SEZÓNA 20/21: Strážci svatyně II. – Posila jako hrom! Porubu posiluje Ervīns Muštukovs

Lukáš Bajgar, 07.05.2020
Posilu světového měřítka získává do svých řad HC RT TORAX Poruba 2011! K dříve avizované trojici brankářů ve složení Foltán – Slíž – Matoušek přichází Lotyš Ervins Muštukovs, gólman, jenž dlouhá léta strážil nejen svatyni lotyšské reprezentace. „Ervins je ve svých letech velice silným a platným brankářem, o nějž můžeme opřít výkony celého týmu,“ přibližuje generální manažer Pavel Hinner.

Čerstvě šestatřicetiletý brankář Ervins Muštukovs přichází do Poruby z hlavního města Lotyšska, Rigy, kde působil coby jednička tamějšího Olimpu. Soutěž se sice nedohrála, Olimp přesto v průběžné tabulce působil na druhém průběžném místě se ztrátou pouhých dvou bodů a zápasem k dobru, zároveň s nejlepší obranou celé soutěže!

Již zmíněná sezóna byla pro tehdy pětatřicetiletého brankáře famózní, ve dvaatřiceti utkáních si s grácií pohlídal 93,2 % úspěšnosti a také 1,91 inkasované branky na zápas. Muštukovs má za sebou ale velice bohatou kariéru, již od mládežnických let chytal za reprezentaci a za tu následně odchytal řadu mezinárodních akcí, byl dokonce vidět na MS v Praze 2015, kdy nastoupil proti Kanadě. V roli střídajícího brankáře vypomohl ke dvěma úspěšným kvalifikacím na Olympijské hry.

„Od Ervinse si slibuje přínos tolik cenných zkušeností od hráče mezinárodních kvalit,“ pochvaluje si generální manažer Pavel Hinner. „Ve svých letech je velice silným a platným brankářem, o nějž můžeme opřít výkony celého týmu.“

Svou hvězdnou dráhu začal v celku Metalurgs Lepaja, hrajícím lotyšskou a i běloruskou soutěž, následoval přesun do USA, kde vyzkoušel soutěže ECHL a SPHL. Po návratu do Evropy zakotvil krátce v rodné Rize, se kterou se v roce 2009 / 2010 stal mistrem, ale zkušenosti nabíral i po Evropě, s anglickým Sheffieldem o rok později zopakoval mistrovské oslavy, mezi další týmy patří například švédská MORA IK, dánské Esbjerg a Aalborg či francouzský Grenoble, s nímž okusil CHL.

Pokud by se měly jmenovat osobní ocenění hráče, bylo by toho možná přespříliš, pokud však zvolíme opravová NEJ, patří mezi ně jistě účast na MS, olympijských hrách, oba ligové tituly, dánské stříbro, nejvíce nul či nejlepší průměr v anglické lize a i v lotyšské lize, a mnoho jiného.

Statistiky Ervinse Muštukovse (EliteProspects.com)