Proměňování šancí je už naší noční můrou, přiznává Luděk Krayzel. Ocenil i gólmana

Redakce, 10.11.2013
Šlágr kola mezi Hodonínem a Porubou se proměnil v souboj mezi domácím gólmanem a hostujícími útočníky. I přes velkou převahu však RT TORAX dokázal hrdinu sobotního střetnutí překonat pouze dvakrát a když se k tomu připíše nevídaná střelecká produktivita Drtičů, vznikne vskutku smolná porážka 2:4. A nebylo to poprvé v sezoně, což si uvědomuje i jeden z nejzkušenějších hráčů v Sršňově výběru Luděk Krayzel. "Na každý gól se nesmírně nadřeme. Ostatní soupeři dokáží dát slabším týmům v pohodě osm branek, ale my se všude trápíme," hlásí. Ale i takové zápasy v hokeji zkrátka jsou. Chce to jen hodit je za hlavu, jít dál a myslet třeba už na středeční domácí duel s Přerovem.

Výsledek 4:2 je pro vás vzhledem k obrazu hry asi hodně krutý, souhlasíte?
Hrálo se převážně na jednu branku. V první třetině jsme snad ze čtyř střel dostali dva góly a pak ten obraz hry byl pořád stejný. My jsme tlačili, stříleli a Hodonín se snažil hrát jen na brejky. Hokej je někdy takový, že i lepší tým prohraje.

Nepřekvapilo vás, že Hodonín hrál na domácí půdě až příliš pasivně?
Věděli jsme, že přijde hodně lidí a že nás čeká bouřlivá atmosféra, tak jsme se na to nějak připravovali. Nechtěli jsme se zatáhnout a ani na nic čekat, chtěli jsme hrát od začátku aktivně. Ale překvapilo nás, že domácí hráči nic nevymýšleli a jen vyhazovali puky.

Není to poprvé, kdy jste se střelecky trápili a ztroskotávali na výborném gólmanovi soupeře, čím to?
Fakt nevím. Když se dívám na ostatní výsledky, tak třeba Prostějov nebo Přerov je schopen dát slabším týmům v pohodě osm branek, ale my se všude trápíme. Na každý gól se nesmírně nadřeme. Pokud to nezačneme proměňovat, tak budeme mít problémy s každým mančaftem. Proměňování šancí je už naší noční můrou.

I přes porážku se vaší hře nedalo prakticky nic vytknout. Co vám po takovém zápase řekl trenér Tomáš Sršeň?
Přesně toto nám řekl, že nám nemá absolutně co vytknout. Chodili jsme před brankáře, ale ten podal asi svůj nejlepší výkon. Puky mu nevypadávaly a před brankou tudíž moc odražených kotoučů nebylo, že bychom to mohli doklepnout. Ale i takové zápasy jsou a jdeme dál. Věřím, že nás to nesrazí dolů a naopak nás to spíše nakopne.

Téměř po třech týdnech se ve středu představíte na domácí půdě, těšíte se vůbec? Protože to skoro vypadá tak, že se vám na cizích kluzištích hraje lépe…
Je to takové zvláštní, protože nám to doma opravdu zatím moc nejde. Venku jsme se nakopli a dostali se na druhou příčku. Musíme hrát prostě stejně jako venku, dodržovat trenérem stanovenou taktiku a nebláznit, že budeme chtít hned v první třetině rozhodnout zápas. Musíme hrát trpělivě.