Slíž vykročil do play down už sedmou nulou. Zatím je to jen první výhra, krotí euforii

Adam Bagar, 09.03.2022
Porubští junioři vstoupili do záchranářské série s Ústím nad Labem domácí výhrou 2:0. Výrazně k ní přispěl rovněž brankář Marek Slíž, který chytil všech 35 střeleckých pokusů soupeře.

Svěřenci trenérů Miroslava Bahníka a Tomáše Sršně nevstoupili do střetnutí zrovna podle představ, přesto je už přesně po sedmi minutách hry poslal do vedení Pavel Chovanec.

„Vstup do zápasu se nám příliš nepodařil, soupeř nás přehrával,“ přiznává brankář Marek Slíž, který v úvodních dvaceti minutách hry musel čelit sedmnácti střelám soupeře.

„Od druhé třetiny se ale naše hra zvedla,“ pokyvuje Slíž. Hubené skóre 1:0 však trvalo ještě dlouho, domácí střídačku uklidnil až necelých osm minut před koncem Jakub Koudelný.

„Jde už o hodně. Věděli jsme, že to bude o jednom gólu. A že Ústí nad Labem bude hrát spíš takový obranný hokej. Ale byli jsme trpěliví a nakonec dali dva góly,“ těší Slíže.

Ten už posedmé v sezoně úplně zavřel branku, chytil všech 35 ústeckých pokusů a znovu jasně potvrdil, že je dle procentuální úspěšnosti zákroků nejlepším gólmanem v soutěži.

„Ta nula je taková třešnička na dortu, ale hokej je týmová hra, takže zásluhu má na ní celé mužstvo,“ hlásí skromně 19letý gólman po vítězném vstupu do záchranářských bojů.

Poruba je proti ústeckým juniorům v této sezoně zatím stoprocentní. Už v únoru brala výhry 2:1 a 4:1, teď zvítězila 2:0. „Pomohlo nám, že jsme věděli, co od nich můžeme čekat.“

Slíž se ale snaží krotit jakoukoliv přehnanou euforii. „Zatím je to jenom první výhra, hraje se na tři vítězné zápasy. Jedeme dál a doufáme, že to udržíme,“ přeje si Marek Slíž.

Další důležitý krok může RT TORAX udělat hned ve čtvrtek. „Mně osobně vyhovuje, když jdou zápasy takhle v rychlém sledu. Znovu se nachystáme a budeme chtit vyhrát,“ velí.

Zápas je na programu už od 12:30 v Kooperativa aréně, jste na něj srdečně zváni.