAX Poruba, ale také pro širokou ostravskou veřejnost, která, zvláště v centru Ostravy, lační po hokejové ploše,“ nastiňuje zakladatel RT TORAX Group Tomáš Häring.

Dle prvních studií bude budoucí aréna disponovat kapacitou 7314 míst k sedění a krom A-týmu Poruby v něm naleznou svou domovinu mimo jiné krasobruslařské oddíly Ostravska či hokejové mládežnické oddíly z centra třetího největšího města České republiky.

Na studii výše znázorněno umístění arény s tribunami a multimediální kostkou s prozatímním pracovním jménem ICE RINK.

A ač je tato studie krásnou vizí, nezakládá se na pravdě, jedná se o silvestrovský vtípek. RT TORAX ARENA zůstane i nadále domovským sídlem klubu.

Přejeme úspěšný vstup do nového roku a hlavně skvělého Silvestra plného zábavy! A v roce 2022 na viděnou.