SEZONA 2022/2023: Do Poruby přichází další Ostravan, v obraně přitvrdí hru Adam Sedlák

Lukáš Bajgar, 21.06.2022
Současně zveřejněná soupiska HC RT TORAX Poruba 2011 nečítá v obranných řadách dostatek jmen, je třeba vše napravit! Poruba získala výraznou posilu v podobě Adama Sedláka. Na tryout naopak do útoku přichází Jiří Karafiát.

Adam Sedlák

Adam Sedlák patří do zlaté mládežnické generace vítkovického hokeje, od mládežnických kategorií reprezentoval Českou republiku a jeho životopis zdobí téměř čtyřicítka reprezentačních startů v kategoriích U16 – U20. Připočtěme dorosteneckého extraligové zlato, kanadskou OHL v dresu Peterborough Petes a máme komplexního beka ostříleného zkušenostmi od útlého mládí.

„Chtěl jsem se vrátit domů, do Ostravy,“ říká třicetiletý bek a pokračuje, „Poruba má a měla vysoké cíle a velice rád bych jí napomohl být tam, kde si přeje být a kde má být.“

Adam Sedlák ve dvaceti letech prvně okusil extraligu v mateřských Vítkovicích a dostával šance také v prvoligových klubech. Když se v ročníku 2012/2013 rozhodl pro své první mužské zahraniční angažmá, začala se velice zajímavá pouť. V následujících letech se stal mistrem Dánska, získal tamější pohár, ale také italský superpohár a především pak dva tituly s Banskou Bystricí ve slovenské extralize.

Zkušenosti sbíral také ve Francii, americké SPHL, ale i v EBEL v dresu Znojma. A ze Znojma také přichází, v právě skončené sezoně ve 47 zápasech získal 25 kanadských bodů (9 + 16), k tomu přidal jednu asistenci v playoff.

„Adam patří jednoznačně mezi velké osobnosti týmu a pilíře, na nichž se bude stavět hra,“ těší Pavla Hinnera, „navíc už teď je velkým přínosem do kabiny, je pozitivní a hráče strhne ke stoprocentním výkonům.“

Jiří Karafiát

HC RT TORAX Poruba 2011 na tryout získala rovněž zlínského třiadvacetiletého útočníka Jiřího Karafiáta, jenž má rovněž bohaté zkušenosti nejen v Chance lize, ale i za domovský Zlín. Naposledy působil ve finském celku JoKP.

V řeči čísel: 102 extraligových startů s bilancí 6 + 8 (14 bodů), 126 startů v Chance lize s bilancí 22 + 19 (41 bodů) a k tomu dalších 16 zápasů v playoff se ziskem 2 bodů (1 + 1). Mezi zajímavost určitě patří stříbrná medaile z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Statistiky Adama Sedláka dle EliteProspects

Statistiky Jiřího Karafiáta dle EliteProspects