RT TORAX posiluje v brankovišti, návrat hlásí po osmi letech extraligový Jakub Čech!

René Chyla, 20.07.2016
Vedení druholigové Poruby se povedl doslova husarský kousek, do brankoviště totiž od nového ročníku zavítá gólman, který nejenže RT TORAX ARENU velmi dobře zná, ale má dokonce zkušenosti i s českou extraligou. Olomoucký odchovanec Jakub Čech se poprvé v porubském dresu představil před jedenácti lety v juniorce, aby ještě tentýž rok nakoukl v tomtéž klubu do druhé nejvyšší soutěže.

Zkušený třicetiletý gólman vyrůstal v Olomouci, v roce 2001 ale přestoupil do Havířova, kde poprvé okusil tvrdost české extraligy. Každoročně byl povoláván do reprezentačních výběrů a nechyběl ani na světových šampionátech do osmnácti a dvaceti let. V roce 2003 pak vyzkoušel první zahraniční angažmá, když dvě sezony odchytal v dresu Sault Ste. Marie Greyhounds hrající prestižní kanadskou OHL.

O dva roky později už konečně zavítal do moravskoslezské metropole a během tří let odchytal ve druhé nejvyšší soutěži za ostravskou Sarezu celkem 76 zápasů, v nichž pokryl průměrně vždy úctyhodných 93 procent všech střel, a po právu se tak stal v druhém nejslavnějším ostravském klubu jasnou jedničkou. Do Poruby se tak vrací po dlouhých osmi letech. „Do Poruby se hodně těším, mám na ni jen dobré vzpomínky, ač ze současného kádru nikoho už neznám. Vždycky byly v Porubě perfektní podmínky a perfektní zázemí. Určitě bych chtěl týmu pomoci vrátit I. ligu a věřím, že se nám to povede,“ popisuje první pocity nová posila.

Kvality olomouckého brankáře nemohly tehdy zůstat bez povšimnutí a o jeho služby mělo zájem hned několik mančaftů. Jakub Čech tedy poté během následujících let vystřídal dresy druholigového Tábora, Hradce Králové nebo Kadaně. Extraligové zkušenosti poté prohloubil v Českých Budějovicích, Vítkovicích nebo Zlíně. Ještě v loňské sezoně jste jej mohli dokonce zahlédnout také v brance chomutovských Pirátů. Kromě angažmá v kanadské OHL má již tento gólman za sebou také utkání za německý Eispiraten Crimmitschau, slovenský Martin, francouzský Dijon či polský Sanok. A aby toho nebylo málo, Jakub Čech nastupoval před třemi lety také za Znojmo hrající rakouskou EBEL.

Jakub Čech měl hned několik nabídek, ovšem žádná z nich nakonec nedopadla. „Měl jsem nějaké nabídky, ale nikdy nebyly konkrétní a většinou na něčem ztroskotaly. S panem Hinnerem jsem byl v kontaktu už loni, navíc se letos rozvinula spolupráce s Vítkovicemi, kádr doplní jejich kluci a věřím, že bude super sezona,“ těší se na další ročník odchovanec olomouckého hokeje.

Po podpisu spolupráce s extraligovými Vítkovicemi se Poruba stává se Vsetínem dalším horkým kandidátem na postup do WSM ligy. Své o tom ví také nejnovější a nejzkušenější posila. „Papírově letos budeme my se Vsetínem největšími kandidáty na postup, Vsetín má perfektní partu a navíc parádní fanoušky, my se tedy budeme snažit mít taky bezvadnou partu a hlavně tahat za jeden provaz. Stát se ovšem může cokoliv a vše se rozhodne až v play-off, je to jiná soutěž. Jak jsem již říkal, byl bych rád, kdybych týmu pomohl k návratu do I. ligy,“ netají se třicetiletý gólman vysokými ambicemi.