Příprava Sarezy Ostrava v plném proudu

Lukáš Bajgar, foto: Vladimír Vronka, 08.05.2008
Hokejisté ostravské Sarezy zahájili v pondělí 5. května přípravu na ligový ročník 2008/2009, již pátý v prvoligové historii klubu. Oproti konci předešlé sezóny nedoznal kádr přílišných změn, navíc se mohou diváci těšit na dvě posily, které v minulosti již v klubu působily. První z nich je urostlý forvard Marek Ivan, který loni převážnou část sezóny strávil v Mladé Boleslavi a Šumperku, dohrával však v italském SG Cortina a slovenské Žilině. Druhou staronovou tváří je obránce Dušan Brincko, jenž přichází po ročním působení ve slovenské extralize z Kežmaroku.

Hokejisté Sarezy Ostrava od pondělí trénují v rámci první fáze letní přípravy (která se skončí v posledním červnovém týdnu). Krom tradiční posilovny připravilo trenérské duo Jan Vavrečka – Mgr. Vladimír Stránský pro borce širokou škálu činností spinningem počínaje, tenisem, badmintonem či inliny pokračuje, a fotbálkem konče. Na první trénink se dostavilo celkem třicet hráčů, přičemž do součtu nejsou započítání Vladimír Svačina s Jiřím Suchým, kteří podstupují letní dril s mužstvem extraligových Vítkovic.

„S Markem Ivanem a Dušanem Brinckem jsme již dohodnuti na podmínkách smlouvy,“ říká generální manažer klubu Petr Fabián a pokračuje, „jednáme ještě o podmínkách příchodu Jiřího Řípy, a Petra Janečky z Olomouce.“ Krom Jiřího Řípy se již všichni hráči zapojili do přípravy s týmem. Čtvrtečního tréninku obecné vytrvalosti – tedy běhů tratě o délce asi 250-300 metrů (který časově mimochodem odpovídá jednomu střídání na ledě) – se ovšem několik hráčů nezúčastnilo. Ze zdravotních důvodů byli omluveni: Marek Ivan, Vladimír Holík a Radek Hubáček. Mezi cvičícími chyběla také tvář Tomáše Urbana.

Krom kapitána Roberta Najdka a výše avizovaných posil (mezi nimiž je i z Banské Bystrice navrátivší se Vladimír Holík) se o své místo v sestavě pokusí poprat také řada juniorů. Brankář Michal Gleich, který již okusil prvoligovou zátěž (stejně jako Petr Tomis), Ivo Jelšík, který se do letní přípravy zapojil podruhé za sebou, a s nimi prvně Jaroslav Kopáč, Karel Richter a Radovan Vajda.

Sestava HC Sareza Ostrava pro letní přípravu

Brána: Michal Gleich, David Iláš

Obrana: Dušan Brincko, Lukáš Buček, Patrik Černák, Vladimír Holík, Ondřej Měkýš, Milan Ovšák, Michal Palík, Jan Tesařík, Petr Tomis, David Vajda, Lukáš Vnenk

Útok: Michal Bartošek, Adam Červenka, Jakub Dušek, Libor Gelačák, Michal Holuša, Radek Hubáček, Marek Ivan, Petr Janečka, Ivo Jelšík, Jaroslav Kopáč, Ivo Mocek, Robert Najdek, André Niec, Michal Novák, Karel Richter, Tomáš Urban, Radovan Vajda, Jiří Zdeněk