SEZONA 2024/2025: Posila odtajněna – Švéd Nilsson přinese do obrany rozvahu a klid

SEZONA 2024/2025: Posila odtajněna – Švéd Nilsson přinese do obrany rozvahu a klid

Lukáš Bajgar, 05.07.2024
Obranu prvoligového celku posílí šestadvacetiletý bek August Nilsson s čerstvým bronzem na krku z polské extraligy. Poruba tak odtajňuje prozatím předposlední jméno letošního ročníku Maxa ligy.

August Nilsson se narodil 1. června 1998 ve švédském Stockholmu ve čtvrti Matteus a s hokejem začínal v tamějším Brinkens IF.

Švédskou hokejovou školou proplouval jako ryba ve vodě, každým rokem se posouval k vyšším cílům, do lepších celků. V dorosteneckém věku reprezentoval ještě Djurgårdens IF, aby rok poté už v dresu MODO trápil soupeře v juniorských soutěžích. Přestup do Växjö mu přinesl nejen devět startů v nejvyšší soutěži SHL, ale i tři utkání v reprezentační dvacítce.

Následující sezony trávil v nižší HockeyAllsvenskan, rok 2022 byl pak klíčový první zahraniční štací – ve čtyřiadvaceti letech sbalil kufry směr Ferencvárosi; než se stačil ohřát, vyhlédly si jej polské Tychy, v nichž strávil dva roky. V předminulé sezoně okořenil svůj výkon stříbrnou medailí, loni bronzovou. Na bronzu měl olbřímí podíl, když v bojích o třetí místo pomohl sestřelit Jastrzębie dvěma přesnými trefami (5:2), v odvetě sice nebodoval, výhru 2:1 Tychám už nikdo neodpáře.

„Těším se, že začnu sezonu v Porubě, že potkám své spoluhráče a že spolu začneme po dlouhém létě pracovat,“ těší akvizici ze Švédska, Augusta Nilssona, „o Porubě jsem slyšel mnoho dobrého, takže se těším ještě více. Věřím, že nás čeká dlouhá a skvělá sezona!“

Po ohlášených odchodech beků Jiřího Klimíčka a Justina Lemckeho se tak jedná o druhou zveřejněnou posilu zadních řad. Krom Jana Bartka a právě Augusta Nilssona zamíří do Poruby ještě jeden obránce, jehož jméno bude brzy představeno.

„Sestavit obranu je vždy náročná práce, musí se pracovat citlivě, proto jsem rád, že jsme se dohodli s Augustem," těší generálního manažera Pavla Hinnera, „jako obránce je poměrně urostlý, hraje poctivou hru dozadu a v Tychách se velice rychle dostal do role tahouna. Vítám jej v Porubě a věřím, že v klíčových momentech dokáže tým podržet.“

Statistiky Augusta Nilssona dle EliteProspects