Přišel, viděl, skóroval. Emoce byly neskutečné, srší radostí navrátilec Korec

René Chyla, 26.11.2016
Porubská juniorka uzavřela první polovinu soutěže na ledě Uničova, kde vyhrála nakonec přesvědčivě 6:3. Výsledek se ale tak lehce nerodil, a i když RT TORAX odcházel po první třetiny do kabin s jednobrankovým náskokem, výkon až tak oslnivý nebyl. „Nehráli jsme to, co bychom chtěli,“ má jasno Jan Korec, který nastoupil k mistrovskému zápas v juniorce po téměř roční odmlce.

STATISTIKY & FAKTA: JAN KOREC #19
Věk: 19 let, narozen 20. května 1997 Výška: 189 cm Váha: 90 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC VÍTKOVICE RIDERA Úspěchy: 3. místo LJ (2015)

Naposledy byl viděn v loňském předvánočním juniorském šlágru, kdy svěřenci Miroslava Bahníka hostili na svém ledě v přímém souboji o čelo tabulky hodonínské Drtiče. Dvěma brankami a jednou asistencí se tehdy podílel na totální destrukci jihomoravského celku výsledkem 11:1. Poté ale přišla neočekávaná a vleklá pauza. „Měl jsem teď delší dobu zranění kolena, ale snad už to bude lepší. Hlavně doufám, že mi kluci ještě pomohou. S trenérem už pak ta domluva byla velmi rychlá. Domluvili jsme se během týdne, dvou,“ vysvětluje svou téměř roční absenci v juniorském kádru.

Své spoluhráče přišel podpořit už na domácí zápas proti Prostějovu (4:0) a nechyběl ani v turnajovém duelu v polském Těšíně, kde junioři taktéž triumfovali, když srazili tamní dvacítku těsně 2:1. V pátek už ale byla jeho registračka hotova, a tak vítkovický odchovanec mohl se svými parťáky a plnou výzbrojí odjet k mistrovskému zápasu do Uničova. Jeho návrat byl nakonec pro porubském vítězství klíčový, jelikož právě on otevřel skóre zápasu a dalšími dvěma asistencemi přispěl k výhře 6:3. „Bylo to rozhodně těžké ze začátku, ale určitě jsem nečekal, že se do toho tak rychle dostanu,“ hlásí Jan Korec.

MALÁT S NAVRÁTILCEM KORCEM DIRIGOVALI VÝHRU V UNIČOVĚ, ROZHODLA POSLEDNÍ MINUTA »

Poruba měla herní převahu, šance ale v první dvacetiminutovce nepřicházely, až najednou udeřil hráč s devatenáctkou na zádech. „Bohy parádně vystřelil od modré a na mně už bylo jen, abych dorážel do druhé části branky, kde už se to nedalo asi ani chytat,“ říká skromně. „Emoce a pocity byly rozhodně velké, jelikož jsem si s klukama zahrál po velmi dlouhé době,“ dodává. RT TORAX tak díky jeho trefě odcházel do šaten s jednobrankovým náskokem, jelikož Michal Dang své trestné střílení před první sirénou nezužitkoval. Ke spokojenosti však bylo i přesto velmi daleko.

„První třetina rozhodně nebyla ono. Nehráli jsme to, co bychom chtěli a co bychom měli také hrát. Od druhé dvacetiminutovky jsme ale konečně začali hrát svůj hokej, což se také poté odrazilo od předváděné hry a také výsledku,“ ví porubský útočník. Lví podíl měl Jan Korec také na čtvrtém porubském gólu, který nakonec celý zápas rozhodl. „David Malát opět neskutečným způsobem spálil šanci před brankou, tak se to dostalo ke mně a já už viděl jen lépe postaveného Štěpise, který navýšil,“ popisuje situaci, kdy kapitán RT TORAX z levého kruhu zajistil průběžné vedení 4:2.

Uničov sice ještě snížil, to bylo ale nakonec vše, na co se zmohl a Porubští díky dvěma brankám v poslední minutě během šestnácti vteřin definitivně rozhodli. Uničovští navíc hráli nespočet přesilových her, které se ale nakonec staly osudnými, jelikož ostravští borci ujeli v oslabení hned třikrát a třikrát také dopravili puk za brankovou čáru. „Určitě to není moc obvyklé, ale oni až překvapivě propadali ve svých přesilovkách, takže jsme to náležitě využili,“ uzavírá Jan Korec.

Jan Korec se po téměř roční pauze objevil ve velkém stylu, když třemi body pomohl k vítězství 6:3 na ledě Uničova.