První čtvrtinu soutěže zakončí Poruba v Přerově, bude počtvrté v řadě bodovat?

Adam Bagar, 19.10.2012
Na první pohled se jedná o klasické kolo, ale právě výsledky sobotních duelů rozhodnou o tom, jak budou vypadat následující dvě vložená kola. Aktuálně sedmá Poruba zajíždí na Hanou, kde se představí na ledě třetího Přerova. Oba celky však dělí pouhé dva body, což svědčí o vyrovnanosti letošního ročníku. RT TORAX získal po výměně trenérů ve třech zápasech již sedm bodů a nachází se tak na vítězné vlně. Dokáže svou bodovou sbírku rozšířit i v domácím teritoriu Zubrů? To se dozvíme již v sobotu 20. října, kdy bude úvodní buly vhozeno z rukou sudího Michala Škrobáka v 17:00. Připraven bude samozřejmě i tradiční textový online přenos.

Základní informace

Hlavním trenérem Přerova je nadále Pavel Sedlák, roli jeho asistenta plní Lubomír Václavíček. Aktuálně Zubrům patří třetí příčka tabulky. Na vedoucí duo Havířov – Prostějov již ztrácí pět bodů, zato za nimi je doslova natřískáno dalších šest klubů v pouhých třech bodech.

Hokejisté Přerova vstoupili do sezóny porážkou v Havířově, kde však dlouho drželi naději na bodový zisk. Poté následovalo domácí vítězství po nájezdech nad Novým Jičínem a až ve třetím kole tým trenéra Sedláka naplno potvrdil své kvality hladkým vítězstvím v Prostějově. Po něm však přišel šok v podobě domácí porážky s Frýdkem-Místkem. Následně si Zubři poradili s Karvinou, Opavou i Valašským Meziříčím. V posledním kole však tvrdě narazili, když na Lapači nestačili na domácí Vsetín.

Brankářskou jedničkou a zároveň největší posilou týmu je extřinecký Martin Vojtek, záda mu kryje Petr Okáč. Do týmu se ze vsetínského hostování vrátil sedmadvacetiletý útočník Antonín Sprušil. Po roční pauze můžeme v přerovském dresu vidět rovněž obránce Jiřího Osinu, který uplynulou sezónu strávil v Prostějově.

Největší ztrátou je naopak odchod útočníka Jana Kolaříka, který zamířil do Havířova. Hanákům schází také obránce Jan Krajíček, jemuž v klubu skončilo hostování. Také porubská brankářská jednička Radek Tihlář ještě vloni oblékala dres Zubrů a především pro něj bude mít zápas speciální náboj.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je s jedenácti body Marek Ditrich (5+6), pomyslná stříbrná příčka patří sedmibodovému Richardu Brančíkovi (4+3). Z obránců se nejčastěji dokázal prosadit Radomír Pala (3+1). Nejtrestanějším hráčem je aktuálně s 32 trestnými minutami na kontě obránce Jakub Ferenc.

V uplynulé sezóně byli ve vzájemných utkáních úspěšnější Zubři, kteří zvládli tři ze čtyř odehraných zápasů. Na porubském ledě se zrodily výsledky 5:1 a 2:4. V Přerově pak byli domácí stoprocentní. Nejprve RT TORAX podlehl 2:4 a pak i tradičně o gól 2:3. Oba celky se spolu utkaly i v rámci přípravy na turnaji v Porubě, kde utkání skončilo jednoznačně 2:6.

Pod vedením nové trenérské dvojice dokázali porubští hokejisté ve všech třech zápasech bodovat. Nejprve si poradili po výsledku 4:3 s Karvinou, dobré utkání sehráli také na ledě Opavy, kde podlehli 2:3 až po prodloužení, a naposledy zdolali poslední Valašské Meziříčí 6:1. Rozšířili tak své bodové konto na číslo jedenáct. Na čele produktivity je prozatím s deseti body mladý štírek Rostislav Vaněk (4+6). O dva body méně má na kontě Martin Buček (6+2). Z obránců jsou na tom nejlépe Lukáš Prokop (1+2) a Jiří Šindelář (0+3).

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

8. kolo: VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 5 : 1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
15. Dubec (Hruška O.), 17. Dubec (Hruška O.), 30. Vítek (Hruška O.), 46. Tichý (Hruška O.), 55. Zúbek (Vaněk D.) – 5. Pala (Faltýnek).

8. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Bobři Valašské Meziříčí 6 : 1 (3:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
11. Vaněk (Krayzel, Holuša), 16. Buček (Seidler), 17. Vaněk (Vrána), 50. Krayzel (Vaněk, Holuša), 50. Buček (Seidler), 55. Seidler (Buček) – 34. Varga D. (Coufal, Varga Mir.).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

Sestava Přerova v posledním utkání: Vojtek (50. Okáč) – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Sklenář V., Drábek – Sedlák, Vaněk P., Goiš – Brančík, Ditrich, Matušenko – Málek, Sprušil, Kolář – Brada, Kebza, Rajnoch.

Sestava Poruby v posledním utkání: Tihlář – Šindelář, Wolf, Hruzík, Prokop, Slavík, Axman, Spusta – Holuša, Krayzel, Vaněk – Seidler, Pavlačka, Buček – Chomič, Vrána, Sedlář – Matějka, Vidlák, Zuber.

Vzájemná utkání v sezóně 2011/2012

6. kolo: HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 2 (1:0, 3:1, 0:1):
Také v Přerově vyšla Poruba bodově naprázdno a klesla na samotné dno tabulky

16. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov 5 : 1 (2:0, 1:0, 2:1):
Poruba prolomila sérii porážek, Přerovu dokonce nadělila na cestu pět gólů

28. kolo: HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 2 (1:1, 2:0, 0:1):
Stále ta samá písnička, také v Přerově sehrála Poruba vyrovnaný zápas s prohrou o gól

38. Kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov 2 : 4 (1:1, 1:2, 0:1):
Zubři v Porubě potvrdili roli favorita

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Přerovem a Porubou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Michal Škrobák ze Vsetína. Jeho čárovými kolegy budou pánové Petr Dučák z Přerova a Drahomír Vožda z Olomouce.

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Vítězství Přerova: 1,40
Remíza: 4,70
Vítězství Poruby: 4,00

Ostatní duely 9. kola II. hokejové ligy – sk. Východ