Preview: Poruba ve 3. kole vyzve Jihlavu, mění se místo testování, přibývají výhry a parkovací místa

Pavlína Vítková, 17.09.2021
Poruba v rámci 3. kola Chance ligy přivítá na domácím ledě Duklu Jihlava. Bitva se svěřenci Viktora Ujčíka je naplánována na sobotních 17 hodin.

Antigenní testování a parkování během utkání A-týmu

V případě, že nesplňujete podmínky do vstup do haly (očkování / prodělaný COVID-19 / věk do 6 let), můžete se nechat otestovat přímo v RT TORAX ARENĚ. Nově se testy provádějí v ošetřovně u vrátnice klubu. Do haly se pak vstupuje klasicky hlavními vchody.

Parkování pro návštěvníky utkání je zajištěno na Hlavní třídě, viz situační plánek.

STŘEL NA BRÁNU, VYHRAJ SCALU! doplňuje soutěž o vstupenky

Krom klasické soutěže o automobil ŠKODA SCALA a voucherů na pochutiny u KFC můžete nově soutěžit také o lístky na další domácí utkání HC RT TORAX Poruba 2011! Před samotnou střelou v soutěži o auto formou jakoby testovacího pokusu na bližší bránu se můžete pokusit vyhrát vstupenku a následně si vystřelíte na vzdálenější bránu o auto.

NEZAPOMEŇTE! Pokud se dostavíte pět minut před koncem druhé třetiny k fanshopu a zároveň tam nebudou registrovaní účastníci o Škodu Scala, můžete dostat příležitost soutěžit i vy.

PREVIEW HC RT TORAX Poruba 2011 vs HC Dukla Jihlava

Vzájemné zápasy v sezoně 2020/2021

Poslední zápasy Jihlavy

Dukla zatím v letošním ligovém ročníku odehrála pouze jedno utkání. Po gólech Brože, Semana a Havránka porazila na domácí půdě Vsetín. V průběhu léta pak Jihlavané odehráli osm přípravných zápasů. Postupně narazili na Havlíčkův Brod (výhra 10:3 a 7:1), Kladno (prohra 1:3 a 3:4sn), Kolín (výhra 2:1 a 4:1), Znojmo (výhra 5:4sn) a Vienna Capitals (výhra 9:1).

Jihlavská sestava

Jednou z nejvýraznějších jihlavských postav je dvaadvacetiletý gólman Maxim Žukov - loňský vítěz ceny pro nejlepšího hráče play off. V obraně pak Jihlava může spoléhat například na Anttiho Kauppilu, Lukáše Mareše, Vlastimila Bilčíka či exporubského Filipa Dundáčka. Nováčky v defenzivních řadách jsou Ján Niko a Daniel Kowalczyk. Naopak pětice Bukač, Krenželok, Černý, Strejček a Kolář po skončení sezony odešla, zadní řady tedy prošly zásadní proměnou. V útoku tolik změn neproběhlo. Výraznou oporou je velezkušený Tomáš Čachotský, dále například Tomáš Havránek či Jiří Fronk.

Shrnutí loňských jihlavských výsledků

Dukla v minulé sezoně obsadila druhou příčku, ve finále play off podlehla Kladnu 3:4 na zápasy. Nejproduktivnějšími hráči základní části byli Jiří Fronk (18+14) a Matěj Pekr (11+21) se 32 body. V play off pak dominoval Tomáš Čachotský se 17 body (3+14). V průměru Jihlavané vyslali na bránu 35,12 střel za zápas (a skončili v tomto ohledu druzí za Litoměřicemi).

Hodnocení plus/minus opanoval Filip Eliáš (+16), za ním skončili Jan Strejček a Vlastimil Bilčík (oba +15). V play off opět nejlépe dopadl Tomáš Čachotský (+12). Nejvíce času na trestné lavici pak strávil Vlastimil Bilčík, v play off Tomáš Jiránek.

Silnou stránkou Dukly byla loni hra v oslabení – Jihlavané jich totiž ubránili 88,68 %, což byl nejlepší výkon v lize. Dařilo se jim však také v přesilovkách, do celkových statistik zapsali 23,03 % využití (to znamenalo třetí příčku).

Poslední zápasy Poruby