SEZÓNA 20/21: Obranné řady I. – V kádru pokračuje rekordman Slavík či eso Husák

Lukáš Bajgar, 08.05.2020
Již čtvrté pokračování předsezónní skladby týmu HC RT TORAX Poruba 2011 přináší pohled na obranné řady, na hráče, díky jimž mají brankáři přeci jen snazší život. Článek je zaměřen na borce, kteří v kádru pokračují nejen z předešlého nedokončeného ročníku.

Nebýt úvodní sezóny HC RT TORAX, kterou strávil ještě v barvách Nového Jičína, byl by Marek Slavík jediným pamětníkem všech ročníků znovuobnovené éry klubu. Přesto se může těšit již na svou devátou sezónu, a pokud k ní přidá ještě nějaký ten zápas k dobru, ohrožuje stříbrnou příčku Milana Ovšáka v počtu odehraných utkání za Porubu. V posledním ročníku nasbíral celkově 14 bodů za 3 přesné trefy a jedenáct asistencí. Svou houževnatostí si získal oblibu místních fanoušků, kteří si již Porubu bez něj nedokážou ani představit.

Marek Slavík během prvního utkání předkola playoff

Do sezóny, posílen titulem mistra ČR, vtrhl jako tygr na lovu; dlouhá kola vévodil statistice kanadských bodů místního klubu, nakonec se musel smířit v uvozovkách jen se stříbrem. Patrik Husák se se svými čtyřiceti body za osm branek a dvaatřicet asistencí zařadil bodově mezi absolutní špičku nejen beků, ale i útočníků celé soutěže! S Markem Slavíkem v letošním roce rozšiřují řady třicátníků a ročníku 1990 prokazují velkou čest. Patrik Husák nevládl jen holi s toušem na lopatě, ale také tvrdé hře, která ho odměnila 90 trestnými minutami a klubovému prvenství této možná nelichotivé, přesto k povolání obránce důležité statistiky.

Patrik Husák v posledním utkání nedohraného ročníku 2019/2020

Do své třetí porubské sezóny se chystá také Patrik Urbanec, obránce stabilních výkonů, jehož prim tvoří poctivá hra dozadu. V minulém roce si připsal deset kanadských bodů za dvě branky a osm asistencí, navíc se může pyšnit kladnou +- bilancí, kdy zakončil rok s +4 body, lépe dopadl už jen Tomáš Jáchym s Petrem Obdržálkem (ten ale v HC RT TORAX nedohrál sezónu). Navíc je Patrik Urbanec tak trochu slušňák, vždyť 18 trestných minut jen korunuje počet případů, které místo záchranné brzdy vyřešil čistou hrou.

Patrik Urbanec pálí na ústeckou klec

Nejvyšším zadákem je bezesporu Tomáš Pastor, metr devadesát vysoký a téměř metrák vážící borec nastoupí do svého třetího ročníku v dresu HC RT TORAX. Branek sice dává spíše poskrovnu, ale projít přes něj vyžaduje už hodně snahy, díky dlouhým rukám s nadsázkou pohlídá polovinu hřiště sám, dopředu se moc nežene, ale když už vypálí, soupeře to vždy bolí. Loni si připsal čtyři kanadské body za stejný počet asistencí.

Tomáš Pastor užívající si poslední chvíle druhého utkání předkola playoff

Filip Dundáček, stejně jako Tomáš Pastor, připíše na svou pažbu třetí porubský zářez a stejně jako již zmíněný spoluhráč polovinu své první sezóny strávil na Slovensku. Minulý ročník bodově navázal na své prozatímní maximum ze Vsetína, nastřádal 16 (2 + 14) kanadských bodů a v bilanci +- skončil s krásnými třemi body v kladných hodnotách. V letní přípravě nezahálí a pod vedením nového trenérského tria bude chtít časem vzpomenout jistě na krasojízdu, kterou zažil s Jihlavou před třemi lety…

Filip Dundáček rozehrávající útočnou akci proti Přerovu

Dominika Rudla rovněž čeká třetí ročník v barvách HC RT TORAX Poruba 2011, prvně se objevil ve svých dvaceti letech před čtyřmi lety, následovalo angažmá v Opavě a nadmíru úspěšný rok za Vsetín. Ve svých čtyřiadvaceti letech se formuje v další stálici minimálně prvoligové scény, loni stihnul 52 zápasů za HC RT TORAX a to s bilancí 15 (4 + 11) kanadských bodů. Řadí se mezi technické hráče a příliš na sebe nepoutá pozornost, o to skvostnější přihrávky posléze vysílá na své spoluhráče.

Momentka Dominika Rudla v utkání předkola playoff s Jihlavou

Nejmladším obráncem HC RT TORAX 2011 zatím zůstává Petr Šendera, jenž do světa velkého hokeje postupně naskakuje. Poslední ročník jej prvně zavedl do Chance ligy, Ostravští mu dali příležitost v šestnácti zápasech, v nich si připsal dvě asistence. O něco málo větší porci zápasů sehrál za druholigovou Kopřivnici a to s bilancí 7 (1 + 6) kanadských bodů.

Petr Šendera prožil svůj debut v Chance lize v rámci 9. kola proti Jihlavě