S jedním gólem se doma vyhrát nedá, shodli se po zápase Jan Kolařík s Janem Vavrečkou

Vladimír Vronka, 28.09.2008
Poruba na svém ledě přivítala Třebíč, která v Ostravě zápasy umí. Poruba mohla v zápase zvítězit, ale opět pohořela v zakončování šancí. Když se Porubští pomalu zvedali, přišla tvrdá rána v podobě gólu dvě sekundy před koncem druhé třetiny. Třebíč si nakonec odvezla tři body za vítězství 1:3. Trenér Poruby Jan Vavrečka nemohl být po utkání s výsledkem spokojen. Podobné pocity prožíval i střelec jediné porubské branky Jan Kolařík.

Porubský trenér Jan Vavrečka mohl po zápase žehrat na špatnou koncovku, neboť Poruba vsítila pouze jeden gól. "S jednou brankou se doma, v naší situaci, vyhrávat nedá. Šance jsme měli, ale branky jsme nedali. V první třetině jsme neproměnili šance, což je to, co nás pořád sráží. Chybí nám hráči, kteří dokáží řešit situace s větším klidem. Pokud máme něco vytvořit, tak to pro nás představuje trochu problém," ví porubský lodivod, kde má tým slabinu. Rozhodující moment utkání asi přišel dvě sekundy před druhou sirénou. "Hráči dostali pokyn, že nesmí propadnout a že se musí zajišťovat, což bohužel nesplnili a my jsme inkasovali," poznamenal k situaci, při které se hosté v oslabení ujali vedení.

Hostující trenér Kamil Pokorný mohl být po utkání spokojen s prvním bodovým ziskem týmu. "My jsme výhru potřebovali, protože jsme odehráli několik dobrých zápasu. Doma s Brodem, v Berouně a doma s Kometou, ale nic nám z toho nevypadlo. Dnes jsme zdaleka nehráli tak dobře, jako v utkání s Kometou či Havlíčkovým Brodem, ale máme tři body, které jsme dnes ubojovali, což je pro nás hodně důležité."

Jedinou porubskou trefu si v oslabení připsal Jan Kolařík, který vyrovnával na 1:1, jeho gól na body nestačil. "První třetina byla od nás slabší, trvalo nám nějakou dobu, než jsme se rozehráli. Od druhé třetiny jsme dokázali dostat soupeře pod tlak, vyrovnali jsme na 1:1, ale srazil nás druhý gól, který jsme dostali dvě sekundy před koncem druhé třetiny. Hráli jsme dobře, ale naše produktivita je žalostná. Na jeden gól se doma vyhrávat nedá. Asi jsme málo důrazní před brankou," pustil se do hodnocení nejen zápasu. Sám mohl přidat další branky, ale žádná z jeho střel se v síti netřepetala. "V první třetině jsem jel docela z úhlu, ale chtěl jsem gólmana trochu roztáhnout a pak mu to z bekhendu hodit mezi nohy, ale před brankou už nebyl dobrý led. Ve druhém nájezdu jsem věděl, že naznačím a pošlu puk mezi nohy a vyšlo to."